בכפר קאסם חולמים רחוק

כבר בעונתה הראשונה בליגה הארצית הפועל כפר קאסם הפתיעה את כולם כשהצליחה לחבר שחקנים מנוסים עם שחקני בית בדרך לחצי גמר הפלייאוף. ולמרות שהם לא מצהירים בגלוי על עליית ליגה, עם תמיכה של המועצה המקומית וקידום של מחלקת הנוער, הם בהחלט יכולים לשאוף לשם. (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

אם נשפוט על פי מקרי העבר, קשה לקבוצות מהמגזר הערבי להגיע לצמרת הכדורסל וגם להישאר שם. ירכא שפעם הייתה בלאומית די נעלמה מהמפה, מעיליה ריינא הייתה חלק מצמרת הארצית צפון וירדה לליגות הנמוכות, ולא נשכח את הפועל קלנסווה שרק הפרשי סלים השאירו אותה בלי הכרטיס ללאומית, ושנה אחרי כבר מצאה את עצמה בליגה א'. אבל אם נסתכל היום על הפועל כפר קאסם, אולי נראה תחילתו של שינוי.

עונת 18/19 הייתה עונת הבכורה של כפר קאסם בליגה הארצית בכדורסל. אחרי שראתה את ההצלחה של קבוצת הכדורגל המקומית, גם בענף הכתום החלו להשקיע כספים ומשאבים, וההשקעה השתלמה. עם סגל שחקנים שחלקו מוכר היטב בליגות הלאומית והארצית משולב בשחקני בית, הקבוצה הייתה אחת מההפתעות הנעימות של העונה כשסיימה את העונה במקום השני. הם אומנם הודחו בחצי גמר הפלייאוף, אבל אין ספק שהשנה הם הולכים לנסות שוב עם סגל שנראה אפילו יותר חזק מהעונה שעברה. טל קרפלס הגיע מליגת העל, שמואל מלכוב ודורי אסף ממשיכים לעונה נוספת וגם שמות מוכרים כמו אלעד קנפו, גור פורת ועמית סלע הצטרפו. במועדון מאוד מאמינים בהמשכיות ובשחקנים המקומיים, כשבסגל ממשיכים גם השחקנים המקומיים - עבד אלרחמן טאהא, מוחמד עאמר, טארק הנדי, וסולימאן עיסא בוגר מחלקת הנוער המקומית שעולה לראשונה לבוגרים.

"בנינו קבוצה חזקה במטרה להגיע לפלייאוף, אבל כרגע לא מדברים על עליה" אמר יעקב גולן, שממשיך לעונה נוספת, הרביעית שלו כבר, על הקווים בכפר קאסם. "יש יחס מעולה במועדון, אני פשוט מרגיש בבית. נותנים לי שקט לעבוד, אבל כמובן שגם דוחפים לשיתוף שחקני הבית כמו בכל אגודה."

ולא רק גולן מספר על ההרגשה הזאת, גם שחקנים במועדון מרגישים שהגיעו למקום טוב. "אני לא מגזים, אבל זו אחת תקופות הכדורסל הכי מהנות שהיו לי בקריירה" אמר אבי אליהו, שממשיך לעונה שלישית בקבוצה. "יש אצלנו אווירה מיוחדת וייחודית של משפחה וחיבור מדהים בין המקומיים הצעירים לשחקנים מבחוץ שהגיעו. חייב כמובן לציין את נימאר היור שלקח את המועדון הזה מליגה ב' ללא אולם בכלל והיום הקבוצה שואפת ומכוונת הכי גבוה שאפשר"

גם קבוצות יריבות ואוהדים שבאו להתארח בכפר מספרים על יחס חם מצד המקומיים. הקבוצה מארחת באולם חדש שמכיל 400 מקומות (ומתמלא כמעט כל משחק מחדש), ויש כבר תכניות מגירה להכין אולם של 2,000 מקומות בעיר. בנוסף לזה הקבוצה מקבלת תמיכה יפה מאוד מהמועצה המקומית, כשהרבה קרדיט מגיע לאחראי הספורט נימר עמנאר, וליו"ר נימר אמר ששומר על ניהול טוב ושפוי שדואג להגיע למטרות בזהירות רבה על מנת לא להיות במקום שקבוצות כשלו בעבר.