ארצית: קרב מוליכות בצפון

עכו מארחת את מגדל העמק שנמצאת במומנטום חיובי. מעלות וקרית ביאליק במשחק שירחיק אחת מהן מהקו האדום, רמה"ש חייבת ניצחון מול כרמיאל לפני שהפלייאוף בורח לה. בדרום בעיקר משחקי קצוות עם חבלמו שמארחת את גבע"ש, פ"ת שמארחת את מכבים רעות ושדרות שיוצאת לגבעתיים.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל עכו (1) - הפועל מגדל העמק (2) (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם: 75:79 דרמטי לעכו)

הפועל מעלות (8) - מכבי ק.ביאליק (9) (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם: 65:60 למעלות)

מכבי חדרה (7) - הפועל צפת (4) (20:00, תיכון חדרה. בסיבוב הקודם: 91:81 לצפת)

ביתר כפר יונה (10) - הפועל עמק חפר (6) (19:00, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם: 97:79 לעמק)

א.ס. רמה"ש (5) - מכבי כרמיאל (12) (20:30, קרית יערים, רמה"ש. בסיבוב הקודם: 94:75 לרמה"ש)

הפועל כפר קאסם (3) - הפועל נצרת עילית (11) (20:30, ביה"ס מקיף, כפר קאסם. בסיבוב הקודם: 84:78 לכפר קאסם)

 

דרום

מכבי בת-ים (11) – הפועל חבל איילות (5) (17:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם: 101:92 לאיילות)

מכבי פ"ת (4) – מכבי מכבים/רעות (10) (19:00, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם: 93:83 לפ"ת)

הפועל חבל מודיעין (1) – אליצור גבעת שמואל (8) (19:30, אולם חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 89:75 לחבלמו)

הפועל לוד (6) – מכבי מעלה אדומים (7) (20:00, תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם: 83:73 ללוד)

אליצור פ"ת/גבעתיים (12) – מכבי שדרות (2) (20:30, אולם תל'ם, גבעתיים. בסיבוב הקודם: 96:74 לשדרות)

מכבי עירוני ר"ג (3) – מכבי שוהם (9) (חמישי, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 82:67 לשוהם)

 

5 מחזורים לסיום העונה והטבלה הצפונית מתחילה להסתדר. 4 קבוצות הצמרת פתחו לראשונה העונה פער של לפחות שני ניצחונות ממרכז הטבלה ו- האחרונות (מאזן זהה של 13-4) נפרדו מעט מאלה שמעליהן. עדיין צפוף אבל נוצר פה מרווח נשימה. אז מה יש לנו השבוע?

ההי לייט הינו כמובן משחק העונה בין המוליכה מעכו לסגניתה ממגדל העמק שבו נוכל להאריך את יחסי הכוחות בצמרת רגע לפני הפלייאוף. משחק טעון נוסף יהיה בין שתי יריבות תחתית מרות הדבוקות אחת לשנייה (מאזן 12-5), מעלות וביאליק (שהפתיעה בשבוע שעבר את רמה"ש). שתיים מהקבוצות הכי וותיקות בליגה, כפר יונה ועמק חפר, שהן גם שכנות גיאוגרפיות, יפגשו למשחק שחשוב בעיקר למארחת. חדרה מהמקום השביעי תארח את צפת הרביעית למשחק שבו כל תוצאה אפשרית וכפר קאסם תארח את נצרת עילית מהתחתית הבוערת. החמישית מרמה"ש (האם היא ויתרה על הפלייאוף ?) תארח בקרב קצוות את כרמיאל שכל הליגה יושבת לה על הכתפיים.

ומה קורה בדרום? חמישה מחזורים לסיום העונה הסדירה ובחבלמו יכולים להתחיל להתכונן בנחת לפלייאוף. החבורה של אופיר פלצמן הבטיחה בשבוע שעבר את המקום הראשון ואת יתרון הביתיות לאורך כל הפלייאוף, שבכלל יתחיל רק בסוף החודש הבא. העובדה שהדבר נעשה בשלב כל כך מוקדם רק מראה על הדומיננטיות של הקבוצה שנבנתה שם העונה. השבוע יפגשו שם את גבעת שמואל ממרכז הטבלה, ואם לא יקרה משהו מפתיע הם אמורים להוסיף עוד "וי" לאוסף הארוך ממילא.

מאחוריי חבלמו, המאבק על שלושת הכרטיסים הנותרים נמשך במלוא עוזו. מכבי שדרות שהפסידה את שני משחקיה האחרונים אמורה לצאת מהמיני משבר כשתקבל יריבה בהזמנה, אליצור פ'ת/גבעתיים האחרונה שגם תחסר את מאיר טפירו שהורחק במשחק האחרון מול איילות. חברה נוספת ברביעייה הראשונה, מכבי פ"ת, אמורה וצריכה לעשות את שלה כשתארח את מכבים/רעות שנמצאת כרגע במקום המוביל למבחנים אך גם מראה גרף התאוששות מרשים במחזורים האחרונים.

חבל איילות, שניצחה רק פעם אחת העונה מחוץ ליטבתה, תנסה לרשום את השני כשתפגוש את מכבי בת-ים הלפני אחרונה, שאף היא ניצחה בביתה רק פעמיים העונה ומשוועת לניצחון כדי להשאיר את הסיכוי שלה להישאר בליגה בחיים. הפועל לוד, שנמצאת בחודש האחרון במשבר שכלל את פיטוריו של המאמן המוערך אושרי הראל והתרחקות משמעותית מהפלייאוף תארח את מעלה אדומים שגם היא לא בדיוק ליקקה דבש בסיבוב השני ושתיהן תנסה להתאושש על חשבון השנייה. קבוצות הצעירים של המחוז (ושל חברת "שחקן אמיתי") עירוני ר"ג ומכבי שוהם יפגשו למשחק שינעל את המחזור ביום חמישי.    

 

דברים שכדאי לדעת:

- עכו ומגדל העמק הן גם שתי קבוצות ההתקפה וגם שתי קבוצות ההגנה הכי טובות בליגה.

- לפני שבועיים הגבוהים של עכו קלעו 75% מהנק' (והפסידו) ולפני שבוע הגארדים קלעו 70% מהנק'  (וניצחו). מה יהיה השבוע ?    

- 15 מחזורים חיכתה מעלות לניצחון הבית הראשון שלה. חלפו שבועיים. האם היא תצליח להכפיל את  מס' הניצחונות או שמה ביאליק דווקא תמשיך את המומנטום שהחל בניצחון מול רמה"ש ?