ארצית: קאסם מול חדרה, ר"ג ברחובות

המשחק המרכזי של השבוע בצפון יפגיש את כפר קאסם הבלתי מנוצחת עם חדרה המפתיעה. גלבוע תנסה להמשיך במומנטום מול ביאליק, צפת מארחת את השכנה ממעלות. בדרום מפגש צמרת בין רחובות לר"ג, גבע"ש יוצאת למעלה אדומים ושדרות תנסה להתאושש מול חבל איילות.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

בית"ר כפר יונה - הפועל נעם (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל כפר קאסם - מכבי חדרה (19:30, בי"ס מקיף חדש, כפר קאסם)
מ.ס. צפת - הפועל מעלות (20:00, פיס ז'בוטינסקי 1, צפת)
הפועל עמק חפר - הפועל עכו (20:00, רופין, עמק חפר)
הפועל גלבוע ברוש - מכבי קריית ביאליק (20:30, עין חרוד)
הפועל כפ"ס - עירוני קריית אונו (20:30, היובל, כפ"ס, יתקיים ביום שלישי ה 12.11).

 

בתום שני מחזורים רק לפייבוריטית אחת (כפר קאסם) יש מאזן נקי מהפסדים כששתי הפתעות דבוקות אליה - צעירי הגלבוע והיורדת שלא ירדה מכפר יונה. בתחתית ביאליק ומעלות נמצאות לצערן במקומן הטבעי כשאליהן מצטרפת עמק חפר שלא רגילה להיות בשנים האחרונות במקומות שכאלה.

המשחק המרכזי השבוע יערך בכפר קאסם בין המארחת הבלתי מנוצחת ובין חדרה שנתנה בשבוע שעבר לפייבוריטית אחרת (כפ"ס) מכה שלא כתובה בתורה בהובלת עזמי אבו אחמד (21 נק'). אז איזה חדרה נראה הפעם? זו שמביסה (33+) או זו שמובסת (25-)? בכפר יונה יערך משחק נוסף בין שתי קבוצות חזקות והרבה יהיה תלוי בהגנת המארחת שתצטרך להתמודד מול נעם שהינה בינתיים הקבוצה הכי התקפית בליגה (96 נק').

שתי שכנות (הכל יחסי) נפגשות בצפת למשחק קצוות. המארחת משחקת בקצב גבוה ואילו לאורחת ממעלות ההתקפה טעונה שיפור (63 נק', אחרונה בליגה). האם מעלות תצליח לעצור את הול? לא נראה ככה. עוד מפגש קצוות יערך ברופין כשעמק חפר תארח את עכו. הגנת המארחים הינה עד כה הגרועה בליגה (97 נק') ועכו מגיעה בכדי לנסות לצבור את ניצחון החוץ הראשון שלה אחרי שהיא קלעה 97 נק' על הראש של צפת עם 27 ו-22 נק' של חג'בי ופרסלני.

מפגשי קצוות כבר אמרנו? הפעם צעירי הגלבוע (יופי של פרויקט) יארחו את ביאליק. גם ביאליק, כמו מעלות, מתקשה בהתקפה (71 נק') והיא תצטרך להתמודד מול תותחני עין חרוד וסביבתה (33 ו 25 נק' של גרילק וראובן במשחקם האחרון). המשחק היחיד בין שתי קבוצות בעלות מאזן 1:1 יתקיים בכפ"ס שתארח ביום שלישי את קריית אונו. שתיהן עדיין מחפשות המשכיות למרות שעל הנייר כפ"ס פייבוריטית ברורה. אבל היא הייתה גם פייבוריטית בחדרה וכולנו יודעים איך זה נגמר. לא רק על הקרביוב לבדו חברים. זה לא עובד ככה.     

 

דרום

מכבי שדרות – הפועל חבל איילות (18:00, גיטיס, שדרות)
מכבי אליצור פתח תקוה - אליצור נחל שורק (19:00, 'עולמות', פ"ת)
מכבי מעלה אדומים – אליצור גבעת שמואל (19:00, מעלה אדומים)
הפועל לוד – מכבי מכבים רעות (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד)
מכבי רחובות – מכבי עירוני רמת גן (19:30, תיכון קציר, רחובות)
מכבי שוהם – אליצור רמלה (20:00, אולם ניצנים, שוהם)

שני מחזורים עברו ורק לארבע קבוצות יש עדיין מאזן נקי מהפסדים, משהו שאולי מרמז לנו משהו על השוויוניות הרבה בליגה העונה.  שתיים שהתייצבו באופן צפוי יחסית בראש החץ של הליגה הן רחובות ונחל שורק שסיימו את שני משחקיהן בניצחונות גדולים ונראות הכי טוב נכון לעכשיו. רחובות תשחק לראשונה העונה בבית כשתפגוש לקרב מרתק בלתי מנוצחת אחרת, מכבי ר"ג. נחל שורק שנמצאת בכושר מצוין אמורה לסמן עוד וי בחגורה כשתפגוש את מכבי פ"ת עמוסת הבעיות שסופרת שני הפסדים רצופים וגם תתייצב למשחק ללא שלושה שחקני חמישייה בולטים שהורחקו במהלך משחק ההפסד האחרון נגד מכבים רעות - אלכס וינוקור, טום ולסנקו ונדב נאור, מה שיהפוך את המשימה הלא קלה גם כך של המלאבסים לכמעט בלתי אפשרית.

גבעת שמואל, הבלתי מנוצחת הרביעית, תצא לאולם המאוד ביתי במעלה אדומים ותנסה להמשיך את הרצף שלה אחרי שגם ניצחה את לוד בשבוע שעבר. מנגד, מעלה אדומים שניצחה באמצע השבוע קרב צמוד בחבל איילות רוצה להשיג ניצחון ביתי ראשון העונה. איילות המפסידה של אותו קרב, תנסה להשיג את הראשון שלה כשתצא להתארח בשדרות שם הקבוצה המקומית מגיעה אחרי שתי תבוסות וכבר עכשיו מאיישת את המקום האחרון. שתי מאוכזבות נוספות, מכבי שוהם ואליצור רמלה שספגו שתיהן תבוסות של 30 הפרש במחזור האחרון יפגשו וינסו להתאושש אחת על חשבון האחרת ולהשיג ניצחון שיקפיץ אותן קדימה. במשחק האחרון של המחזור הפועל לוד תנסה לרשום וי ביתי על השכנים ממכבים רעות.