בלאגן בנתניה

אחרי שהרשת חגגה על המכרז שהציעה העיריה לניהול הקבוצה, נראה שהיא מתכוונת בכל זאת להשאיר את הקבוצה בידיים שלה. ולא רק שלא ברור מה יהיה עתיד הקבוצה - גם המנהל המקצועי רובי בלינקו עוזב את תפקידו, והמאמן עידן פלדה לא צפוי להמשיך על הקווים.


| לילך וייס

 

נתחיל מהסבר קצר. קבוצת אליצור עירוני נתניה היא קבוצה נפרדת מברק נתניה ששיחקה בליגת העל והייתה בבעלות פרטית. אליצור עירוני נתניה החלה את דרכה בליגה ב' כקבוצת חובבים, ואחרי התפרקות ברק נתניה העיריה לקחה עליה חסות ועם השנים הקבוצה התחזקה עד שבעונה שעברה זכתה באליפות ליגה ארצית צפון והפכה באופן סופי לקבוצה מקצוענית באחת משתי הליגות הבכירות. נתניה נתנה עונת בכורה לא רעה בליגה הלאומית, ולא הייתה רחוקה מכניסה לפלייאוף העליון. אבל עכשיו מתחילות לצוץ בעיות.

לפי משרד הפנים, העיריה לא יכולה לנהל קבוצת ספורט. בשנים האחרונות הקבוצה פרסמה מכרז, ולאחר שלא היו ניגשים אליו, היא מינתה מישהו מטעמה לנהל את הקבוצה. כנראה שהפרסום של השנה הנוכחית, יחד עם העובדה שזכה לבאז ברשת בעקבות הפוסט של ניב שמולי בסלאומית, הביאה לכך שמספר אנשים, כולל הפרוייקט של שחקן אמיתי שמחזיק כבר בשתי קבוצות בארצית ופועל לקידום צעירים, ביקשו לגשת למכרז. על פי הטענות שלהם, הם סורבו. כרגע לא ברור מי ינהל את הקבוצה בעונה הבאה, ועל פי גורמים מאחורי הקלעים המצב בעייתי והעתיד לא ברור.

בנוסף לחוסר הוודאות לגבי הניהול, יש צרות גם בתחום המקצועי. רובי בלינקו, אחד האנשים המזוהים עם הקבוצה ומי שהיה מנהלה המקצועי והעלה אותה מליגה א' ללאומית, עזב את תפקידו. עידן פלדה המאמן שהעלה את נתניה מהארצית ואימן אותה העונה בליגה הלאומית לא צפוי להמשיך, ורכש נוסף לא נראה באופק. כמעט כל שנת בחירות מביאה אחריה צרות כספיות לקבוצות עירוניות, ונקווה שהקבוצה לא תהיה זאת שתפסיד בסופו של דבר בגלל הדברים האלו.

תגובת סיגל שמבירו. דוברת עיירית נתניה. על הקושי של העייריה לתחזק את הקבוצה: "אין שום קשר לתקציב העירייה ואין שום קושי לעירייה, נהפוך הוא. העירייה תקצבה את הקבוצה במהלך השנים האחרונות בסכומים יפים וראויים. משרד הפנים אינו מאפשר לרשויות להפעיל קבוצה בליגה הלאומית ובימים אלה אנו בהידברות מולם בנושא."