א-ל-ו-פ-י-ם

בפעם הראשונה בהיסטוריה - נבחרת ישראל אלופת אירופה עד גיל 20! הופעה הירואית נוספת של נבחרת העתודה המדהימה שלנו, שהצליחה לעשות את הבלתי. הנבחרת הובילה מן הפתיחה ושרדה נסיון קאמבק של הקרואטים. יובל זוסמן נבחר ל-MVP של האליפות, דני אבדיה בחמישיה. אנחנו נסכם את זה בשלוש מילים - אל-אל ישראל !


| safsal

 

תרשו לנו לפתוח בנימה אישית. קשה לנו שלא להתרגש ממש הערב. בתור אתר שעוקב הרבה אחרי ליגות הנוער והנבחרות הצעירות, אנחנו מכירים את אלופי אירופה הצעירים שלנו כבר זמן לא מעט. היינו איתם בקדטים, בנוער, והיינו גם עם נבחרת העתודה בתקופות הפחות טובות ובדרג ב'. והיום זכינו לראות היסטוריה. תודה אריאל בית הלחמי והצוות, תודה לכל השחקנים. תודה.

זאת הייתה אליפות ענקית של נבחרת העתודה שלנו. כבר היו לנו שנתונים יותר נוצצים, יותר חזקים על הנייר. אבל הנבחרת של השנה הייתה מיוחדת. היא נלחמה, לא התרגשה מההפסד המאכזב בפתיחה, ידעה לצאת ממצבים לא נוחים ולהתגבר על יכולת לא טובה, ויותר מהכל ידעה לדרוס את היריבות שלה כל הדרך אל התואר.

גם הערב המשחק הזה היה רשום עלינו מההתחלה. למרות חיסרון גובה, ישראל הייתה ראשונה לכדורים החוזרים, הציגה הגנה טובה וידעה לפתוח פער דו ספרתי בשלב מוקדם יחסית. הנבחרת רצה היטב, ידעה להעניש על האיבודים ונראתה טוב מאוד. כמה דקות של חוסר ריכוז גרמו לנו לחרדה כשהקרואטים חזרו למשחק, אבל הנבחרת התאפסה בזמן והשאר היסטוריה.

ישראל התחילה עם גיל בני, מייקל בריסקר, יובל זוסמן, מיכאל מוסקוביץ' ומירון רוינה; קרואטיה עלתה עם טוני פרקוביץ', טוני נאקיץ', קארלו אוליארביץ', קרסימיר ליובוצ'יץ' ומטאו דרזנג'אק. ישראל פתחה את המשחק עם נקודות של בריסקר, קרואטיה הגיבה עם פאוול סל של ליובוצ'יץ' אבל חמש רצופות של גיל בני העלו את הנבחרת ל- 3:7, 8:10 לסיום הרבע. שתי הקבוצות הלכו חזק לריבאונד ההתקפה, כשמי שנהנתה מזה (נכון לאותו שלב לפחות) הייתה ישראל, שעלתה ל- 5:11 מנקודות של בריסקר, 5:41 לסיום הרבע. קרואטיה לקחה פסק זמן, לאחריו היא לחלוטין העלתה את הקצב משני צדי המגרש. נקודות של קלאצ'יץ הורידו את ההפרש לשתיים בלבד, 10:12, 3:08 לסיום הרבע. גבי צ'צאשווילי ואבדיה עלו מהספסל, שיתפו פעולה בצורה טובה וסייעו לנבחרת ישראל לעלות ל- 16:20 בסוף הרבע הראשון.

גיל בני ויובל זוסמן פתחו מצוין את הרבע השני. זוסמן איפס את הכוונת, בני סחט עבירה בלתי ספורטיבית ולפתע נבחרת ישראל ביתרון דו ספרתי, 18:29, 7:04 למחצית, בדרך לפסק זמן קרואטי. כמו בפסק הזמן הקודם, גם בחזרה מפסק הזמן הזה הקרואטים העלו קצב. שלשה ראשונה במשחק, יחד עם נקודות במתפרצת והיתרון חוזר חזרה לשש בלבד והפעם היה זה תורו של בית-הלחמי לקחת פסק זמן כשלוח התוצאות מראה 23:29, 6:15 למחצית. ישראל לא נתנה לקרואטיה להתקרב מתחת לשש הנקודות. שלשה של גיל בני הנפלא העלתה את הלבנים ל- 27:36, 3:18 למחצית. בני ורוינה העלו את הנבחרת ליתרון 14, אך קרואטיה הצליחה להתקרב מעט ובהפסקה זה 34:45 לנבחרת-ישראל.

קרואטיה עלתה מאוד חדה לפתיחת המחצית השנייה. בריסקר עוד קלע נקודות אבל שלשה של נאקיץ' הורידה את ההפרש לארבע בלבד, 43:47, בדרך לפסק זמן של בית-הלחמי, 8:10 לסיום הרבע. הקרואטים הורידו לשתיים בלבד – ואז בריסקר התעורר. שלשה שלו, יחד עם אסיסט לרוינה ונקודות של שבת החזירו את היתרון לתשע וקבע 45:54 כחול-לבן והפעם היה זה תור הקרואטים לקחת פסק זמן, 5:02 לסיום הרבע. זוסמן לקח פיקוד ועצר כל פעם ניסיון למומנטום מצד הקרואטים. נקודות שלו במעבר ממסירה של שבת, יחד עם נקודות מקו העונשין החזירו את היתרון הישראלי לדו ספרתי וקבעו 50:60 בסוף הרבע השלישי.

הטריו בריסקר-שבת-רוינה עבד מצוין בפתיחת הרבע הרביעי ומנעו כל ניסיון חזרה קרואטי. אסיסט של שבת לרוינה העלה את הנבחרת ל- 54:66, 7:47 לסיום. זוסמן הנפלא שוב היה שם עבור הנבחרת. בתחילה, הוא סחט פאוול בלתי ספורטיבית ואז הוא צלף שלשה שהקפיצה את הנבחרת ל- 56:71, 5:58 לסיום. היתרון הישראלי המשיך לגדול. נקודות של בריסקר וזוסמן הנהדרים קבעו יתרון שיא – 58:77, 3:12 לסיום. הדקות האחרונות היו לפרוטוקול בלבד. בסיום, י-ש-ר-א-ל היא אלופת אירופה לעתודה עד גיל 20, עם ניצחון עצום על קרואטיה, 66:80, שמסכם אליפות מדהימה לנבחרת שלנו!

קלעו ישראל: יובל זוסמן (11 רב', 4 אס', 4 חט') וגיל בני (4/6 לשלוש) 17 כ"א, מייקל בריסקר 16 (4 אס', 3 חט'), מירון רוינה 14 (14 רב', 3 חט'), דני אבדיה 6, גבי צ'יצ'אשווילי (3 חט') ועידו שבת 4 כ"א, מיכאל מושקוביץ 2. כן שותפו: אדם, אביבי, פליישר וקרביץ.