בלאק: "מאוד אופטימי לגבי העתיד"

במכבי תל אביב מתוסכלים מההפסד (89:83) לחימקי במחזור הפתיחה של היורוליג, אך מרוצים מנגד מהלחימה ברבע האחרון. האנטר: "יש דברים אצלנו שמצריכים שיפור, אבל בסופו של דבר זו עונה ארוכה". בשבוע הבא תצא הקבוצה לספרד למשחק מול ריאל מדריד (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

לא כך רצתה מכבי תל אביב לפתוח את עונת 2019/20. הצהובים יצאו למוסקבה במטרה לחזור עם ניצחון חשוב על חימקי, אך ספגו הפסד כואב (89:83) שלא הוטל בספק משריקת הפתיחה. בקבוצה מאוכזבים מהיכולת ההגנתית ובעיקר מכך שלא השכילו לנצל את מכת הפציעות של הרוסים כדי להשיג ניצחון חשוב במחזור הפתיחה, כשכבר במחזור הבא יחכה להם מפגש קשה במיוחד מול ריאל מדריד בחוץ.

בחזרה למשחק. היכולת החלשה בהגנה של הצהובים נבעה בין היתר בשל הגנת החילופים האוטומטיים, אשר השאירה פעם אחר פעם את שחקניו של קורטינייטיס פנויים על קשת השלוש, והובילה ל-14 שלשות של חימקי בארבעים אחוזי הצלחה. המפנה הגיע רק ברבע הרביעי כשיאניס ספרופולוס ערך שינוי מהותי בחמישיה שכללה את דיברתולומיאו, אבדיה, אייסי, האנטר ובלאק. דווקא ההרכב הכבד שלא נוסה מעולם במשחקי ההכנה העלה הילוך בהגנה, נגס בפער והיה קרוב לרשום קאמבק מרשים, אך לא הצליח להשלים את המלאכה.

במכבי תל אביב בונים הרבה העונה על הקו האחורי שלהם שכולל סקוררים וקלעים רבים, אך נראה כי המחסור במנהל משחק איכותי כבר נותן את אותותיו כשהצהובים הציגו משחק מבולגאן עם 15 איבודים וללא התעלות של אף אחד מהגארדים. אלייז'ה בראיינט בהופעת הבכורה שלו במפעל אירופי כפה את עצמו יותר מדי, סקוטי ווילבקין התרכז ביכולת האישית שלו על פני ניהול ההתקפות, תרומתו של נייט וולטרס לא היתה משמעותית ואילו טיילר דורסי לא הצליח להיכנס לשטף ההתקפי. היחידים שתפקדו כראוי היו עומרי כספי, אות'לו האנטר וטאריק בלאק, כשהשניים האחרונים היו שותפים לריצה ברבע האחרון ולצמצום ניכר של ההפרש הרוסי.

"היה משחק קשה, משחק של לחימה", אמר טאריק בלאק שנשמע דווקא אופטימי לאחר ההתמודדות, "אני גאה בכל החבר'ה על איך שנלחמנו עד לרגע האחרון. יש הרבה דברים שאנחנו צריכים להיפטר מהם, דברים שאנחנו צריכים לשפר, אבל אנחנו נעשה זאת. אני מאוד אופטימי לגבי העתיד כי אנחנו יכולים להיות ממש טובים. אני רואה אצלנו המון פוטנציאל שאפשר להגשים, אנחנו צריכים להתקדם ולהשתפר. נישאר יחד כיחידה אחת, נהיה מאוחדים ונתקדם יחד".

אות'לו האנטר הוסיף: "אני חושב שהצגנו כמה דברים טובים וכמה דברים שמצריכים שיפור. אני גאה באיך ששיחקנו יחד ושהמשכנו להילחם עד הסוף. הראנו את הלב שלנו וזה מה שחשוב. היתה לנו הזדמנות לנצח את המשחק. היינו מנצחים לו היינו לוקחים עוד מספר ריבאונדים בהגנה ושומרים על הכדור, אבל בסופו של דבר זו עונה ארוכה".