ארצית: קרב גדולות בצפון

הפועל כפר סבא תארח את הפועל צפת למה שמכונה באזורינו ״משחק העונה״ במחוז הצפוני, ברוש תנסה לצאת מעכו עם עוד ניצחון. בדרום: קרב צמרת בין יבנה לאשקלון, והרבה קבוצות שינסו להשתחרר ממצבן הסטטי. וגם: שני מאמנים חדשים-ישנים עושים קאמבק.


| אלירן כהן

 

צפון

הפועל עמק חפר - הפועל כפר סבא כ.יאיר 81:82
הפועל כפר סבא שלום - מ.ס. צפת דניאל (19:00, היובל, כפר סבא)
הפועל מגידו - מכבי קרית מוצקין (19:30, קבוץ משמר העמק)
מכבי עירוני כרמיאל - אליצור מ.א. שומרון (20:00, הורוביץ, כרמיאל)
הפועל עכו/מטה אשר - הפועל גלבוע ברוש (שלישי, 19:00, משה שרת, עכו)
מכבי חדרה - ביתר כפר יונה (שלישי, 20:00, אנרבוקס, חדרה)

 

דרום

מכבי אליצור פתח תקוה - הפועל חבל איילות (19:00, רוזמרין, פ"ת)
אליצור יבנה - א.ס. אשקלון (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי אשדוד צבר - אליצור נחל שורק (20:00, מקיף ח', אשדוד)
מכבי שהם - עירוני 'שיקו' קרית אונו (20:30, ניצנים, שהם)
אליצור פ"ת / גבעתיים - הפועל לוד (20:30, תלם, גבעתיים)
הפועל כפר קאסם - אליצור נוה דוד רמלה (שלישי, 20:30, ביה"ס מקיף חדש, כפר קאסם)

 

שמונה משחקים ייערכו הערב במסגרת המחזור השמיני בליגה הארצית. במוקד - הפועל כפר סבא שלום, מהמועמדות הבולטות לעליה ללאומית, תארח באולמה הביתי את מוליכת הטבלה, הפועל צפת. עבור השרונים זה משחק שהוא מאסט מבחינתה בכדי לא לאבד הזדמנות מפתח להיאבק שוב על המקום הראשון בטבלה, ולהבטיח את יתרון הביתיות לכל אורך שלבי הפלייאוף. כפר סבא כבר סופרת שני הפסדים עד כה העונה, מאזן הפסדים שרשמה לאורך כל העונה שעברה. צפת מאידך מוליכה את טבלת הליגה עם שישה נצחונות והפסד בודד, בצוותא עם אליצור שומרון.

הפועל מגידו, שקצת איבדה אחיזה בצמרת בשבועות האחרונים, תארח את מכבי קרית מוצקין שעדיין לא השיגה ניצחון העונה. מי ששב לעמוד על הקווים במוצקין הוא יוסי שוורץ, שחוזר לקדנציה נוספת במועדון וינסה להוציא את הקבוצה מתחתית הטבלה. שוורץ, כזכור, אימן את מוצקין בעונת העליה שלה לליגה הלאומית. גם כרמיאל תנסה להשיג את נצחונה הראשון העונה, כשתארח בביתה את אליצור שומרון מצמרת הטבלה.

אמש גברה הפועל עמק חפר על הפועל כפר סבא כוכב יאיר 77:78. בשלישי יינעל המחזור עם שני משחקים נוספים, כשמכבי חדרה תארח את בית״ר כפר יונה והפועל עכו / מטה אשר את הפועל גלבוע ברוש.

גם בדרום צפוי קרב צמרת מעניין בין אליצור יבנה לא.ס. אשקלון, שנפגשו רק לפני שבוע במסגרת משחקי שמינית גמר גביע האיגוד וניפקו יופי של מותחן ממנו האשקלונים יצאו כשידם על העליונה. מכבי אשדוד צבר שמחזיקה ברצף של שלושה הפסדים רצופים תקווה לשוב למאזן חיובי כשתארח בביתה את אליצור נחל שורק המתאוששת, וגם בין אליצור פ״ת / גבעתיים להפועל לוד צפוי להיות ערב מסקרן, בקרב על הבריחה מהמקום ה- 11.

הפועל חבל איילות, שמינתה בימים האחרונים את יוסי בן אקן למאמנה עד לסיום העונה במקומו של רנגי, תתארח למשחק חוץ קשה נגד מכבי אליצור פתח תקווה. גם מכבי שוהם - שכמו חבל איילות, עדיין לא ניצחה העונה, תנסה לחלץ נקודות בקרב נגד עירוני ״שיקו״ קרית אונו מצמרת הטבלה.

המחזור יושלם ביום שלישי כשהפועל כפר קאסם תארח את אליצור רמלה לעוד משחק שהמנצחת בו תעשה את דרכה למעלה הטבלה והמפסידה תדשדש ימים נוספים במרכזה.