ארצית: עכו יוצאת לצפת

המוליכה תנסה להמשיך במומנטום מול אחת הקבוצות הבודדות שניצחו אותה העונה. עמק חפר מארחת את נועם לקרב ישיר נגד המבחנים, מעלות מחפשת ניצחון נוסף שימשיך להעלות אותה למעלה בטבלה. בדרום לצד מפגשי הקצוות יש לנו גם שני משחקי חלק עליון מעניינין בין מעלה אדומים לחבל איילות ובין פ"ת למכבים, כשכולן רוצות להישאר קרובות לצמרת.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי מעלה אדומים (3) – הפועל חבל איילות (6), (17:30, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 76:75 למעלה אדומים)
מכבי אליצור פתח תקווה (4) – מכבי מכבים/רעות (7) (19:00, 'עולמות', פ"ת. בסיבוב הקודם: 97:101 למכבים)
הפועל לוד (9) – אליצור גבעת שמואל (6) (19:30, תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם: 60:71 לגבע'ש)
מכבי רחובות (2) – אליצור רמלה (10) (19:30, תיכון קציר, רחובות. בסיבוב הקודם: 89:59 לרחובות)
מכבי שוהם (11) – אליצור נחל שורק (8) (20:00, אולם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם: 54:85 לנחל שורק)
מכבי שדרות (12) – מכבי עירוני רמת גן (1) (21:00, גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם: 62:85 לר"ג)

 

ההפסד השני ברציפות של מעלה אדומים, הפעם לעירוני רמת גן, הפריד אותה מחבורת הצמרת והותיר אותנו עם שתי מוליכות בלבד, ר"ג ומכבי רחובות, שגם יפגשו ביניהן לסוג של משחק עונה בשבוע הבא. השבוע לשתיהן מצפים משחקים נוחים יחסית מול יריבות מהתחתית. ר"ג תצא למשחק קצוות מול האחרונה בטבלה מכבי שדרות, שלמרות קו השיפור שהפגינה בשבועות האחרונים הדבר עדיין לא מיתרגם לניצחונות ולא סביר להניח שזה יקרה דווקא מול המוליכה. רחובות תארח את רמלה שהוכיחה שאפקט החלפת המאמן עובד כשהצליחה סופסוף לנצח אחרי שגברה השבוע על נחל שורק הלא יציבה, אם כי מול רחובות החזקה זה יהיה סיפור אחר לגמרי.

מעלה אדומים תנסה להתאושש ולחזור למסלול הניצחונות כשתחזור הביתה ותארח את חבל איילות השישית בטבלה. המשחק הקודם בין השתיים היה צמוד והסתיים בנקודה, ולא נתנגד לדרמה כזו גם הפעם. מכבי פ"ת המשתפרת, שניצחה 4 מ-5 האחרונים שהקפיצו אותה עד למקום הרביעי, תארח את מכבים/רעות לה הפסידה בסיבוב הקודם במשחק נטול הגנות, ובבית היא פייבוריטית ברורה לנצח ולהשיב ליריבתה על אותו הפסד.

אחת שמתקשה מאוד להתניע את העונה שלה היא הפועל לוד, שלמרות הציפיות והסגל המרשים צוברת עוד ועוד הפסדים (4 הפסדים מ-5 האחרונים) וקרובה מדי לאזור המסוכן של הטבלה. לוד המשוועת לניצחון, תארח את גבעת שמואל שניצחה אותה בסיבוב הקודם ונהנית מעונה מוצלחת יחסית, ורוצה לרשום דאבל עונתי על יריבתה. אחת שנמצאת בצרות גדולות אף יותר, היא מכבי שוהם שהשבוע ירדה מתחת לקו האדום לאחר שרשמה את הפסדה ה-9 ברציפות, ונראה שתתקשה מאוד לשרוד עוד עונה בליגה בלי שינוי מהותי ביכולת. שוהם תארח את נחל שורק שהפסידה השבוע ברמלה ורוצה ניצחון כאן כדי לא להסתבך בתחתית.

 

צפון

ביתר כפ"י (3) - מכבי קרית ביאליק (12) (19:00, איש שלום, כפר ניוה. בסיבוב הקודם 83:79 לכפ"י)
הפועל כפ"ק (7) - הפועל מעלות (8) (19:30, בי"ס מקיף חדש כפר קאסם. בסיבוב הקודם 74:60 לכפ"ק)
מ.ס. צפת (5) - הפועל עכו (1) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 64:97 לעכו)
הפועל גלבוע מעיינות ברוש (11) - עירוני 'שיקו' קרית אונו (6) (20:00, עין חרוד. בסיבוב הקודם 98:94 לגלבוע)
הפועל עמק חפר (10) - הפועל נעם (9) (20:45, רופין. בסיבוב הקודם 67:108 לנעם)
הפועל כפ"ס (2) - מכבי חדרה (4) נדחה וישוחק רק ב-19.02.20.

 

המשחק המרכזי השבוע יהיה בצפת שתארח את המובילה הגאה מעכו שמגיעה למפגש בתנופה גדולה, אחרי 8 ניצחונות רצופים. בסיבוב הקודם זה נגמר בנוק אאוט לטובת עכו, אבל כשהשתיים נפגשו במסגרת גביע האיגוד צפת הייתה זאת שיצאה עם הניצחון מעכו. בביתה צפת הרבה יותר טובה, אבל לא בטוח שזה יספיק. לכפ"י, הצלע השלישית בצמרת, מצפה טיול בייתי, השלישי ברצף, מול ביאליק. מול צפת ועמק זה הלך קשה וצמוד. מניח שהפעם זה יהיה הרבה יותר קל.   

משחק מעניין נוסף יהיה בין שתי צמודות, כפ"ק (7) ומעלות (8). המארחת בתקופה פחות טובה והיא התדרדרה מהצמרת הגבוהה לסתם מקום טוב באמצע. מעלות עושה את הדרך ההפוכה, מהתחתית ועד למקום שמוביל לפלייאוף. האם הניצחון על כפ"ס החזקה לפני חצי שבוע היה מקרי? שתי הקבוצות עושות תוצאות טובות בבית ופחות טובות בחוץ.

משחק קריטי ממש יתקיים בעין חרוד כשגלבוע החבוטה תארח את אונו המשתפרת. גלבוע התחילה מצוין ואחרי 3 מחזורים היא כיכבה במקום הראשון אבל מאז היא גירדה ניצחון בודד והיא במקום המוביל לליגה א'. אונו גם היא מצידה הייתה תקופה ארוכה במקומות המובילים לירידת ליגה אבל בחודשיים האחרונים היא נכנסה לנדנדה של הפסד-ניצחון והתקדמה לאמצע. משחקה האחרון היה ניצחון.

עוד קרב מעניין יהיה בין שתי הקבוצות שחולקות את מקומות 9-10 במאזן 7-5, עמק חפר ונעם. שתיהן שוות יותר אבל מה לעשות, הליגה חזקה ואחת מהן יכולה למצוא את עצמה במבחנים. עמק מגיעה למשחק אחרי הפסד ראשון בעידן החדש (גת-ברחל-ברמור) לכפ"י החזקה ונעם בתקופה רעה ממש, עם 4 הפסדים ב-5 משחקים אחרונים. מאזן החוץ של נעם לא מלהיב וחושבני שהתבוסה בסיבוב הקודם לא תחזור ועמק תנצח.

בהצלחה לכולם. אחלה ליגה. שימו צעיף, תלבשו מעיל ובואו למגרשים. קר בחוץ. חם בפנים.