בדרך לגמר: פור ענק לחיפה בחצי

מכבי חיפה במחצית ראשונה התקפית במיוחד בה קלעה באחוזים נהדרים ניצחה את עמק יזראל 51:83, ויצרה לעצמה מקדמה גדולה במיוחד לקראת הגומלין בחצי גמר הגביע. דניאל גיל ותמר זינגר הציגו ערב נהדר בצבע עבור חיפה ששלטה לאורך כל המשחק, כשהפער בשיאו כבר התקרב ל-40 הפרש.


| safsal

מכבי חיפה 83 - הפועל עמק יזרעאל 51

אם היינו צריכים להמר איזה משני חצאי גמר הגביע יגמר ב-32 הפרש, לא היינו מהמרים על המפגש בין חיפה לעמק יזרעאל. שתי הקבוצות מצמרת המחוז הצפוני בליגה כבר נפגשו השנה וסיפקו משחק שקול, ובסה"כ שתיהן מציגות יכולת טובה העונה. אבל רק קבוצה אחת הציגה את היכולת הזאת הערב.

את המסע של חיפה לגמר אפשר למעשה לפתוח בקיץ, כשהעברתה של דניאלה גיל שחקנית נבחרת הקדטיות הושלמה. הסנטרית בגובה 191 ס"מ, היתה הערב בלתי ניתנת לעצירה ועם רכש כזה בצבע החיים של חיפה נראו קלים יותר כשכל זריקה כל מקום על המגרש היתה במקרה הטוב נקודות ובמקרה הטוב לא פחות, ריבאונד התקפה שהפך לנקודות. כשההגנה היריבה התמקדה בגיל, הצבע נפתח לזינגר, ליפשיץ ולסירוגין גם טאו לקלוע באחוזים טובים מול הגנה רכה והתוצאה היתה יתרון דו ספרתי אחרי דקות בודדות, במשחק שנפתח 0-8, המשיך ל-1-10 והרבע הראשון שהגיעה בשיאו ל-20 הפרש (9:29) הסתיים בתוצאה 11:29, עם 11 נקודות של דניאלה גיל ו-14 נקודות של תמר זינגר.

עם פתיחת הרבע השני ההפרש המשיך לצמוח בקצב התקדמות של אומיקרון. תוך 4 דקות ברבע ההפרש הגיע ל-30 נקודות, חיפה רצה 2-15 עם שלשה של ליפשיץ ו-9 נקודות של גיל בדרך ליתרון 13:44. ולמרות שעוד נותרו לשחק 25 דקות, היה ברור שהמשחק הוכרע ואולי ההתמודדות כולה הוכרעה. דקות מפתיעות הגיעו סמוך להפסקה, כשבעמק הראו ניצוצות הגנה, סגרו לריבאונד ויצאו מהר קדימה, רצו 0-7 עם נקודות של יולי טל, אורי אהרוני וליאן אשל, אך דווקא כשנראה היה שמפתחות מומנטום הפסיקו לשמור דקה להפסקה, ספגו 9 נקודות רצופות כולל סל יפה על הבאזר של נעה ליפשיץ והמחצית הסתיימה 24:53. 

 

במחצית השניה אמנם האחוזים של חיפה קצת התיישרו וגם הקצב ירד אבל הפער נשאר בעינו כי העמק בעצמה לא הציגה ערב קליעה גדול ואפילו כשהמחצית השניה היתה שקולה הצליחה חיפה לנצח אותה 27-30 ולהגדיל עוד את יתרונה.  בעמק, השלשות שבד"כ נכנסות לא עשו זאת הערב ("רק" 6 כאלו), ונעמה הלוי שבד"כ מובילה את ההתקפה של יזרעאל סיימה את המשחק "רק" עם 10 נקודות כשהיא לא מצליחה להציג את הדומיננטיות הרגילה שלה. 

אז כאמור חיפה משיגה לעצמה פור גבוה במיוחד לקראת משחק הגומלין, שיתקיים מתישהו בהמשך ונראה לפי הקורונה מתי בדיוק זה יצא. אמנם לא היינו ממהרים להספיד את עמק יזרעאל. כבר ראינו בעבר קבוצות שחוזרות מהפסדים אסטרונומיים בגומלין, וגם את העמק עצמה ראינו בסיטואציה דומה בעבר, אבל למחוק 30 נקודות הפרש צריך להיות משהו באמת גדול, ונכון להיום הכי גדולה נמצאת בחיפה, דניאלה גיל.

קלעו למכבי חיפה: דניאלה גיל 28, תמר זינגר 25, נעה ליפשיץ 17, יובל טאו 8, טופז מרץ 5.
קלעו להפועל עמק יזרעאל: יולי טל 17, ליאן אשל 13, נעמה הלוי 10, מיקה ינאי 5, אלה דוידסון 4, אורי אהרוני 2.