ארצית: עכו יוצאת לכפר יונה

אחרי שהפסידה לשרונית אחרת, עכו תנסה להתאושש מול חברתה לצמרת מכפר יונה. נעם תנסה לנצל חילופי מאמנים לניצחון על ביאליק, כפר קאסם וצפת יארחו את קרית אונו וחדרה בקרבות מיקום לקראת הפלייאוף. בדרום מעלה אדומים תנסה להתאושש מול מכבים רעות שרוצה להתקרב לצמרת, פתח תקווה מול השכנה משוהם ושדרות מול גבע"ש.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי רחובות (2) – הפועל חבל איילות (7) (17:30, תיכון קציר, רחובות. בסיבוב הקודם: 86:83 לרחובות)
מכבי אליצור פתח תקווה (6) – מכבי שוהם (11) (19:00, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם: 86:67 לפ"ת)
מכבי מעלה אדומים (3) – מכבי מכבים/רעות (5) (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 86:69 למעלה אדומים)
מכבי עירוני רמת גן (1) – אליצור רמלה (10) (19:00, תיכון חדש, ר"ג. בסיבוב הקודם:78:64 לר"ג)
הפועל לוד (4) – אליצור נחל שורק (9) (19:30, תיכון מדעים לוד. בסיבוב הקודם: 73:57 לנחל שורק)
מכבי שדרות (12) – אליצור גבעת שמואל (8) (21:00, גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם: 84:43 לגבעת שמואל)

כל מי שחובב סטטיסטיקות מיוחדות וטבלאות משונות, כדאי שייקח רגע ויציץ בטבלה של המחוז הדרומי. אחרי 14 מחזורים מצב העניינים הוא כזה: 6 קבוצות, השלוש שבראש הטבלה והשלוש שבתחתית עם אותם מאזנים בדיוק רק הפוכים, ו-6 קבוצות במרכז הטבלה, בין המקום ה-4 ל-9, עם מאזן זהה של בדיוק 7 ניצחונות ו-7 הפסדים.

כשרק יחס סלים פנימי מפריד בין יתרון ביתיות בפלייאוף לבין הליכה מוקדמת לים, זוהי אולי העדות הכי טובה לכמה הליגה צפופה ושוויונית השנה. בפסגה עירוני ר"ג התבססה לבדה במקום הראשון אחרי שניצחה את רחובות במשחק העונה ואילו בתחתית, הניצחון של רמלה השבוע על שוהם ובהפרש הנכון, קבע פער של שלושה משחקים ביניהן וישלח בסבירות גבוהה את רמלה למבחנים, אם כמובן לא תקרה איזו התאוששות פלאית של שוהם עד סוף העונה.

שוהם שההפסד ברמלה השלים לה סיבוב שלם ללא ניצחון, תצא לפ"ת ותנסה למרות הכול להפתיע הגם שמולה תשחק הקבוצה הכי פחות צפויה בליגה. מה שאולי ינחם אותה שגם רמלה, אותה היא עדיין חולמת להשיג, יוצאת למשחק כמעט בלתי אפשרי מול מוליכת הטבלה מר"ג. רחובות השנייה, שבפעם השלישית העונה הפסידה ליריבתה הראשית מר"ג, תחזור הביתה ותנסה להתאושש מול חבל איילות, שבמפגש הקודם ביניהן פספסה ניצחון אחרי שהובילה עד לדקה האחרונה ותרצה לכפר על אותו הפסד מרגיז עם ניצחון מפתיע במיוחד.
מעלה אדומים השלישית חוזרת הביתה אחרי תבוסה קשה ומפתיעה במיוחד ב-30 נקודות הפרש לגבעת שמואל, ההפסד השלישי שלה מארבעת המשחקים האחרונים, ותנסה לחזור לקצב שלה מול מכבים שרק סל ניצחון של רז אלבז מלוד מנע ממנה לרשום ניצחון חמישי ברציפות.

