"באנו כדי לקחת את האליפות"

לעיני יציעים ריקים ותחת הנחיות הקורונה, ליגת העל שבה עם ניצחון מוחץ של מכבי תל אביב על מכבי אשדוד. דני אבדיה, שרשם את הופעתו הטובה ביותר עד כה בליגה, מכוון לזכיה בתואר ורק מתרגש מכך שהוא חזר לשחק כדורסל: "חיכיתי לזה הרבה זמן" (צילום: מנהלת ליגת העל)


| רוני כהן

 

תחושה מוזרה שררה בהיכל מנורה מבטחים אתמול בשעות הערב המוקדמות. יותר משלושה חודשים לאחר משחק הליגה האחרון, שבו קבוצות ליגת העל מ"פגרת הקורונה" שנכפתה עליהן, כשהטיפ-אוף הראשון נרשם בהיכל התל אביבי, כשמכבי המקומית אירחה את מכבי אשדוד במפגש קצוות.

פערי הרמות היו ידועים מראש, ולכן איש לא הופתע כשהמשחק הסתיים בניצחון מוחץ 82:114 לחבורה של יאניס ספרופולוס. כבר בפתיחה המארחים, בהובלת דני אבדיה, הציגו דומיננטיות מרשימה ועלו ליתרון 20 נקודות בעשר הדקות הראשונות של ההתמודדות. המשך המשחק היה לפרוטוקול ואפשר ליווני לחלק את דקות המשחק בין השחקנים כדי להפחית עליהם עומסים בחזרה לאחר היעדרות ארוכה מהמגרשים.

מי שקיבל את נתח הדקות המרכזי ביותר היה אבדיה, שעלה בחמישיה וסיפק את הופעתו הטובה ביותר עד כה בליגה. ב-24 הדקות שלו על הפרקט תרם הכישרון הצעיר 23 נקודות, 7 ריבאונדים ו-5 אסיסטים בדרך ל-36 נקודות מדד, שמהוות שיא אישי עבורו. "סוף סוף חזרנו לשגרה, אמנם באולם ריק אבל החוויה של לחזור ולשחק ביחד זה משהו שחיכיתי לו הרבה זמן. קשה בלי זה וכיף לחזור למשפחה", אמר אבדיה בסיום על החזרה מהפגרה והתפנה להתייחס ליכולתו האישית, "עבדתי נורא קשה בתקופה הזאת ותמיד יש לי מוטיבציה להשתפר. אני אוהב להשתפר, לבוא כל יום ולעבוד באולם. לא נחתי במהלך הפגרה, ואולי גם עבדתי יותר קשה מבתקופה של לפני הקורונה".

הפורוורד דיבר גם על המשחקים ללא קהל ועל הרצון שלו ושל קבוצתו לזכות באליפות. "הקהל שלנו זה הכל. כמובן שאנחנו מתגעגעים אליהם והם נורא חסרים לנו, אבל זו המציאות כרגע ואנחנו לא מסתכלים על חצי הכוס הריקה. אנחנו צריכים להמשיך לשחק את הכדורסל שלנו כמו ששיחקנו לפני הפגרה. יש לנו צוות מצויין שעוזר לנו והאווירה פה כיפית וטובה ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי בניצחונות. באנו לסיים את העונה עם טעם מתוק. זה מאוד פגע בי שהעונה האירופית שלנו נגמרה בטעם כל כך רע אחרי שעשינו עונה כל כך טובה והגשתי שאנחנו יכולים ללכת רחוק. אנחנו באים לעבוד על מה שנשאר ומגיעים הכי חדורי מוטיבציה בעולם כדי לקחת את התואר האחרון שנשאר".