ארצית: ערב של מצמוצים?

המחזור ה- 12 בליגה הארצית ישוחק (ויושלם) כמעט במלואו הערב, כשבמוקד לא מעט קרבות קצוות וחלון הזדמנויות שעלול להסגר. בדרום: רחובות תארח את עצמה מודיעין שמסובכת בתחתית. בצפון: ביאליק תארח את כפ״ס, חדרה את ברוש ומגדל את עמק חפר.


| אלירן כהן

 

המחזור ה- 12 בליגה הארצית הוא לא מחזור טיפוסי. אין בו קרבות צמרת והוא מטובל במשחק תחתית סוער אחד שגם שם - בסך הכל - קבוצה אחת כבר די הבטיחה לעצמה את המקום בליגה לעונה הבאה. ובכל זאת - אף קבוצת צמרת לא תרצה למעוד הערב, ואף קבוצת תחתית לא תוכל להרשות לעצמה להפסיד. העניין הוא שנוכח הנסיבות זה לא יהיה אפשרי במיוחד.

 

דרום:

מכבי רחובות - עצמה מודיעין (19:30, היכל ברזילי, רחובות. בסיבוב הקודם: 84:66 לרחובות)
מכבי שדרות - אליצור רמלה (20:00, גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם: 56:77 לרמלה)
עירוני 'שיקו' קרית אונו - מכבי מכבים רעות (20:30, עלומים, קרית אונו. בסיבוב הקודם: 82:81 לאונו)

מכבי רחובות תרצה לשמור על המאזן הטוב בליגה כשתארח בביתה את עצמה מודיעין. למרות הפערים בטבלה, הקרב על הפרקט מאוד משמעותי - רחובות לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד, בטח שלא שבוע לפני משחק הגומלין נגד מעלה אדומים, מצד שני - הפסד של עצמה יחרוץ את גורלה לשוב לליגה א׳.

קרב מעניין לא פחות ובעל יכולת משמעותית עוד יותר להשפיע על הלכי הרוח בתחתית ייערך בין קרית אונו למכבים מודיעין רעות. קרית אונו הפסידה שלושה משחקי חוץ ברציפות וירדה עד למקום השישי, מכבים רעות מגיעה אחרי ניצחון סופר חשוב מבחינתה על עצמה מודיעין, ואחרי שבמשחק הקודם נגד אונו - שהיה ממש לא מזמן - כמעט והצליחה להפתיע. אם תנצח הפעם - שוהם, פתח תקווה, נחל שורק ואפילו חבל איילות יצטרכו להזיע עוד הרבה כדי להבטיח את הישארותן בליגה. במשחק נוסף שייערך הערב תארח הערב שדרות את מאמנה עד לפני שלושה שבועות, ארז רייכרט, שירצה לסמן ניצחון רביעי ברציפות עם אליצור רמלה.

 

צפון:

הפועל מגדל יזרעאל - הפועל עמק חפר (19:30, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק. בסיבוב הקודם: 104:90 למגדל יזרעאל)
בית"ר כפר יונה - אליצור גבע"ש (19:30, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם: 86:50 לכפר יונה)
מכבי קרית ביאליק - הפועל כפ"ס (20:00, הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם: 62:96 לכפ"ס)
מכבי חדרה - הפועל גלבוע מעיינות ברוש (20:00, אנרבוקס, חדרה. בסיבוב הקודם: 56:98 לגלבוע)
הפועל מעלות - הפועל כפר קאסם (20:00, הזית, מעלות.בסיבוב הקודם: 74:96 לכפר קאסם)
מכבי עירוני כרמיאל - מ.ס. צפת (20:00, מורד הגיא, כרמיאל. בסיבוב הקודם: 116:105 לכרמיאל)

הפועל כפר סבא עדיין מייחלת להפסד של מגדל יזרעאל כדי לחלוף על פניה בטבלה ולשוב למקום הראשון בטבלה, אבל לפני כן היא תצטרך כל העת לשמור על מאזנה שלה מהפסד נוסף. בעוד מגדל תארח בביתה את עמק חפר, שזקוקה לניצחון אחד כדי לא להיגרר למה שהתחתית תזמן בשבועות הקרובים, כפר סבא תתארח למשחק חוץ נגד קרית ביאליק. נציגת הקריות פצועה והופיעה למשחקים האחרונים ללא ארבעה שחקני מפתח, אבל תרצה להשיג ניצחון שלישי ברציפות כדי לעשות את הבלתי יאמן מבחינתה ואולי לעלות אל מעל הקו האדום.

עוד קרבות מעורבות תחתית ייערכו בין כפר יונה (שסיימה את העונה שלה) לגבעת שמואל - שנמצאת בסכנת ירידה ממשית ובין חדרה לגלבוע ברוש. לחדרה 6 נצחונות, לגבלוע ברוש 9, וברור לאיזה צד המשחק הזה חשוב יותר. הפועל מעלות תנסה להשיג את נצחונה הראשון העונה בבית נגד כפר קאסם, וכרמיאל תקווה להמשיך במחצית העונה הנהדרת שלה כשתארח בביתה את צפת.