ארצית: 3 מחזורים לסוף

המאבק על הפלייאוף בדרום ממשיך להיות חם מאוד כשהשבוע מכבי פ"ת וחבל איילות נפגשות ראש בראש ור"ג מארחת את מעלה אדומים. בצפון רמה"ש מחכה למעידה של צפת, האחרונה פוגשת את מעלות שחייבת ניצחון כדי להבטיח עוד עונה בליגה, ויש לנו משחק סופר חם בין מגדל העמק לכפר קאסם.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי פ"ת (5) – הפועל חבל איילות (6) (17:00, 'עולמות', פ"ת. בסיבוב הקודם: 73:71 לפ"ת)

מכבי עירוני ר"ג (4) – מכבי מעלה אדומים (8) (19:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם:  80:77 לר"ג)

מכבי בת-ים (11) – מכבי שוהם (9) (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם: 68:49 לבת-ים)

הפועל חבל מודיעין (1) – הפועל לוד (3) (19:30, חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם: 75:68 לחבלמו)

מכבי מכבים/רעות (10) – מכבי שדרות (2) (20:30, תיכון מור, רעות. בסיבוב הקודם: 100:68 לשדרות)

אליצור פ"ת/גבעתיים (12) – אליצור גבעת שמואל (7) (20:30, אולם תל'ם, גבעתיים. בסיבוב הקודם: 90:51 לגבעת שמואל)

 

צפון

הפועל נצרת עילית (11) - מכבי קריית ביאליק (8) (19:30, אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם 69:84 לנצרת עילית)

מכבי חדרה (6) - בית"ר כפר יונה (10) (20:00, תיכון חדרה. בסיבוב הקודם 68:78 לחדרה)

הפועל כפר קאסם (2) - הפועל מגדל העמק (3) (19:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם. בסיבוב הקודם 83:85 לכפר קאסם)

הפועל מעלות (9) - מ.ס. צפת (5) (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם 77:96 למעלות)

א.ס. רמה"ש (4) - הפועל עמק חפר (7) (19:00, קרית יערים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 62:71 לרמה"ש)

הפועל עכו (1) - מכבי כרמיאל (12) (20:30, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 103:81 לעכו)

 

אחרי פגרת הגביע והזכייה הנהדרת של מכבי שוהם בגביע שני ברציפות, הליגה חוזרת לשלושת המחזורים האחרונים והמכריעים של העונה והדרום יעמוד השבוע בסימן המאבק על שני המקומות הנותרים לפלייאוף. 4 קבוצות עם מאזן זהה (ר"ג, איילות, פ"ת ולוד) נלחמות על שני הכרטיסים הללו, כששתיים מהן יתמודדו ראש בראש, כשמכבי פ"ת תארח ב'עולמות'' את חבל איילות. פ"ת היא הקבוצה היחידה שניצחה העונה בליגה את חבל איילות ביטבתה ותנסה להשלים דאבל על הדרומיים שהפסד שלהם יכול לחסל להם סופית את התקווה לפלייאוף.

הפועל לוד תצא למשחק הכי קשה שיש נגד חבלמו המוליכה ותנסה להפתיע כדי להשאיר גם את חלום הפלייאוף שלה בחיים. הצלע הרביעית של המאבק, עירוני ר"ג תארח את מעלה אדומים שפחות או יותר איבדה עניין בליגה ותנסה לנצל זאת כדי להשיג את הניצחון החשוב. בתחתית, מכבי בת-ים ואליצור פ"ת ינסו לדחות את הירידה הצפויה שלהן בשבוע אחד נוסף כשינסו להשיג ניצחונות על מכבי שוהם ואליצור גבעת שמואל, בהתאמה.

בת-ים תקווה לנצל את האופוריה בשוהם ואולי ירידת מתח אחרי הזכייה בגביע כדי להשיג ניצחון שישלים לה דאבל עונתי, למרות שגם שוהם עצמה זקוקה לעוד ניצחון אחד כדי להבטיח סופית שלא תגיע למבחנים בטעות. מכבים/רעות שכרגע נמצאת במקום המוביל למבחנים תקווה למעידה של שוהם ותנסה להדהים בעצמה את מכבי שדרות כדי אולי אולי להימנע מהמקום העשירי המוביל למשחקי המבחן שלא ממש האירו פנים לקבוצות הארצית בשנים האחרונות.  

3 מחזורים נותרו לסיום העונה הסדירה ורק משהו יוצא מהכלל ישנה את רביעיית הצמרת בצפון (עכו-כפר קאסם-מגדל העמק וצפת). אצל 3 האחרונות (כפר יונה, נצרת עילית וכרמיאל) המצב קצת יותר מסובך. כפר יונה עדיפה בהפרש סלים על כרמיאל ומחזיקה מאזן פנימי עדיף על נצרת עילית (יבטיח מבחנים?) וכרמיאל עוד צריכה לפגוש את נצרת עילית שמחזיקה עליה יתרון של 13 הפרש.  

נציין שרמה"ש הקדימה את המחזור ה 21 וניצחה (כצפוי) את כפר יונה 88:78 ובמשחק שנדחה מהמחזור ה 19 ניצחה מעלות בכרמיאל 68:61 במשחק שהיה צמוד עד לסיומו. ומה השבוע?

ההי-לייט הינו מאבק ישיר על המיקום בפלייאוף בין השנייה לשלישית כשהמנצחת תזכה ביתרון ביתיות. רמה"ש תארח את עמק חפר לקרב בין החמישית לשביעית ותקווה למעידה של צפת. שאר המשחקים הינם ברובם משחקי קצוות ויש מאבק תחתית קריטי בין נצרת עילית מהמקום האחד עשר לביאליק מהמקום השמיני.

 

דברים שכדאי לדעת:

- הראשונה מעכו מארחת את האחרונה מכרמיאל. במהלך העונה הקבוצות עשו ביניהן הצרחה ברכזים.

- כפר קאסם ומגדל העמק נפגשות למאבק מיקום כשכבר במהלך חודש אפריל הן כנראה יעשו זאת שוב לפחות עוד פעמיים במאבק פלייאוף.

- מעלות, קבוצת ההתקפה הכי גרועה בליגה ואחת משלושת קבוצת הבית הגרועות מארחת את צפת, אחת משתי קבוצות ההתקפה הכי טובות בליגה. כל זה לא מנע ממעלות להביס בסיבוב הקודם את צפת 20 הפרש. האם גם הפעם?