בדרך ליורובאסקט: הנבחרת פתחה בהכנות

לקראת המשחק הקרוב נגד הנבחרת היוונית (10.2, 19:30) התכנסו אמש, רביעי, לראשונה, שחקניות הנבחרת והצוות המקצועי ליריית הפתיחה הרשמית של ההכנות. חודשיים וחצי אחרי הניצחון על פורטוגל חזרו כולן לדרייב-אין וה"חלון השני" יצא לדרך.


| safsal

נבחרת ישראל נשים פתחה את ההכנות לקראת משחקי "חלון" פברואר. כשבימים הקרובים תחל הנבחרת באימון יומי ולאט לאט תגביר את הקצב. גם שני משחקי אימון פנימיים צפויים לנבחרת בשבוע וחצי הקרובים.

מכיוון שהקהל הוא "השחקן השישי", אתם ואנחנו נתכונן יחד עם הנבחרת לקראת המשחקים ב-10 ו-14 בפברואר. בכל ערב נסכם את יום ההכנה עם דו"ח מסכם, חוויות מהפרקט ומחדר ההלבשה, ונלמד עוד משהו על המאמץ של השחקניות להגיע בכושר ובמוכנות הגבוהה ביותר, בשביל לתת לנו, קהל האוהדים, סיבות לגאווה.

אימון הפתיחה שהחל בשעות הערב המוקדמות כינס את רוב שחקניות הנבחרת בדרייב-אין, לראשונה מאז אותו ניצחון גדול על פורטוגל.

היה זה אימון פתיחה קליל בדגש על העלאת האנרגיות ולהיות ביחד. השחקניות התכנסו ומאמן הנבחרת, עדן ענבר, קיים שיחת פתיחה על הצפוי בשבועיים הקרובים, על הכוונות שלנו ובעיקר על אנרגיות.
זה היה רחוק מלהיות אימון מלא, זו גם לא היתה המטרה, כשמהאימון שוחררו 4 שחקניות שעדיין לא כשירות לחלוטין או סובלות מעומס (סואץ קרני, דיאמנט, צעירי ודורון) ובהתייעצות משותפת הוחלט שייכנסו לאימונים בהדרגה. גם אלישה קלארק, עדיין לא הצטרפה ותגיע בימים הקרובים.

בתחילת האימון עבדו שחקניות הנבחרת עם מאמן הכושר וקצת תרגילי קליעות כדי להתרגל מחדש לאולם. האימונים נמשכו במשחקוני "3 על 3" בהם תורגלו אלמנטים שונים התקפיים והגנתיים. נראה שהצוות המקצועי הגיע חד ומוכן ולמרות העומס המוטל עליהם במסגרת ליגת העל, כבר הגיעו עם מידע על היריבה הקרובה, יוון, והדברים שתורגלו היו מכוונים ליריבה הקרובה.

סגל הנבחרת: קטיה לויצקי, שי דורון, אלישה קלארק, ליעד סואץ קרני, נעמה שפיר, דניאל דיאמנט, שירן צעירי, רוני בן נון, טל לב, נוף קדם, נופר שלום, יערה יצחקי, דניאל רבר, נוגה פלג פלץ, יעל גלילי
המשחק הקרוב: מוצ"ש, 10 בפברואר, בשעה 19:30. היכל קבוצת שלמה ת"א.מהעיניים שלהן / השחקניות מספרות על ההכנות

ההכנות הן של הנבחרת, אבל מי שיגיעו מוכנות הן השחקניות הישראליות, שעושות הכל כדי להגיע כשירות, חדות ובאנרגיות הנכונות לסיים עם שני ניצחונות. כולנו צריכים להיות שם בשבילן ובשבוע וחצי הקרובים נעקוב אחרי התחושות והחוויות שצוברות ונשמע מהן כמה שהן זקוקות לנו - הקהל.

