ארצית: קרבות צמרת בצפון

במוקד משחקי הערב יש לנו קרבות ישיר בצמרת הצפונית (בחישוב אחוזים), כשכפר קאסם תארח את כפר סבא, ובמקביל צפת את שומרון כשאף אחת מהן לא רוצה לרשום הפסד חמישי. במחוז הדרומי: איילות תנסה להפתיע גם את רחובות, נחל שורק תארח את שדרות לקרב תחתית סופר חשוב.


| אלירן כהן

 

עשרה משחקים ייערכו הערב במסגרת המחזור ה- 21 בליגה הארצית: מחזור מלא בצפון, ועוד 2/3 מחזור בדרום - שיתר משחקיו יושלמו בחודש הבא. במחוז הדרומי טבלת מחצית העונה משקפת מצב בו כל הקבוצות ערכו בין 10 ל- 13 משחקים, רובן המכריע שיחקו בדיוק 11 משחקים. בצפון המצב מורכב קצת יותר והסקאלה נעה בין 8 ל- 13 משחקים, כשלהרבה קבוצות חסרים המון משחקים. במילים אחרות - הרוב עוד פתוח והטבלה לגמרי משקרת.

המחזור ה- 21 מזמן לנו יופי של קרבות צמרת בצפון. במוקד: כפר קאסם (6/9) תארח את הפועל כפר סבא (10/12) בידיעה שהפסד רביעי עלול להוציא אותה מהמירוץ לעליית ליגה, או במונחים קצת פחות דרמטיים - לפגוע בצורה משמעותית בסיכויים הללו. גם צפת (6/10) יודעת שאם תפסיד בביתה לשומרון (8/12) - היא תתקשה מאוד לגרד את מה שהתחיל להסתמן כרגע כקרב ראש בראש בין כפר סבא למגדל יזרעאל, שעוד לא צברה מספיק משחקים אך היא בהחלט בקצב צבירת נצחונות מרשים.

משחק מסקרן נוסף הערב צפוי בין גבעת שמואל לחדרה, שתי קבוצות מרכז טבלה שיודעות שהפסד בהתמודדות הזו יסבך אותן במאבקי התחתית. עמק חפר תנסה לשמור על מקומה בחלק העליון של הטבלה עם משחק ביתי נגד ביאליק, ושתי קבוצות נוספות ינסו לנצל את הביתיות והיריבות הנוחות כדי להשיג ניצחון נוסף - כפר יונה שתארח את מעלות, מגדל יזרעאל שאת כרמיאל.

במחוז הדרומי צפוי להיות רגוע קצת יותר, אבל לא נופתע במיוחד אם הקבוצה הלוהטת של הליגה, הפועל חבל איילות, שהפתיעה בשבוע שעבר את מעלה אדומים, תעשה חיים קשים גם לרחובות, כשתתארח באולם ״קציר״. בתחתית, מאידך, צפוי קרב מסקרן מאוד בין נחל שורק - שמתקשה להתרומם למרות חילופי המאמנים - לבין נועלת הטבלה, מכבי שדרות, שהפסד כבר יסכן מאוד את סיכויי ההישארות שלה בליגה.

עוד הערב: שהם תארח את פתח תקווה לקרב מרכז טבלה טיפוסי. עצמה מודיעין תפגוש את רמלה, ותקווה לחבר שני נצחונות רצופים שאולי יתנו לה קצת אוויר לקראת המשך הדרך.

 

 

2295