ארצית: קרב ירידה בצפון

נצרת עלית יוצאת לכרמיאל, ואם תנצח תשלח את המארחת לליגה א' כבר הערב. צפת שעדיין יכולה איכשהו לסיים בפלייאוף חייבת קודם כל ניצחון על עכו. בדרום שדרות וחבל איילות במפגש ישיר על המקום השני, מכבי פ"ת שיוצאת לחבלמו חייבת ניצחון כדי להשאיר לה סיכוי למקום הרביעי.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

מכבי כרמיאל (12) - הפועל נצרת עילית (11) (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם 58:81 לנצרת עילית)
מכבי חדרה (6) - הפועל כפר קאסם (2) (20:00, תיכון חדרה. בסיבוב הקודם 81:94 לכפר קאסם)
הפועל עמק חפר (7) - הפועל מעלות (8) (19:30, רופין. בסיבוב הקודם 60:72 לעמק חפר)
מ.ס. צפת (5) - הפועל עכו (1) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 72:94 לעכו)
מכבי קריית ביאליק (9) - הפועל מגדל העמק (3) (20:00, הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם 76:92 למגדל)

 

דרום

מכבי עירוני רמת גן - הפועל לוד (התקיים אמש) 73:61
מכבי שדרות (2) – הפועל חבל איילות (3) (18:00, גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם: 90:75 לאיילות)
מכבי מעלה אדומים (8) – אליצור פ"ת/גבעתיים (12) (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם: 78:73 לפ"ת/גבעתיים)
הפועל חבל מודיעין (1) – מכבי פ"ת (6) (19:30, חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 96:86 לחבלמו)
מכבי שוהם (9) – מכבי מכבים/רעות (10) (20:00, אלם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם: 86:74 למכבים)
אליצור גבעת שמואל (7) – מכבי בת-ים (11) (20:30, בי"ס נריה, גבע"ש. בסיבוב הקודם: 91:85 לבת-ים)

 

2 מחזורים נותרו לסיום העונה הסדירה ולא מעט דברים בליגה כבר סגורים. רק משהו חריג ישנה את רביעיית הצמרת  בצפון, כשלרמה"ש שלא תשחק הערב והשתחלה בשבוע שעבר לפלייאוף נותר משחק אחד בלבד נגד חדרה שאיבדה עניין. עמק חפר ומעלות שמאיישות את מרכז הטבלה פוגשות אחת את השניה למשחק שלא באמת חשוב, חדרה שגם היא כבר בים יכולה אולי קצת לקלקל לכפר קאסם את המקום בצמרת אם תנצח אותה בבית. צפת תנסה להפתיע את עכו ואולי לקוות למעידה של רמה"ש, כמו שהאחרונה עשתה בשבוע שעבר עבורה.

העניינים מתחילים להיות מעניינים בתחית. לעשירית נצרת עילית (5 ניצחונות) מצפה כבר היום משחק על החיים מול האחרונה מכרמיאל (4 ניצחונות), שהפסידה בסיבוב הקודם 23 הפרש מה שמעמיד אותה במצב מאוד לא טוב גם אם תנצח. לתשיעית ביאליק (6 ניצ') מצפים שני משחקים קשים ביותר מול השנייה (כפר קאסם) והשלישית (מגדל העמק). אמנם המאזנים שלה מול  נצרת עילית וכרמיאל פועלים לרעתה במקרה של שוויון נקודות אבל למזלה הן מתמודדות ראש בראש אז אחת חייבת להפסיד.

ועכשיו לדרום. בתחתית נקבעו היורדות כבר במחזור הקודם כשמכבי בת-ים ואליצור פ"ת/גבעתיים נפרדו סופית מהליגה, ומכבים/רעות תהיה הקבוצה שתתמודד בפלייאוף נגד הירידה. בצמרת חבלמו הבטיחה כבר מזמן את המקום הראשון ואת הביתיות לכל אורך הפלייאוף, מכבי שדרות גם תהיה שם בוודאות (כשהיחידה שיכולה להחליף איתה מיקום, חבל איילות, תתמודד איתה הערב). חבל איילות בעמדת זינוק מצוינת אף היא ובעקבות הניצחון של הפועל לוד על עירוני ר"ג אמש, גם לוד ככל הנראה תהיה שם, במידה ולא תפסיד באופן מפתיע לאחרונה בטבלה אליצור פ"ת/גבעתיים במחזור האחרון.

לאור כל זאת נקבל הערב רק שני משחקים בעלי משמעות - החשוב מכולם יתקיים בשדרות כשמכבי המקומית תארח את חבל איילות בקרב ישיר על המקום השני, במשחק שעשוי לחזור על עצמו גם בפלייאוף. ניצחון של שדרות והמקום השני שלה, ניצחון של איילות ישאיר את ההכרעה למחזור האחרון. במשחק השני, תארח הפועל חבל מודיעין המוליכה את מכבי פ"ת. ניצחון מקומי יוציא סופית את פ"ת מתמונת הפלייאוף, בעוד ניצחון מפתיע של האורחים ישאיר את ההכרעה למחזור האחרון. שלושת המשחקים הנותרים במחזור (מעלה אדומים – אליצור גבעתיים/פ"ת, מכבי שוהם- מכבים/רעות ואליצור גבע'ש-מכבי בת-ים) יהיו לפרוטוקול בלבד.