ארצית: קאסם ניצחה בפ"ת

חנן הירשוביץ רק הגיע וכבר עזר להפועל כפר קאסם לנצח בחוץ את מכבי אליצור פ"ת שמפסידה לראשונה אחרי 9 נצחונות רצופים. עוד במיני מחזור שהיה השבוע: שהם ניצחה בבית את פ"ת גבעתיים, יבנה ניצחה בחבל איילות ובצפון כרמיאל גברה על כפ"ס כ. יאיר. (צילום: אליצור יבנה כפרה עליהם)


| safsal

 

מכבי אליצור פתח תקווה - הפועל כפר קאסם 77:68

-- שייקה גונן ומאיר פרייליכמן --

מכבי אליצור פתח תקווה אירחה למשחק האחרון של הסיבוב הראשון את הפועל כפר קאסם, כשהיא ללא גיא לביא וערן שטייניץ הפצועים וכשהיא עדיין לא יכולה לשתף את הרכש החדש אלעד קנפו. בכפר קאסם עלו בהדרכת המאמן החדש חנן הירשוביץ ועם עמית סלע שהוחתם על הספסל.

המשחק נפתח בשתי שלשות ביתיות של אופק חכמון וניב סולומון, אבל שתי שלשות רצופות של דורי אסף סגרו ריצת 8-0 לכפר קאסם שבהמשך הפכה ל-13-2 ויתרון 19:11 אורח. אך הריצה הסתיימה עם שלשות של אופק לוי ויוחאי צוקרמן ועוד סל של סתיו אהרון ששוב הפכו את התוצאה - 19:21 לפתח תקווה שסגרה ריצת 0-10 משל עצמה. עד סיום הרבע שתי הקבוצות המשיכו להחליף סלים, ובתום הרבע הראשון 27:25 לאורחים.\

בפתיחת הרבע השני פתח תקווה לא הצליחה לקלוע סל שדה במשך 4 דקות, ושלשה של אבי אליהו העלתה את האורחת -ל-36:28. כאן המארחת התעוררה וצימקה את ההפרש אך לא הצליחה לחזור ליתרון, ובמחצית 43:42 לקאסם. גם הרבע השלישי היה חלש יחסית מבחינה התקפית, כשהגנה טובה של פ״ת לא תורגמה לסלים בצד השני, ובתום הרבע השלישי 57:55 לאורחת שהמשיכה להוביל ברציפות מאז אמצע הרבע הראשון.

הרבע הרביעי שוב נפתח ביובש התקפי של חניכיו של נמרוד כהן, שקלעו את הנקודות הראשונות שלהם ברבע רק אחרי למעלה מ-5 דקות. בינתיים האורחת הצליחה לברוח עם קליעות טובות של איתן רוטנברג, דורי אסף (שלשה) ותומר אלוני, שהטיסו את קאסם לריצת 14-0 וליתרון מבטיח של 71:55. שחקני פתח תקווה החטיאו מעל 20 זריקות מהקו, ולא הצליחו לשמור על רצף הניצחונות, למרות סל של אופק לוי שהצליח רק לצמק ל-77:68 לכפר קאסם בסיום.

קלעו לפ"ת: ניב סולומון 22, סתיו אהרון 19, אופק חכמון 18 (6 שלשות), אופק לוי 4, יוחאי צוקרמן 3, גל צלניק 2.

קלעו לכפר קאסם: דורי אסף 20 (4 שלשות), תומר אלוני 18, איתן רוטנברג 13, אופק בוגדנובסקי 11, אבי אליהו 10, עמית סלע 3, לידור הבר 2.

 

הפועל חבל איילות - אליצור יבנה 97:82

אין הפתעות במשחק הקצוות השבוע, בו יבנה הביסה בחוץ את חבל איילות נועלת המחוז. המחצית הראשונה הייתה שקולה יחסית עם יתרון קל לאורחת, כששתי הקבוצות מעיפות שלשות וסלים בקצב גבוה. ברבע השלישי יבנה הגדילה אפילו יותר את קצב הקליעה שלה ועם רבע של 35 נקודות ברחה ליתרון דו ספרתי שחצה את ה-20 הפרש. ברבע האחרון חבל איילות בהובלת תום ספיר ונרי הריסון הצליחה לצמצם אבל לא ממש לאיים אל הניצחון היבנאי.

קלעו ליבנה: איתי קרביוב 23, אלעד הופמן 16, מוטי מוסקוביץ 15, גרנט גרינברג 12, אלון לוין 11, ים שפריר 10, ארז כהן 4, אורן מנסקי, טמיר אריאלי ועומרי יאסו 2 כ"א.

קלעו לחבל איילות: טום ספיר 31 (9 שלשות), נרי הריסון 22 (4 שלשות), עמית שדה 7, יוגב לוי ושלו מור יוסף 6, מיכאל בראל וצ'רלי רזינקוף 5 כ"א.

 

הפועל כפר סבא כוכב יאיר - מכבי עירוני כרמיאל 63:58

עלו על הגל? ניצחון שני ברציפות לכרמיאל שחוזרת לחיים במאבק נגד הירידה בצפון. המשחק עצמו היה שקול מאוד - השרונים סיימו את הרבע הראשון ביתרון קל, אבל ברבע השני כרמיאל עם הגנה טובה נטלה את ההובלה ושמרה עליה עד לסיום המשחק. כפ"ס רדפה ורדפה והצליחה להישאר קרוב עם כמה שלשות, אבל לא הצליחה להחזיר את היתרון אליה ובסיום כאמור הניצחון נוסע צפונה.

קלעו לכרמיאל: עדי רייפר 15, רון קופר 12, לידור בן דוד 10, ירין תורג'מן ועמית כהן 8 כ״א, קייס ברוטון 6, איתן פלדמן 4.

 

מכבי שהם - אליצור פ״ת / גבעתיים 70:76

שהם ממשיכה לאגור נקודות במשחקים הישירים שלה מול הקבוצות איתם היא נאבקת בתחתית. השבוע היא גברה בבית על פ"ת גבעתיים שנמצאת מתחת לקו האדום, ופתחה ממנה מרחק של 2 נצחונות.