ארצית: ראשונות ואחרונות

חוזרים מפגרת הגביע ישירות למפגש ראש בראש בין שתי המוליכות של המחוז דרומי חבלו ושדרות, ובין שתי האחרונות של אותו המחוז פ"ת גבעתיים ומכבים רעות. גם בצפון לא חסר לנו אקשן כשכל 6 הראשונות נפגשות השבוע ראש בראש. כפר קאסם תארח את עכו, רמה"ש מול מגדל העמק ועמק חפר מול צפת. (צילום: פרטי)


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

הפועל כפר קאסם (3) - הפועל עכו (1) (19:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם. בסיבוב הקודם 70:85 לעכו)

א.ס. רמה"ש (5) - הפועל מגדל העמק (2) (19:00, קרית יערים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 87:88 למגדל)

ביתר כפר יונה (8) - מכבי כרמיאל (12) (19:30, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 83:87 לכפר יונה)

הפועל עמק חפר (6) - מ.ס. צפת (4) (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 58:102 לצפת)

הפועל מעלות (10) - הפועל נצרת עילית (9) (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם 58:63 למעלות)

מכבי חדרה (7) - מכבי קריית ביאליק (11) (20:00, תיכון חדרה. בסיבוב הקודם 74:82 לביאליק)

 

דרום

מכבי עירוני רמת גן (6) - הפועל חבל איילות (5) (17:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 79:73 לאיילות)

מכבי מעלה אדומים (7) – אליצור גבעת שמואל (9) (19:00, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם:  78:73 למעלה)

הפועל חבל מודיעין (1) – מכבי שדרות (2) (19:30, חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 80:69 לחבלמו)

הפועל לוד (4) – מכבי שוהם (8) (20:00, תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם:  82:79 ללוד)

אליצור פ"ת/גבעתיים (12) – מכבי מכבים רעות (11) (20:30, אולם תל'ם, גבעתיים. בסיבוב הקודם: 109:76 למכבים)

מכבי פ"ת - מכבי בת-ים 64:80 (התקיים ביום שלישי)

 

אחרי מנוחה של שבועיים הקבוצות חוזרות למגרשים ואיזה מחזור אדיר מחכה לנו עם משחקי ראש בראש גם בצמרת הצפופה וגם בתחתית שלוהטת מאי פעם. בצפון המוליכה מעכו תתארח אצל השלישית מכפר קאסם למשחק שיהיה עבורה מבחן סמסטר לא קל ובהחלט יש פה מצב להפסד בכורה (ולו רק בכדי להוריד מתחים לקראת הפלייאוף).

הסגנית ממגדל העמק תתארח גם היא למשחק מאתגר משלה אצל החמישית מרמה"ש כשהמשחק קריטי לשתיהן ויקבע רבות לגבי רביעיית הפליי אוף המיועדת.משחק נוסף בחלק העליון יתקיים בעמק חפר בין השישית (והיחידה שלא באמת מעורבת בצמרת או בתחתית, סוג של ליגה משלה) לבין הרביעית מצפת שנמצאת בכושר טוב ותנסה לשמור על מיקומה ברביעייה מפני רמה"ש הנושפת בעורפה.

ומהצמרת הגענו לתחתית, הצפופה כמו קופסת סרדינים, כשבין המקום השביעי לאחרון מפרידים שני ניצחונות בלבד ו-4 הקבוצות במקומות 8-11 נמצאות במאזן 11-4. וואו. חדרה המשתפרת (גמר גביע האיגוד) ממקום 7 תארח את ביאליק (11), כפר יונה (8) תארח את האחרונה מכרמיאל שמשוועת לניצחון (7 הפסדים רצופים) והשכנות בטבלה (מקומות 9-10) ממעלות ונצרת עילית יתמודדו בקרב תחתית קריטי. 

בדרום יש לנו מחזור עמוס במשחקי "שכנות" לטבלה כשמעל הכל 'סוג של' משחק עונה כשהראשונה (חבלמו) תארח את השנייה (שדרות) בהתמודדות שיתכן מאוד שתחזור על עצמה בפלייאוף. למה אנחנו אומרים "סוג" של משחק עונה? כי היתרון של חבלמו בראשות הטבלה כל-כך ברור ומוצק ולמרות שספגה הפסד ראשון העונה במחזור שעבר, צריך לקרות משהו מאוד דרמטי כדי שהיא לא תהיה שם גם בסוף העונה. גם שדרות נראית בדרך הבטוחה לשם, ובכל מקרה שתיהן ישארו במקומן ללא קשר לתוצאה ביניהן. בשביל שדרות זו הזדמנות טובה לבחון עד כמה היא באמת יכולה לאתגר את יריבתה בפלייאוף, אחרי שהמשחק הראשון בשדרות היה בשליטה כמעט מוחלטת של חבלמו.

בצד השני של הליגה, שתי האחרונות, אליצור פ"ת / גבעתיים ומכבים רעות יפגשו לקרב לא פחות מרתק על החיים עצמם בליגה. שתי העולות החדשות גילו שהחיים בארצית ממש לא פשוטים ומנסות בכל כוחן לשרוד עוד עונה בליגה, ואם מחפשים משחק עונה אמיתי, אז אפשר יהיה למצוא אותו באולם תל'ם. מכבי מעלה אדומים המאכזבת, שצברה רק שני ניצחונות בעשרת המשחקים האחרונים תנסה לעצור את ההתדרדרות כשתארח את גבעת שמואל שהביסה במחזר האחרון את פ"ת, והדברים מתחילים להתחבר אצלה בדיוק בזמן.

מכבי שוהם, העולה הטרייה לגמר הגביע, נמצאת בכושר מצוין לאחרונה, ניצחה 4 מחמשת משחקיה האחרונים בליגה ותנסה לנצח גם את הפועל לוד, שירחיק אותה עוד קצת מהתחתית. הפסד לודאי הערב עשוי לקדם על חשבונה את חבל איילות למקום הרביעי במידה וזו תצליח סופסוף לנצח מחוץ ליטבתה כשתתארח אצל עירוני רמת גן.

 

דברים שכדאי לדעת:

- אנחנו כבר במחזור 16 ומעלות עדיין ללא ניצחון בייתי (מאזן 7:0). האם לא הגיע הזמן?

- כפר יונה ניצחה השנה רק פעם אחת בבית. כרמיאל ניצחה עד כה אך ורק בחוץ. האם אחרי 7 הפסדים רצופים זה סוף סוף יקרה עבור האורחת מהצפון ?    

- רמה"ש ומגדל העמק, שתי קבוצות ההגנה הכי טובות בליגה (למעט עכו), נפגשות ראש בראש. אל תצפו פה למבול סלים.