ארצית צפון: המצטיינים

לא תופתעו כשתגלו במי בחרנו למצטיין הסיבוב (אה, נכון, יש תמונה כאן בצד), אבל יש מצב שליותר משם אחד בחמישייה שלנו לא לגמרי ציפיתם. סיבוב ראשון במחוז הצפוני מאחורינו, זמן לבחור את החמישייה שעשתה אותו.


| אלירן כהן

--- אלירן כהן ---

(השחקן המצטיין: אדיר הרוש (אליצור נתניה

זוכרים את משאל שחקני הליגה שעשינו בתחילת העונה? איתי קרביוב הוזכר כמועמד מוביל לסיים את העונה כ- MVP של הליגה, גם אלירן גואטה, גם אופק בוגדנובסקי, אבל מי שהתבלט מעל כולם בסיבוב הראשון ולמעשה היה המוציא לפועל העיקרי של נתניה הוא דווקא אדיר הרוש, שנותן אולי את העונה הטובה בקריירה שלו. הרוש כבר הוביל את ב"ש ללאומית לפני שנתיים (יחד עם יואב דביר), לא הצליח לעשות זאת עם בת ים לפני שנה (יחד עם איתי קרביוב) ונראה שהמעבר לצפון הכניס אותו לאנרגיות אחרות. כמעט כל משחק הוא סיים בדאבל-פיגרס, תמיד היה לו משהו טוב לעשות עם הכדורים האחרונים שהגיעו לידיים שלו, ושדרוג יכולת הקליעה שלו מחוץ לקשת הפך אותו לנשק הקו האחורי הכי קטלני שיש לקבוצה בליגה הזו להציג. בשנה הבאה, אם רק ירצה, הוא כבר יהיה בלאומית. עם נתניה או בלעדיה.

:משלימים חמישייה

(עידו קוז'יקרו (מכבי קריית מוצקין

הטענה שקבוצות לא עולות ליגה בזכות שחקני פנים דומיננטיים אלא בעיקר הודות לגארדים צעירים, רעבים, ורסטיליים ויצירתיים היא בדרך כלל נכונה, אבל מוצקין של העונה בהחלט יכולה להפריך אותה. הקו האחורי של נתניה הוא לא רק אדיר הרוש, כמו שהקו הקדמי של מוצקין הוא לא רק ייבגני ליוטרין, שכבר זכה לאזכור של כבוד פעם או פעמיים לאורך הסיבוב. הוא גם אלמוג ברק, שממשיך בגרף השיפור הנהדר שלו, וגם עידו קוז'יקרו, שאפשר לומר שבסיבוב הראשון היה שובר השוויון של מוצקין. קוז'יקרו, לרוב, מסתפק ב- 20 דקות על הפרקט, שמבטאות יותר מכל את הדומיננטיות שלו במערך של יוסי שוורץ. לפעמים שורקים לו קצת יותר מידי, לפעמים הוא צריך לרדת לקחת אוויר, אבל כשהוא שם - הוא שם. קיר בטון שאי אפשר לעבור בהגנה, כוח בצבע שאי אפשר לעצור בהתקפה.

(עופר דיגמל (הפועל מעלות

ההצלחה הגדולה של מעלות השנה שייכת לא מעט לעופר דיגמל הנהדר שהצטרף ממש ברגע האחרון (אחרי עזיבתו של אלי שיפטון) והפך לשחקן הכי משמעותי בהתקפה של זיו תבור. דיגמל סיים את הסיבוב כקלעי הבולט של מעלות, רשם 7-8 משחקים עם דאבל דאבל, וגם הספיק לבקר פעם או פעמיים ברשימת המצטיינים השבועיים שלנו. מעלות (אגב, כמו עכו), בנתה קבוצה מעניינת שמשלבת חבר'ה ותיקים עם חבר'ה צעירים ועד כה זה עובד נהדר. דיגמל, יחד עם בן חמו, התביית על צד "המבוגרים האחראיים" ומרגישים את זה היטב בדרך אותה מעלות מתווה השנה. יש לנו הרבה מילים טובות לומר על הפרויקט שהולך ונבנה בעיר הצפונית, שעם עוד קצת סבלנות ועזרה יוכל לקפוץ עוד מדרגה ולהתקדם לליגה השניה.

