ארצית: פיצול זמני

שבועיים מעט מפוצלים מזמנים לנו המחזור ה- 11 וה- 12 בליגה הארצית בשל מספר הקבוצות הלא זהה בין שני המחוזות. במוקד הערב: אש בצפון. צפת מגיעה לשומרון, כפר סבא שלום לכפר יונה. בדרום: 3 קרבות קצוות, 3 קרבות חצי-חצי, ומחזור נוסף ביום רביעי שיסגור סיבוב. (צילום: פרטי)


| אלירן כהן

 

תשעה משחקים ייערכו הערב במסגרת משחקי המחזור ה- 11 בליגה הארצית, כשבמוקד - קרב צמרת אחרון לסיבוב בצפון, בין אליצור שומרון להפועל צפת, וסדרת משחקים מגוונת במחוז הדרומי - קרבות מיקום במרכז הטבלה מצד אחד, וכמה משחקים בין קבוצות הצמרת לקבוצות התחתית, שכמו שכבר למדנו בשבוע שחלף - בהחלט יכולים להסתיים בצורה מפתיעה או לכל הפחות להיגרר למותחנים גדולים.

 

מחזור 11 בדרום:

מכבי אליצור פתח תקוה - מכבי שהם (19:00, רוזמרין, פ"ת)
הפועל חבל איילות - הפועל כפר קאסם (19:00, יטבתה)
אליצור רמלה - א.ס. אשקלון (19:00, קרית מנחם, רמלה)
מכבי רחובות - אליצור פ"ת / גבעתיים (19:30, אולם ברזילי, רחובות)
הפועל לוד - אליצור יבנה (19:30, תיכון מדעים, לוד)
עירוני 'שיקו' קרית אונו - מכבי אשדוד צבר (20:30, בי"ס עלומים, קרית אונו)

 

מחזור 11 בצפון:

בית"ר כפר יונה - הפועל כפר סבא שלום (19:00, איש שלום, כפר יונה)
אליצור מ.א. שומרון - מ.ס. צפת דניאל (19:00, כפר תפוח)
הפועל כפר סבא כ.יאיר - מכבי עירוני כרמיאל (19:30, מתנ"ס כוכב יאיר)
הפועל גלבוע ברוש - הפועל עמק חפר (שלישי, 20:30, גן נר)
הפועל מגידו - מכבי חדרה (שלישי, 20:00, המבצר, משמר העמק)
מכבי קרית מוצקין - הפועל עכו/מטה אשר (9.2, 20:00, נבון, קרית מוצקין)

 

מצטיין המחוז הצפוני: קייס ברוטון (עירוני מכבי כרמיאל)

זה לא היה עוד משחק תחתית, ויכול מאוד להיות שבסופו של יום התוצאה בו לא תהיה זו שתכריע את העונה. אבל עירוני כרמיאל עשתה את המוטל עליה בקרב התחתית נגד מוצקין המחוזקת וחלפה על פניה בטבלת הליגה. הקבוצה של יואב הרשקוביץ אמנם חסרה את זיו תבור הפצוע, אך נהנתה מערב יוצא מן הכלל של קייס ברוטון, עלתה ליתרון שיא של 15 נקודות, אבל ראתה את מוצקין חוזרת ועולה ליתרון משלה. כאן ברוטון, שסיים את המשחק עם 22 נקודות לצד הגנה גדולה, לקח את המשחק על עצמו והבטיח לכרמיאל ניצחון שלשמחתה - מכניס אותה לליגה.

מי שעוד ראוי לציון הוא בר אזולאי מהפועל כפ"ס, ששוב הוביל את הירוקים עם 21 נקודות לניצחון מוחץ על שומרון בקרב על המקום הראשון. כפ"ס כבר עמדה על יתרון שיא של 25 נקודות, ואזולאי, שכבר נבחר אך לא מזמן למצטיין המחזור, הופך משבוע לשבוע אולי לשחקן המשמעותי במערך של ברק דמציאן בשורות מוליכת הטבלה.

 

מצטיין המחוז הדרומי: ג'ונתן בייז (הפועל כפר קאסם)

אחרי שפתחה את העונה בסערה עם שלושה נצחונות רצופים אך קצת איבדה גובה לאחר מכן - כפר קאסם חזרה במחזור האחרון למאזן חיובי עם ניצחון סופר חשוב מבחינתה על קרית אונו, הנאבקת איתה על אותן המקומות בטבלה. מי שהוביל את המנצחת על הפרקט היה ג'ונתן בייז, שסיים את המשחק עם 21 נקודות, הוסיף 6 כדורים חוזרים ועם יכולת הגנתית נהדרת עצר את יוני מורן על 12 נקודות בלבד, מה שסומן ע"י כפר קאסם כאחד המפתחות המשמעותיים לניצחון. הקבוצה של ניב רבי נהנתה גם ממשחק נהדר של אופק בוגדנובסקי (21 נק') וסה"כ משישה שחקנים שקלעו בספרות כפולות והזכירו שיש פה קבוצה שבהחלט יכולה להתמודד כשווה בחלק העליון של הטבלה.