ארצית צפון: עולם כמנהגו

נעשה את זה בקצרה, ונתמקד בעיקר: מגדל יזרעאל גברה על גלבוע ברוש, כפר סבא גברה על חדרה, ונשארנו בלי שינוי בצמרת הדו ראשית. כל שאר המשחקים היו סך הכל אחלה, אבל לא השפיעו על מצב הטבלה אחרי שהסיפור בתחתית נגמר.


| safsal

 

הפועל כפ"ס 101 - מכבי חדרה 88
אליצור מ.א. שומרון 91 - מכבי קרית ביאליק 83
אליצור גבע"ש 73 - מ.ס. צפת דניאל 75
הפועל גלבוע מעיינות ברוש 76 - הפועל מגדל יזרעאל 99
הפועל עמק חפר 84 - בית"ר כפר יונה 85
הפועל כפר קאסם 89 - מכבי עירוני כרמיאל 72

 

עם כמה שניסינו, לא באמת יכולנו לנפח כאן יותר מידי אלא פשוט להציג את הדברים כהוויתם. בזמן שקרבות התחתית במחוז הצפוני של הליגה הוכרעו (ביאליק וגבע"ש הצטרפו למעלות בליגה א' בעונה הבאה) - עייני כולם נשואות לקרב המצמוצים בצמרת, בין מגדל יזרעאל לכפר סבא.

מגדל, כזכור, נמצאת ביתרון מאחר ושובר השוויון בראש בראש עם כפר סבא נמצא בידיה אחרי שניצחה ב- 2 נקודות הפרש בסיבוב הראשון והפסידה רק בנקודה בשני. כרגע שתי הקבוצות מחזיקות במאזנן 2 הפסדים. כפ״ס תייחל למעידה אחת של מגדל בשני המשחקים שנותרו לה העונה כדי לעלות למקום הראשון על חשבונה, מגדל - נו טוב אתם מבינים, בדיוק את ההפך.

אז שתיהן ניצחו, גם הפעם, ושמרו על המצב בצמרת הטבלה כמו שהוא. גלבוע ברוש הצליחה לתת פייט למגדל השבוע, כשבמחצית הראשונה היא הציגה הגנה טובה וסיימה אותה בפיגור של 2 נקוודת בלבד. אבל במחצית השניה מוליכת הטבלה החלה לברוח וזה נגמר בצורה חד צדדית. גם כפ"ס עבדה קשה כדי לנצח, ועשתה זאת לאט ובהדרגה. אחרי מחצית ראשונה שקולה יחסית אותה סיימה ביתרון קל, הגיע הרבע השלישי אותו סיימה עם 4 שלשות רצופות שסידרו לה יתרון דו ספרתי. גם ברבע האחרון כפ"ס הפציצה שלשות (14 כאלו בכל המשחק) ושמרה על הפער עד לניצחון בסיום.

קלעו לגלבוע מעיינות ברוש: רם זקס 14,עומר לוי וטום סיגטי 13 כ"א, דניאל קארבצוב 11, טל יזרעאלי 6, שלו הר אבן 2.

הרבו למגדל יזרעאל: עזמי אבו אחמד 17, איליה סרור 11, עידו קוזיקרו ועומר אלעל 9 כ"א, טל פרסלני 8.

קלעו לכפ"ס: איתי קרביוב 30, יונתן לוי 16, אדיר הרוש ובר אזולאי 12, אור מורדוך 11, ליאור ברקוביץ 8, עומר שדה 7, טל חדד ולירז אריאלי 2 כ"א, טמיר אריאלי 1.

קלעו לחדרה: לירן מרקדו 21, עדי רייפר עידו אלון 16, דניאל רון 11, גל זיו 9, עילי שאול 8, אושר קוזניץ 3, ניב משה 2.

 

ביתר המשחקים - שומרון גברה בביתה על ביאליק, וכפר קאסם גברה בביתה על כרמיאל. צפת וכפר יונה עדיין הולכות ראש בראש במאבק על המקום השלישי. צפת מבחינתה כבר סיימה את העונה והיא כרגע שלישית בגלל מאזן פנימי (אחרי שניצחה במפגש בתחילת השבוע את יונה), אבל לכפר נותרו שני משחקים בהן היא תוכל לעקוף את היריבה שלה. שתיהן אגב השיגו ניצחונות דרמטיים השבוע.

כפר יונה עשתה זאת מול השכנה מעמק חפר אחרי סל ניצחון של סרגיי אולישנסקי, ואחרי שהתאוששה מפתיחת משחק פחות טובה שהובילה אותה לפיגור דו ספרתי ברבע הראשון. מנגד צפת הצליחה להינצל מהפסד מביך ליורדת הטריה. גבע"ש פתחה מצויין וברחה ליתרון על סף ה-20 הפרש כבר ברבע הראשון, והצליחה לשמור עליו גם ברבע השני. במחצית השניה צפת החלה בצמצמום הפער עד למצב של שוויון בדקה האחרונה, כשנקודות עונשין של רון סבג סידרו לצפונים את הניצחון בסיום.

קלעו לכפר יונה: ליאור סידס 26 (8 שלשות), סרגיי אולישנסקי 19, אילן ברקוביץ ודור וכנר 12 כ"א, דגן ליכט 10, אופיר הובר 6 (16 רב').

קלעו לצפת:  אלון לוין 22, שון לבנובסקי 16, איתאי אלון 11, דביר אוחנה וג'רמיין הול 10 כ"א, אליאב אוחנון 8, פקונדו גרציאני 6, דולב משגב ויובל טל 2 כ"א.