ארצית צפון: כרמיאל הדהימה גם את צפת

קוטלת הגדולות של המחוז לא עוצרת, ואחרי שגברה על מגדל יזרעאל וכפר יונה - הפתיעה גם את צפת. כפ״ס, מגדל וכפר יונה המשיכו בשלהן ונשארו בראש חץ בצמרת, וגם גלבוע יצאה מחוייכת אחרי ניצחון מוחץ על חדרה. (צילום: דרור גיל, מכבי עירוני כרמיאל)


| safsal

 

 

מ.ס. צפת 105 - מכבי עירוני כרמיאל 116 (אחרי 2 הארכות)

וואוו. פשוט להסיר את הכובע. בתחילת העונה לא נתנו לעירוני כרמיאל הרבה סיכויים לשרוד בליגה, וההתחלה בהחלט לא הייתה פשוטה/ אבל הקבוצה של יואב השקוביץ׳ וגיל נתן התגבשה, התחזקה, והפכה להיות קוטלת הגדולות הרשמית של הליגה. ביום ראשון היא הנחילה לצפת את הפסדה החמישי העונה ופגעה אנושות בסיכויי העליה שלה, אחרי שכבר עקצה גם את מגדל יזרעאל וגם את כפר יונה.

בכפר סבא, שלא פגשו העונה את כרמיאל אפילו פעם אחת, בהחלט כדאי להגיע מוכנים. צפת, מאידך, ייחלה למעידות של כפ״ס ומגדל כדי לשוב להיאבק בהן על המקום הראשון, אבל עם גיבנת של חמישה הפסדים כבר יהיה קשה לראות את זה קורה.

קלעו לצפת: רון סבג 27, אליאב אוחנון 25, שון לבנובסקי 23, אלון לוין 13, דביר אוחנה וג'רמיין הול 8 כ"א, איתי אלון 2.

קלעו לכרמיאל: גרנט גרינברג 39, ניר נצר 30, יבגני ליוטרין 22, אלון שושני 11, אלכס דברואו 7, עמית קמרי 4, דניאל ארד 2, שחר הלל 1.

 

הפועל כפ"ס 96 - מכבי קרית ביאליק 62

במחזור בו כל התוצאות הסתיימו בפער דו-ספרתי, אין הרבה מה להגיד על קרב הקצוות בין כפר סבא לביאליק שלא הסתיים בהפתעה גדולה ואפילו לא קרוב לשם. הקבוצה של שחף תור שומרת על המקום הראשון, ביאליק שקועה במקום ה-12.

קלעו לכפ"ס: קלעו: איתי קרביוב ולירז אריאלי 17 כ"א, עומר שדה 15 (5 שלשות), אדיר הרוש וטל חדד 11 כ"א, בר אזולאי 7, יונתן לוי ושגיב גורמן 5 כ"א, אור מורדוך ועומר שלו 4 כ"א.

קלעו לקרית ביאליק: אייל ונדל 11, תמיר לקס 10, אילן נניקשווילי 9, עמית אלמוג וגיא יחידי ברק 8 כ"א, מקסים יאנצ'ב וכפיר אסייג 5, אלכס לידר וליעד פורמן 3 כ"א.

 

הפועל עמק חפר 90 - הפועל מגדל יזרעאל 104

גם האולם ברופין - מקום שסימנו ערב משחקי המחזור כפוטנציאל להפתעה גדולה ולכותרת - לא השפיע יותר מידי על הקבוצה של אסף רוטשטיין, שהשיגה את נצחונה ה- 13 העונה ושמרה על המאזן הטוב בליגה.

 

הפועל גלבוע מעיינות ברוש 98 - מכבי חדרה 56

חמישה הפסדים רצופים השכיחו מהקבוצה של מאורו ספאק את טעמו של הניצחון. אבל רבע ראשון מושלם נגד חדרה, שהסתיים ב- שימו לב - 2-31, הפך את המשימה לפשוטה יותר בהמשך. גם ברוש uגם חדרה עדיין נאבקות על חייהן בליגה, אבל אין ספק שהניצחון הזה היה סופר משמעותי במאבקי הירידה.

כאמור הפתיחה היתה כל כולה של המארחת, כשחדרה לא פוגעת בכלום וגלבוע במשחק קבוצתי פלוס כמה שלשות בורחת ליתרון מדהים 2:31. ההתקפה האורחת חזרה לתפקד ברבע השני בהובלת לירן מרקדו וינאי דבורקין, והפער קוזז קלות ל-20:45. במחצית השניה גלבוע שוב ברחה ועם כמה שלשות בתחילת הרבע השלישי הגדילה את הפער לאזור ה-30, שם הוא התקבע עד לסיום.

קלעו לגלבוע: רם זקס 19, קורן גורנו ורון קופר 16 כ"א, עומר לוי 11, עומר הראל 8, דניאל קראבצוב 7, אור קוטר 6, יובל כוכבי ושלו הר אבן 4 כ"א, טום סיגטי 2.

הרבו לחדרה: לירן מרקדו 15, עילי שאול 13, דניאל רון  10, ינאי דבורקין 6, עידו אלון ויהלי אברקמי 4 כ"א, גל זיו 3, אושר קוזניץ 2.

 

אליצור גבע"ש 50 - בית"ר כפר יונה 86

ההפסד החמישי של צפת די הוציא אותה ממירוץ העליה, לפחות לעת עתה, אבל מי שעדיין שומרת על עמדה מצוינת בקרבות נגד כפר סבא ומגדל יזרעאל היא בית״ר כפר יונה. יונה לא התקשתה במיוחד בגבעת שמואל, שמדרדרת לליגה הרביעית, ועומדת כרגע על 11 נצחונות ב- 15 משחקים. ההפרש הדו ספרתי סידר לא מעט דקות לצעירים שלא נס ליחם - אילן ברקוביץ׳ וניר כהן - שסיימו כקלעים המובילים על הפרקט ושמרו את הקבוצה קרוב מאוד למאבקי הצמרת, שבוע נוסף.

קלעו לכפר יונה: ניר כהן 20, אילן ברקוביץ 19, אוהד בן חיים 12, דור וכנר, נועם פרץ וליאור סידס 8 כ"א, תמיר אזולאי 7, ניק ברולביץ  4.

 

הפועל כפר קאסם 96 - הפועל מעלות 74

ניצחון תשיעי העונה לכפר קאסם, שדי משילה מעליה את מאבקי התחתית וסך הכל יכולה להתרכז עכשיו בלהפריע לקבוצות שנמצאות במאבקי העליה אחרי שהיא בעצמה נדחקה משם.