(יותם שירן (בית"ר כפר יונה

העונה של כפר יונה כמעט ואיבדה כיון אחרי הפתיחה המורכבת, אבל בשלב מסוים במהלך העונה משהו שם השתנה. ניהולית, הקבוצה הצליחה לייצב את התקציב שהייתה צריכה. מקצועית, היא הביאה משום מקום את יותם שירן, שעשה עבורה את כל ההבדל והפך את העונה שלה מעונת מרכז טבלה מינוס לעוד עונה בה התמודדות על כרטיס בפלייאוף העליון הופכת ריאלית לחלוטין. שירן עושה הכל בכפר יונה, קולע, מוסר, חוטף ואוסף את כל הכדורים בצבע, והשינוי שהביא איתו לקבוצה של דן ג'י מעיד על כך יותר מכל מה שנכתוב כאן. ולא, זה לא שאילן ברקוביץ', ה- M.V.P של הליגה בשנתיים האחרונות, לא יכול היה שוב להכנס לכאן. זה בעיקר המהפך שהוביל שירן ושאולי יביא את כפר יונה, גם בסוף העונה הזו, לרביעייה הראשונה.

(יניב כהן (מכבי קריית מוצקין

נציג שני למוצקין בחמישייה שלנו, שנכנס לכאן משלל סיבות, אבל הבכירה שבהן היא פשוט - בגלל שמגיע לו. יניב כהן בן ה- 38 לא תכנן לעלות בחמישייה של יוסי שוורץ העונה, אבל מהרגע שדרך על הפרקט משהו החזיר אותו 8 שנים לאחור, גם ביכולת, גם בדומיננטיות ובהשפעה שלו על המשחק של מוצקין. למען ההגינות, קשה לנו לומר שלא הופתענו משבוע לשבוע לראות את הטור הסטטיסטי שהציג הרכז של מוצקין, אבל הסטטיסטיקה הייתה רק צד אחד בסיבוב הנהדר שלו בו הוא הכתיב את הקצב הנהדר של מוצקין (ולמעשה, של הליגה כולה) ידע להפעיל נהדר את הקו הקדמי הבלתי נגמר של הקבוצה, והיה אחת הסיבות היותר משמעותיות לכך שהקבוצה סיימה את החצי הראשון של העונה במקום הראשון.

(הפריצה: עזמי אבו חמד (הפועל עכו

לא, לא שכחנו את העונה הנהדרת של הפועל עכו, שהחלה בניצחון הגדול על מוצקין והמשיכה לסיבוב ראשון נהדר שבסך הכל ענה על הציפיות. הרבה דיברנו אתכם בקיץ על רז מנשה וקורי קאר, אבל הסיבוב הראשון היה כולו של עזמי אבו אחמד, שנתן את אחת מעונות הפריצה הגדולות שראינו משחקן בליגה הזו בשנים האחרונות. שי ברוך הביא אותו אחרי עונה בג'וניור קולג' וידע מה יש לו ביד, יוסי בוכניק, שמונה באמצע הסיבוב למאמן הקבוצה, המשיך לתת לו את הקרדיט, והתוצאות מטיבות לדבר בעד עצמן. הכרטיס לפלייאוף עדיין לא הובטח, אבל אם אבו אחמד ימשיך ביכולת שהציג גם בסיבוב השני - קשה לראות מי תמנע מעכו להיות שם.

(מאמן הסיבוב: אסף דותן (אליצור נתניה

האמת, שהייתה פה התלבטות לא קלה. יוסי שוורץ הוביל את מוצקין למקום הראשון ובראש בראש עם נתניה הוא סיים כשידו על העליונה, אבל הוא כבר זכה לעדנה בסיכום חצי הסיבוב שלנו, ושלח לנו שני נציגים לחמישיה. אסף דותן, לראשונה כמאמן ראשי בליגה, בנה יחד עם רובי בלינקו סגל מאוזן להפליא, החליף כמעט את כל החמישייה הראשונה שלו מהעונה שעברה, והצליח לייצב קבוצה שכיף לראות רצה ומגיעה לסקור גבוה בהתקפה ונלחמת כיחידה אחת בהגנה. גם אחרי ההפסד למוצקין הרבה קולות המשיכו לצדד בכך שנתניה היא הפייבוריטית יותר לעלייה, וכנראה שזה אומר משהו. בסיבוב השני נדע עד כמה.