ארצית: קוז'יקרו מגיע למבצר

העולה החדשה לארצית הפועל מגידו פועלת במרץ לקראת פתיחת העונה, ולצד השמירה על שחקני הבית, היא גם דואגת להתחמש יפה לקראת עונת החזרה שלה. לצד מר קיר בטון שימשיך גם העונה לעשות צרות בצבע לכולם, גם אילן נניקשוילי ועזמי אבו-אחמד במצטרפים. (צילום: פרטי)


| אלירן כהן

 

ברוכה הבאה לעולה החדשה, הנציגה הקיבוצית ממועצה אזורית מגידו. הפועל מגידו, שזכתה באליפות ליגה א' צפון בעונה החולפת בקלילות יחסית, כבר נמצאת עמוק עמוק בבניית סגל השחקנים שלה לעונה הקרובה ועל פניו עושה רושם שגם השנה הולך להיות שמח מאוד ב"מבצר", האולם המיתולוגי בקיבוץ משמר העמק. אמנם ממוצע הגילאים במגידו, לא יורד עם הזמן, וגם תקציב גדול אין, אך בקיבוץ מאמינים שהגיבוש, התיאום והביחד יעשו את העבודה, ושהקהל הביתי בימי ראשון בערב במבצבר ידחפו את הקבוצה קדימה. 

יאיר קלס (36), מאמן הקבוצה בהווה ועורך באתר "ספסל" בעבר שיודע שהוא לא יקבל על כך שום פריווילגיות, הרכיב עד כה יופי של קבוצה שתתבסס בעונה הקרובה על השחקנים שהובילו אותה לעליה אשתקד. זאת לצד תוספת כוח משמעותית שקיבלה. לצידו של קלס יעמוד עוזר המאמן גיל לוי, שהוא גם הבעלים, הנשיא, שחקן עבר ועוד כמה דברים.

מר קיר בטון עידו קוזיקרו (43, 2.03), שחקן נבחרת ישראל בעבר וקבלן עליות בהווה - שעשתה זאת אשתקד עם הפועל מגדל יזרעאל ובשנים האחרונות גם עם הפועל עכו ומכבי קרית מוצקין (אותן יפגוש העונה מהעבר השני כיריב) מצטרף לקבוצה וזו כבר הצהרת כוונות. קוזיקרו ישוב לשתף פעולה עם הרכז הותיק אילן נניקשוילי (42, 1.85)ששיחק אשתקד בביאליק ולמעשה גם העביר קדנציה בקריירה הארוכה שלו במגידו - שהסתיימה בעלייה היסטורית (שלא מומשה) לליגת העל. מי שעוד יחזור לשתף פעולה עם שניים הוא עזמי אבו אחמד (25, 1.90) איתו שיתף פעולה בין השאר גם בעונה החולפת במגדל / יזרעאל.

עוד בגזרת השמות החדשים: קליי אוואנס (25) ששיחק בעונה החולפת בנוף הגליל חוזר לארצית, בה שיחק בעבר בין היתר בכרמיאל ונצרת עלית. רותם גורן (20, 1.85) בוגר מחלקת הנוער של עמק יזרעאל לא קיבל יותר מדי קרדיט העונה בעכו בלאומית, ויחד עם קוואנס השניים ינסו לקחת את ההזדמנות ולהפתיע את הליגה.

לא פחות משמונה שחקני בית נשארו בקבוצה. צמד הרכזים רווה דורון ועדי שילוח שמתחיל שנה תשיעית בקבוצה, ימשיכו להוביל את סגנון הקבוצה בקו האחורי. רימון יבזורי, מאמן הכושר של נבחרות ישראל ויובל לב, שנה 8 במועדון, ישמרו על הקצב במבצר, שי לבב המנוסה, סער זיו, ודותן גולדנברג ממנהלי הקבוצה, ימשיכו לצלוף, לזנק, ולהדביק את הקבוצה, בעוד שהקפטן והסנטר מתן מלינוף יוכיח שגם בגיל 36 יש הרבה מה לתרום.

 

קלס ודור ההמשך (צילום: שרון צור)