עם בלוג יומי של נעמה שפיר על סיכום אירועי היום, שאלון קצר יותר אישי עם שחקניות הנבחרת והפתעות נוספות בהמשך הדרך. 
"מה שרציתי לספר לכם..." – נעמה שפיר

סוף סוף אנחנו מתחילות את הפעימה השניה של הנבחרת.. בחיי שהתרגשתי ושמחתי להגיע היום לאימון כאילו זה האימון נבחרת הראשון שלי. להגיע ל"דרייב אין", לראות את בגדי האימון מסודרים לכל אחת, לפגוש את הצוות, והכי חשוב - לפגוש את הבנות! אמנם עד לפני יומיים שיחקנו אחת נגד השניה.. אבל מהרגע שנכנסו לחדר הלבשה זה הרגיש כאילו לא הייתה הפסקה ורק אתמול טל לב קלעה שלשת ניצחון מול פורטוגל.

כמובן שאיך שעליתי לפרקט לפני האימון ראיתי את ה"צעירות" כבר במשחק 2 על 2 סוער.. ואת הצעירות פחות עושות מתיחות וחימומים בצד לקראת האימון.. אני הצטרפתי לבנות בצד. מסתבר שאני כבר לא נחשבת כזאת צעירה.. :)

עדיין לא התאמנו בהרכב מלא היום אבל מרגישים את הדריכות באוויר. המילה "יוון" נשמעת מדי פעם במהלך האימון וכולם מבינים מה המטרה.. שיהיה לנו בהצלחה! 
"הכל אפשרי" - טל לב חזרה להיכל

ביום רביעי 15 בנובמבר, קצת אחרי השעה 21:00, לקח עדן ענבר פסק זמן. כדור אחרון ונסיון אחד להימנע מהארכה. הכדור הלך לטל לב, הצעירה, שרק חודשיים קודם סיימה את גיל העתודה. השלשה שלה נכנסה, הנבחרת ניצחה את פורטוגל. פתאום אקסטזה ביציעים – אפילו התקשורת מתעניינת, הנה כדורסל הנשים חוזר.

הערב, קצת לפני השעה 18:00, חודשיים וחצי אחרי אותו משחק חזרה לב לראשונה לדרייב-אין, האולם בו קלעה את השלשה ומספרת על התחושה "תחושה טובה. מסתכלת מסביב ונזכרת באווירה ההיא, היה המון קהל והרבה אהבה מסביב ובאוויר. אנחנו מקוות שהפעם נצליח להגיע לכמות יותר גדולה של אנשים, למלא את האולם ולהשיג עוד ניצחון."

את עדיין זוכרת את התחושה ההיא, לקלוע את סל הניצחון עבור הנבחרת הלאומית?
זו תחושה מיוחדת. תמיד כיף לנצח משחק בשניה האחרונה ואני מקווה שהמשחק הבא גם הוא יהיה מותח מעניין ומהנה.הפעם, לקראת החלון השני, לב מגיעה בכושר משחק מצוין. משחקת מעל 30 דקות למשחק , היא מדורגת ראשונה בין השחקניות הישראליות בנקודות, עם 12.4 בממוצע. השלשה ההיא מסתבר, לא היתה מקרית כשלב מדורגת שניה בליגה בקליעות מ-3. עם היכולת גם מגיעות הציפיות ולקראת יוון הנבחרת תהיה זקוקה ללב בכושר השיא שלה.

איך היה אימון הפתיחה?
היה אימון ממש טוב. הרגיש טוב, אווירה טובה, אנרגיות טובות ... ומתחילים להתכונן ליוון.


מה זה אומר מבחינתך אולם מלא? איזה הישג אפשר לעשות מול 3,500 אוהדים?
מבחינתי זה...וואו! משהו שעוד לא חוויתי. זה קודם כל אנרגיות, הקהל הוא השחקן השישי. אני מקווה מאד שנצליח למלא את האולם הזה במשחקי חודש פברואר נגד יוון ונגד בריטניה.

אני חושבת שביחד(!) עם 3,500 אוהדים אנחנו נצליח לעשות משהו יפה.

הכל אפשרי, רק תבואו ונתראה.