בית הלוחם ת"א מחזיקת הגביע

כפיר ניימרק ואלון דור-און הובילו את ת"א ברבע אחרון קטלני לניצחון 55:67 על איל"ן ספיבק ר"ג בגמר גביע המדינה בכדורסל בכיסאות גלגלים. כ-1200 צופים באו לראות את המשחק שהיה צמוד מאוד והוכרע רק ברבע האחרון. דור און הוביל את ת"א עם 24 נקודות, ליאור דרור קלע 17 למפסידים. (צילום: גלעד חזון)


| איתמר יצחקי

 

בית הלוחם ת"א זכתה הערב (רביעי) בגביע המדינה לכיסאות גלגלים, לאחר שגברה במשחק הגמר על אילן רמת-גן. המשחק היה צמוד ומותח לכל אורכו, אבל רבע רביעי מצוין של התל-אביבים עם 22:8 בראשות אלון דור-און עשה את ההבדל. אז אולי בית הלוחם ת"א זכתה בגביע, אבל לנו קשה להגיד שמישהו יצא מפסיד מהערב הזה.

ערב מרגש נערך הערב באולם הדרייב-אין, כשבית הלוחם ת"א ואילן רמת-גן נפגשו לגמר גביע המדינה בכיסאות גלגלים. 1200 צופים הגיעו לתמוך בשתי הקבוצות ובשחקנים, כשמעל הכול, הם קיבלו שיעור חשוב באנושיות וניצחון הרוח, כנגד כל אתגרי החיים. אילן רמת-גן עלתה בחמישייה עם ליאור דרור, מייס הייסלס, שי ברביבי, עמית ויגודה וארתור חסון; בית הלוחם ת"א התחילה עם לירן לוי, כפיר ניימרק, אלון דור-און, נדב מנחם ואור אדטו.

פתיחת המשחק הייתה צמודה ואחרי חמש דקות של משחק זה הכי צמוד שיש – שוויון 8:8. שי ברביבי (6 נק') ועמית ויגודה (5 נק') החזיקו את רמת-גן בעניינים, בעוד מהצד השני היה זה אלון דור-און שקלע 9 נקודות משלו. רבע ראשון צמוד ומעניין מסתיים ביתרון נקודה לאילן רמת-גן, 19:20.

כפיר ניימרק פתח מצוין את הרבע השני עבור בית-הלוחם תל-אביב, כשחמש רצופות שלו העבירו את היתרון לצד התל-אביבי. מנגד שחקני אילן רמת גן התקשו לייצר נקודות בהתקפה ונעצרו ברבע הזה על תשע נקודות בלבד, כשרק ויגודה ומייס הייסלס מצליחים לייצר נקודות עבור החניכים של ליאור דרור. פיניש טוב למחצית של לירן לוי העלה את בית הלוחם תל-אביב ל- 34:29 בהפסקה.

בפתיחת המחצית השנייה שתי הקבוצות התחלפו בתפקידים. אילן רמת-גן עלתה מצוין למחצית השנייה, בעוד בית הלוחם תל-אביב התקשו מאוד למצוא את הסל. נקודות של ארתור חסון פתחו רבע טוב של ספיבק, כאשר שוב היו אלו ויגודה וברביבי להשלים רבע מצוין, כשמנגד לירן לוי מנסה להשאיר את התל-אביבים בעניינים. אך לקראת פתיחת הרבע האחרון היתרון חוזר לאילן רמת-גן עם 45:47.

ברבע האחרון קיבלנו הצגה של שני שחקנים בבית הלוחם תל-אביב – כפיר ניימרק ואלון דור-און. ניימרק (7 נק') ודור-און (13 נק') היו בלתי ניתנים לעצירה. הרמת-גנים לא הצליחו למצוא את הסל בחמש הדקות הראשונות של הרבע ובית הלוחם תל-אביב ניצלו זאת כדי לעלות ליתרון שמונה, 55:47. ליאור דרור ניסה להשאיר את אילן רמת-גן בתמונת המשחק עם שש נקודות אבל זה לא הספיק. עד הסיום, בית הלוחם תל-אביב הצליחה לעלות לפער דו ספרתי, שנדב מנחם חותם את תוצאת המשחק, עם 67:55 לבית הלוחם ת"א, בערב מרגש, שבו כולם מנצחים.