ארצית צפון: כפ״ס גברה על צפת

הפועל כפ"ס שלום אירחה בביתה את המועמדת הישירה שלה במאבקי העליה ללאומית, מ.ס. צפת, ועם רבע שלישי אדיר השיגה ניצחון יקר. המרוויחה הגדולה מזה היא אליצור שומרון, שניצחה בכרמיאל וטיפסה למקום הראשון בטבלה. מגידו הביסה את קרית מוצקין, עמק חפר על הפועל כפ״ס כוכב יאיר מסל ניצחון של נבות ינאי. (צילום: הפועל כפ"ס)


| safsal

 

הפועל כפר סבא שלום 82 - מ.ס. צפת דניאל 71

שמח לנו השנה בצמרת המחוז הצפוני. השבוע קיבלנו עוד מפגש צמרת חם, בסיומו כפ"ס גברה על צפת וקטעה את רצף הנצחונות של הצפונים. כפ"ס שנמצאת בעצמה ברצף נצחונות הייתה עדיפה על האורחים מההתחלה, וכבר הגיע ליתרון על סף הדו ספרתי במהלך הרבע הראשון. צפת רדפה ורדפה לאורך כל המשחק, וכבר הצליחה להוריד למינוס נקודה בלבד בתחילת הרבע השלישי. אבל השרונים לא נבהלו, המשיכו לקלוע בקצב טוב ובאחוזים טובים וברחו ליתרון שיא של 20 הפרש. צפת עוד הצליחה לצמצם קלות ברבע האחרון, אבל לא מספיק והנקודות בסיום נשארו בכפ"ס.

קלעו לכפ"ס: בר אזולאי 18, שלומי הרוש 15, יונתן לוי ועדי כהן סבן 13 כ"א, לירז אריאלי 11, דניאל איידן 5, גיא סהר 3, ניר שפר ואור מורדון 2 כ"א.

קלעו לצפת: רועי נברו 17, אנדרי קוליש 16, אליאב אוחנון 13, רם זקס 8, איתי גבע ושקד ירושלמי 4 כ"א, דביר אוחנה 3, רון סבג ועידו סגל 2 כ"א.

 

הפועל עמק חפר 78 - הפועל כפר סבא כ.יאיר 77

סל ניצחון של הרכש החדש נבות ינאי סידר לעמק חפר ניצחון חשוב מאוד, שמעלה אותה מעל הקו האדום ונותן לה קצת אוויר לנשימה בתחתית הבוערת. כפ"ס רושמת הפסד ראשון אחרי שני נצחונות רצופים, ותנסה להתאושש בשבוע הבא כשתארח בבית את הפועל מגידו.

 

הפועל מגידו 87 - מכבי קרית מוצקין 49

מגידו חוזרת לנצח במסגרת הליגה ומביסה בבית את קרית מוצקין שעדיין סוחבת את כל הליגה על הגב שלה. ברבע הראשון המשחק עוד היה שקול, אבל ברבע השני המארחת התחילה לברוח בהובלת גיא אלמשלי וקליי אוונס וירדה להפסקה כשהיא בפלוס 14. ברבע השלישי היו אלו דגן יבזורי ועזמי אבו אחמד שהגדילו את היתרון המקומי, כשגם כמה שלשות מהצד של מוצקין לא ממש עזרו להם להישאר בתמונה. ברבע האחרון מגידו לא הורידה את הרגל מהגז, המשיכה להגדיל את הפער וסגרה מוקדם את הסיפור.

קלעו למגידו: דגן יבזורי 19, גיא אלמשלי 16, עזמי אבו אחמד 15, קליי אוונס 11, מר קיר בטון עידו קוז'יקרו 8, רותם גורן 6, שי לבב ורועי עמור 3 כ"א, רווה דורון, סער זיו ומתן מלינוף 2 כ"א.

קלעו לקרית מוצקין: בר חג'בי 13, גיא יחידי ברק, דולב משגב ובר ראובן 6 כ"א, צ'רלי רזניקוף 5, אלון מורגנשטרן וייבגני ליוטרין 3 כ"א.

 

מכבי עירוני כרמיאל 67 - אליצור מ.א. שומרון 96

כמו מוצקין, גם כרמיאל לא מצאה עדיין ניצחון לעונה הזאת, והיא מסובכת עמוק עמוק בתחתית. מי שמצאה לא ניצחון ולא שניים, ואפילו עלתה השבוע למקום הראשון במחוז - היא שומרון שרושמת כבר רצף של 7 נצחונות ליגה (והשאירה את ההפסד המאכזב בגביע מאחוריה). במחצית הראשונה המארחים דווקא הצליחו לתת פייט, כשעדי רייפר וקייס ברוטון מצליחים לשמור אותם בפיגור קל. אבל אז הגיע הרבע השלישי בו שומרון העיפה שלשות בקצב מפחיד (3 של סער יהודה, 2 של רז אורבך) וברחה ליתרון דו ספרתי גבוה ממנו כרמיאל כבר לא הצליחו לחזור.

קלעו לכרמיאל: לידור בן דוד 16, קייס ברוטון 14, עדי רייפר 12, דניאל ארד 6, איתן פלדמן, רון קופר ושחר הלל 5, עמית כהן ובן בריטמן 2 כ"א.

קלעו לשומרון: חן אחרק 19, צאלי נוימן 17, סער יהודה 15, רז אורבך 13, דור טבריצי 12, איתי אלון ותומר בר אבן 7, אלחי מנצבך 6.