בלאק: "נראה שהסיכוי קלוש"

לאחר ההפסד לז'לגיריס (85:83), במכבי תל אביב מבינים כי חלום ההעפלה לפלייאוף נגוז. ווילבקין: "יכולנו לנצח את המשחק הזה, היו לי שני מהלכים רעים בסיום". הקבוצה תמריא היום (חמישי) למוסקבה למשחק מול חימקי, זוסמן: "נילחם כל עוד יש סיכוי" (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

גם אם לא יודו בזה בפה מלא, במכבי תל אביב מפנימים כעת כי קמפיין היורוליג שלהם ייגמר ללא ההעפלה המיוחלת לפלייאוף. הסיכוי של הצהובים להשלים את המשימה נפגע כבר בשבוע שעבר עם ההפסד לאנדולו, ואמש הם ספגו כבר את מכת הנוק-אאוט עם הפסד דרמטי 85:83 מול ז'לגיריס, שהפך את תרחיש ההעפלה לדמיוני עוד יותר.

התסכול העיקרי בקרב השחקנים והצוות המקצועי היה על כמות האיבודים וניהול המשחק בדקות הסיום, שהביא לכך שהם איבדו משחק שכבר היה בידיים שלהם, כפי שאמרו מספר שחקנים. מכבי שלטה במשחק לרוב אורכו והכתיבה את הקצב, אך דווקא בדקות הסיום מספר פעולות התקפיות גרמו לצהובים לשמוט את היתרון בדרך להפסד הדרמטי. אחת מהן היתה מסירה מרושלת של דיאנדרה קיין שהגיעה לידיים ליטאיות והסתיימה בסל קל של ז'לגיריס, כשגם סקוטי ווילבקין פגע בקבוצתו עם קבלת החלטות רעה שחרצה את גורל המשחק.

חדר ההלבשה בסיום ההתמודדות שיקף באופן מדוייק את תחושות השחקנים. סקוטי ווילבקין, שלקח על עצמו שלשה קשה והוסיף איבוד קריטי במהלך האחרון בניסיון מסירת אלי-הופ לטאריק בלאק, פשט והטיח את גופיית המשחק שלו ברצפת החדר כחלק מהביקורת העצמית שלו כלפיו. ג'וני אובראיינט היה שקוע בטלפון שלו, מייקל רול הביט בתסכול בדף הסטטיסטיקה שהצביע על 22 איבודים לקבוצתו ואילו חלק מהשחקנים מיהרו למקלחות בניסיון לנקות מעליהם את ההפסד הכואב.

"היו לי שני מהלכים רעים בסיום", הודה סקוטי ווילבקין בתסכול, "אולי מיהרתי עם השלשה שזרקתי והמסירה לטאריק היתה גבוהה מדי. 22 איבודים זה יותר מדי, קשה לנצח ככה, ועדיין יכולנו לנצח את המשחק, זה כבר היה שלנו. אני צריך לצפות שוב בדקות הסיום כדי לדעת איפה טעינו בדקות האחרונות, אני מאוד מאוכזב עכשיו". טאריק בלאק הוסיף: "האיבודים היו ההבדל בדקות הסיום. לא נכנסו לקצב שלנו בהתקפה, לא הצלחנו לבצע את המהלכים שלנו, בזמן שז'לגיריס כן הצליחו והם ניצחו. לפי המצב בטבלה נראה שהסיכוי שלנו להעפיל לפלייאוף קלוש".

למרות ההפסד הכואב וסיכויי ההעפלה האפסיים לשלב הבא, למכבי אין הרבה זמן לשקוע בהפסד כשכבר היום הם ימריאו למוסקבה לקראת משחקם מול חימקי מחר (שישי) במסגרת המשחק השני של המחזור הכפול של היורוליג. בקבוצה לא מוותרים עדיין על סיכויי ההעפלה לפלייאוף ויוצאים לרוסיה במטרה להשיג ניצחון. "נילחם כל עוד יש סיכוי להעפיל לפלייאוף", אמר יובל זוסמן בנושא, "אני חושב שכרגע אנחנו לא תלויים בנו, אבל אם יש סיכוי אנחנו נילחם. יהיה קשה מול חימקי אבל אנחנו מקצוענים. נבוא מוכנים למשחק, ניתן לגוף קצת לנוח. זה משחק מאוד משמעותי ואנחנו נבוא להילחם שם".