ארצית: רחובות בודדה בפיסגה

צמד המוליכות של הארצית דרום נפגשו אמש, למשחק שבו שוב יצאה מכבי רחובות עם ידה על העליונה ושוב פתחה פער של נקודה מאליצור יבנה. פ"ת גבעתיים השיגה ניצחון חשוב בתחתית על חבל איילות שהפסידה גם לאשקלון, בצפון מגידו גברה על כרמיאל. (צילום: אליצור יבנה)


| safsal

 

מכבי רחובות - אליצור יבנה 89:96

רחובות משיגה ניצחון שני העונה על מי שעתידה להיות היריבה הישירה שלה במאבק על העליה לליגה הלאומית. בניגוד לשני המפגשים הקודמים בין הקבוצות שהיו חד צדדים, הפעם המשחק היה יותר שקול ונשמר ברובו על יתרון קל לזכות המארחת. שתי הקבוצות הציגו קצב טוב ומחצית ראשונה מרובה בקליעות מבחוץ, כשהמארחת הייתה קצת יותר מדוייקת וסיימה את המחצית הראשונה כשהיא ביתרון 41:48. יבנה המשיכה לרדוף ונשארה קרוב גם במחצית השניה, כשרבע אחרון בו צלפה 5 שלשות (3 מתוכן של איתי קרביוב) כבר הביא אותה למינוס 3 בלבד. אבל זה הכי קרוב שיבנה הגיעה כשרחובות עם נקודות מהקו הצליחה לברוח שוב. בסיום כאמור רחובות שומרת על הבית ופותחת פער של נקודה מיבנה במקום הראשון בדרום.

קלעו לרחובות: רוברט רוטברט 20, עידן רג׳ואן 19, אפיק ניסים 15, שי גואטה 11, יבגני חולודוב 10, גל חלמיש 9, זאק ישר 5, ארז מרקוביץ 4, ליאור ברקוביץ 3.

קלעו ליבנה: גרנט גרינברג 17, בר שינבוים 14, אלעד הופמן ואיתי קרביוב 12 כ"א, מוטי מוסקוביץ ונועם לייש 11 כ"א, אלון לוין 9, מתן כהן 3.

 

הפועל חבל איילות - א.ס. אשקלון 79:76

במשחק המוקדם לפתיחת הסיבוב השני, אירחה חבל אילות נטולת הניצחונות את א.ס אשקלון. האורחים פתחו חזק מאוד עם 11-0 בהובלת גולדשטיין שגרם ליוסי בן אקן להזעיק פ.זמן מהיר, שממנו חזרו אילות מפוקסים יותר ועד סיום הרבע צמצמו ל-16:12 אשקלון. את הרבע השני יוגב לוי המקומי פתח יפה עם שני סלים, אבל אשקלון שוב השתלטה על המשחק עם ניהול משחק מעולה של אברמוביץ שגם קינח עם 2 שלשות ותוצאת המחצית 35:26 אשקלון.

ברבע השלישי נמשכה השליטה של האורחים עם דקות מצויינות של ששון ועברי והרבע מסתיים ביתרון דו ספרתי 60:47. ברבע האחרון קיבלנו מבול רציני של שלשות בהנהגת שדה ומור יוסף (5 שלשות לכל אחד) שהצליחו להוריד את הפער עד 5 נק' בלבד. חטיפות של ציפר וגולדשטיין בשתי הדקות האחרונות לא נתנו ללוחמים המקומיים להגיע יותר מזה ובסיום 79:73 לאשקלון.

קלעו לאשקלון: פרדי גולדשטיין 25 (4 שלשות), רון ציפר 15 (7 רב', 3 חט'), בן עברי 15 (10 רב'), אלון ששון 10 (10 כ"ח), אברמוביץ 8 (5 אס), יובל חיים 3 (7 כ"ח 4 חס), בני דזורייב 3.

קלעו לחבל אילות: עמית שדה 23 (5 שלשות), שלו מור יוסף 18 (5 שלשות), נרי האריסון, תום ספיר ומיכאל בראל 8 כ"א, נועם אדרי ויוגב לוי 4 כ"א.

 

הפועל מגידו - מכבי עירוני כרמיאל 79:83

אחרי 2 נצחונות רצופים כרמיאל קיוותה להמשיך במומנטום ובמסע ההיחלצות מהתחתית שלה, ולא היו רחוקים מלעשות את זה אמש מול מגידו מהצמרת אחרי שהתאוששו ממחצית ראשונה פחות טובה וחזרו מפיגור דו ספרתי. מגידו פתחה חזק את המשחק כשעזמי אבו אחמד מוביל אותה ליתרון 0:10 ובהמשך 4:16, כשכרמיאל הצליחה לצמצם קלות ל-16:22 בסוף הרבע הראשון. גם את הרבע השני המארחת פתחה טוב ושוב ברח לפלוס 12, אבל כרמיאל שוב הצליחה להוריד כש-שלשות של לידור בן דוד ורון קופר צמצמו ל-37:46 בירידה להפסקה.

גם בתחילת הרבע השלישי מגידו עם נקודות של דגן יבזורי עלתה ליתרון דו ספרתי, אבל כאן המשחק קיבל מפנה. האורחת ניצלה החטאות רבות של מגידו ואט אט כרסמה את ההפרש עם יכולת טובה של עדי ריפר ועמית כהן. בסוף הרבע השלישי רק 59:63 מקומי. הרבע האחרון המשיך שקול כשמצד אחד אוונס שומר את מגידו ביתרון ובצד השני שלשות של קופר וסלים בצבע של בן דוד וכהן שומרים את כרמיאל קרוב קרוב. בדקה האחרונה של המשחק כרמיאל הצליחה להוריד למינוס 2 בלבד וקיבלה הזדמנות גם להשוות את התוצאה - אבל איבוד כדור שלה הפך לנקודות מהקו בצד השני של יבזורי שסגרו את הסיפור. מגידו משיגה ניצחון שני ברציפות שמשאיר אותה בחלק העליון של הטבלה, כרמיאל נשארת עם המחמאות ומתחת לקו האדום.

קלעו למגידו: קלי אוונס עזמי אבו אחמד 23 כ"א, דגן יבזורי 14, מר קיר בטון עידו קוז'יקרו ורותם גורן 7 כ"א, גיא אלמשלי 4, רועי עמור 3, סער זיו 2.

קלעו לכרמיאל: קייס ברטון 24, לידור בן דוד 22, עדי ריפר 13, רון קופר 11, עמית כהן 7, דניאל ארד 2.

 

אליצור פ"ת \ גבעתיים - הפועל חבל איילות 77:92

פ"ת גבעתיים מצליחה לחבר ניצחון שני העונה בקרב התחתית מול חבל איילות נועלת הטבלה.