המשחק היחידי שיהיה על "טהרת" מרכז הטבלה יתקיים בלוד שם הקבוצה המקומית שרוצה לרשום ניצחון שלישי רצוף, תארח את נחל שורק. נחל שורק מתקשה מאוד השנה מחוץ ליד בנימין ואת הניצחון היחידי שלה מחוץ לאולם הביתי השיגה רק מול שוהם הלפני אחרונה, וגם הוא היה אחרי הארכה, תנסה לשבור את ה"נאחס" מול הלודאים. גבעת שמואל תצא לשדרות ואמורה וצריכה להסתדר מול נועלת הטבלה.   

 

צפון

הפועל כפ"ס (2) - הפועל גלבוע מעיינות ברוש (11) (18:00, היובל, כפ"ס. בסיבוב הקודם 86:93 לכפ"ס)
ביתר כפ"י (3) - הפועל עכו (1) (19:00, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 73:82 לכפ"י)
מ.ס. צפת (8) - מכבי חדרה (4) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 75:79 לחדרה)
הפועל נעם (10) - מכבי קרית ביאליק (12) (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק. בסיבוב הקודם 90:95 לנעם)
הפועל כפ"ק (7) - עירוני 'שיקו' קרית אונו (5) (20:30, בי"ס מקיף חדש כפר קאסם. בסיבוב הקודם 0:20 טכני לאונו)
הפועל עמק חפר (6) - הפועל מעלות (9) (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 53:63 לעמק)

 

מריחים את הפלייאוף? כי זה אוטוטו מגיע. לפנינו עוד מחזור מרתק עם קרב צמרת בין השלישית לראשונה, קרב תחתית בין האחרונה לזו שמעליה ושני משחקי ראש בראש בין קבוצות שמרכיבות את הגוש המרכזי והצפוף בעל 21 הנק' כ"א (מקומות 4-8) .

המשחק המרכזי יתקיים השבוע בכפר יונה (3) שתארח את עכו (1). האחרונה הפסידה לפני שבוע בביתה לעמק חפר הנהדרת וכך גם בסיבוב הקודם בו הפסידה בבית לכפ"י. האם עכו תצבור שני הפסדים רצופים? האם כפ"י תשלים עליה ניצחון כפול? בטוח שיהיה קשוח. מבוא אמיתי לפלייאוף. במשחק קצוות שהינו קריטי ממש לכ"א מהמשתתפות תארח סגנית המוליכה מכפ"ס את הלפני אחרונה מהגלבוע. כפ"ס מגיעה אחרי צמד ניצחונות חשוב תוך 3 ימים כשגם גלבוע מגיעה אחרי ניצחון נדיר מבחינתה, על האחרונה. כרגע פערי הרמות גבוהים למרות שבסיבוב הקודם הקרב היה צמוד.

משחק מעניין נוסף בין שתי קבוצות באותו מאזן יתקיים בצפת (8) שתארח את חדרה (4). האורחים, אחרי 4 ניצחונות מרשימים, נכנעו באמצע השבוע לכפ"ס שנקמה בהם על התבוסה בסיבוב הקודם ואילו המארחים חזרו ממעלות השכנה עם ניצחון נאה. כל תוצאה אפשרית. חמישה הפסדים רצופים היו די והותר להנהלת הפועל מגדל העמק, ומאמנה בשנה וחצי האחרונות, זיו תבור, שהגיע איתה כמעט עד לבאר בעונה הקודמת, פוטר. על הקווים יעמוד במקומו ברק פלג, באולי ההזדמנות האחרונה לפני ירידה לליגה א' מול ביאליק.

אמרנו כבר "משחק מעניין"? אז הנה עוד אחד. כפ"ק (7) תארח את אונו (5), ותנסה לגמול לה על ההפסד בסיבוב הקודם (זה שקדם להפסד הטכני). שתי הקבוצות בכושר טוב, יהיה מרתק זה בטוח. אמנם במחזור האחרון אונו הפסידה לכפ"ס רק על חודו של סל, אבל מאזן הבית של כפ"ק מעולה ומאזן החוץ של אונו צנוע למדי. אחרון אחרון חביב השבוע הוא המפגש בין שתי המשתפרות של הליגה, עמק חפר ומעלות. עמק (6) מפלסת בנחישות את דרכה לעבר 4 הראשונות ומעלות (9) מנסה להשתלב בפלייאוף ולחמוק ממאבקי הירידה. ניחוש שלי - העמק.