ארצית: צפת בונה מחדש

הקבוצה הצפונית שתחפש גם השנה להיות חלק מהצמרת הצפונית החלה לעבוד לקראת העונה הקרובה. את הזעזוע הכי גדול ביצעה על הקווים, עם החתמתו של ליאור קרת במקומו של פופי חדד הותיק. בנוסף צירפה צפת את רם זקס שמגיע מגלבוע השכנה ואת איתי גבע מרעננה.


| safsal

 

מ.ס. "דניאל" צפת שסיימה לא מזמן עונה נוספת בצמרת הצפונית החלה לעבוד לקראת העונה הקרובה, שגם בה קרוב לוודאי שתכוון גבוה. ולא סתם החלה, אלא עם טלטלה רצינית על הקווים שהפתיעה לא מעט מאוהדי הליגה. צפת נפרדה מפופי חדד, שהיה שם בהקמה של הקבוצה מחדש בליגה ב', שימש כשחקן ומאמן בליגות הנמוכות והעלה אותה עד לליגה הארצית בסוף עונת 14/15. במקומו של חדד הוחתם ליאור קרת (44), שבעונה האחרונה שימש כעוזר מאמן בעירוני נס ציונה מליגת העל. קרת חוזר לצפון בו שימש בעבר כמאמן ומנהל מחלקת הנוער של גלבוע מעיינות. כמאמן קבוצת נוער על של המועדון הגיעה הקבוצה פעמיים ברציפות לגמר הפלייאוף ותיכון עמק חרוד זכה באליפות התיכונים.

מי שכן ממשיכים בקבוצה לעונה נוספת הם הפורוורד אליאב אוחנון (27, 1.99) והרכז רון סבג (31, 1.85). אוחנון הצטרף בעונה שעברה לצפת אחרי ששיחק בארצית גם במכבי רחובות, ולפני זה שיחק גם בלאומית ובליגת העל והיה חלק מנבחרות ישראל הצעירות. סבג ירד בקיץ שעבר לארצית אחרי מעל לעשור בו שיחק בליגה הלאומית, בעיקר במדי הפועל גליל עליון והפועל עפולה, וכאמור ישאר עוד עונה בצפון בו העביר את מרבית הקריירה שלו.

כמו כן צפת צירפה שני שחקנים. הראשון הוא איתי גבע (20, 1.88), בוגרת מחלקת הנוער של רעננה ששיחק בשנתיים האחרונות בקבוצת הבוגרים השרונית. הרכז הצעיר, שלפני כשנתיים עלה עם נבחרת הנוער לדרג א', לא זכה ליותר מדי קרדיט ברעננה וינסה לעשות את הפריצה שלו העונה. רכז נוסף שמצטרף לסגל של קרת הוא רם זקס (23, 1.85) שמגיע מגלבוע מעיינות ברוש. זקס שיחק בבוגרים גם בלאומית בקרית אתא ובארצית במעלות, וגם היה חלק מהסגל של נהריה בליגת העל אבל לא קיבל דקות על הפרקט. הוא נחשב לקלעי טוב ולפני כשנתיים היה אחד הקלעים הבולטים במחוז הצפוני, והעונה נבחר לחמישיית העונה השניה במחוז.

ביקשנו מפופי חדד, מאמנה של צפת ב(כמעט) עשור האחרון, לתת לנו כמה מילים: ״הגעתי לצפת עוד כשהקבוצה שיחקה בליגה ב׳, ולמרות שהיו לי כמה הצעות לשחק - החלטתי לקחת את הפרויקט בצפת ולנסות להעלות את הקבוצה לליגה בכירה יותר. העפלנו לליגה הארצית תוך שנתיים, למרות שבעונתנו הראשונה בליגה א׳ לא תכננו שנחגוג עליה לליגה הארצית (הקבוצה גם העפילה לגמר גביע האיגוד באותה העונה - ספסל).

צפת משחקת כבר 6 שנים בליגה הארצית, כאשר בשנתיים האחרונות היא כיוונה לעליה. עם זאת, המצב שנוצר בעקבות משבר הקורונה היה בעוכרינו. בשנה שעברה סיימנו את העונה במקום הרביעי אך כזכור - העונה הסתיימה ללא הכרעה ספורטיבית. השנה נאלצנו להתמודד עם ביטול הפלייאוף ועזיבתם של שחקנים ישראלים שגרים בחו״ל וביקשו לשוב בשל המגפה. בהחלטה משותפת עם הנהלת הקבוצה פיניתי את מקומי כמאמן הקבוצה לטובת מאמן אחר במטרה לרענן את המערכת. אני מאוד מקווה שליאור יצליח במשימה ושבסוף השנה צפת תעפיל לליגה השניה״.