בלקנית: חולון ממשיכה לאירופה

חצי הגמר הראשון בליגה הבלקנית נערך היום, כשהפועל חולון גברה בבית 66:77 על הפועל ת"א במשחק שהיה צמוד מאוד עד הרבע האחרון. ג'ונסון ומיילס הובילו את קלעי חולון, דאבל לג'ונס בצד השני. (צילום: הראל שורצברג)


| אדי מינץ

 

חצי הגמר הבלקני המקומי או הדרבי היווני, אחד מיני רבים (מידי ?) בליגה שלנו אכן התנהל כיווני. הגנתי, טקטי ואיטי. חולון התייצבה בהרכב מלא, עם 5 זרים כפי שהבלקנית מאפשרת, ואילו ת"א חסרה את טוקוטו ודיבלר הפצועים, מה שלא מנע ממנה לפתוח היטב. הגנה הדוקה ומשחק יעיל בצבע העלו את האורחים ל-10:2 ושלחו את דדאס לפסק זמן כבר אחרי 4 דק'. ג'ונסון בצהוב נשלח לנצל מיס מאצ' אפים ובסוף ראשון 21:16 לת"א.

תחילת שני ודדאס שולח את חניכיו להוציא שלישית ממדר (הילד של כולנו 2.0 ?), אבל זה כנראה הגיע מהבית עם 3 שומרים (באפור) וכל ניסיון נענה בטכנית, תוקף או בסתם התעלמות. אמצע שני, הפער נשמר ושתי הקבוצות עדיין עם אפס אחד עגול בצד של השלשות, עד שמדר שובר את הקרח עם הראשונה במשחק. תוצאת המחצית בהתאם, 35:30 שבימים טובים יכלה גם להיות תוצאת רבע. 1/20 ל-3 מדהים לשתי הקבוצות.

תחילת שלישי, זה לקח 22 דק' וגם לחולון יש סוף סוף שלשה ראשונה מה שמקדם אותנו דקה אח"כ גם לשוויון 37:37. מהלך של 4 נק' של מיילס רגע לפני סוף שלישי גם הספיק למהפך, סוף רבע 49:53 לחולון. זה לא נעצר כאן כי בתחילת רביעי מיילס משליש שוב ומשלים 0-12 חולוני. ת"א עוד ניסתה לחזור אבל נראה היה שלחולון יש יותר אוויר, יותר כלים ויותר סדר. שלשה שלישית של מיילס כבר הקפיצה לדו ספרתי ומכאן האדומים לא יכלו לחזור. בסיום כאמור 66:77 לחולון שמחכה לראות איזה קבוצות בלקניות ישחקו מולה בשלב הבא.

אהבנו: בצד המארח: 3 שלשות מתוך ה-5 של קבוצתו קלע מיילס וכ"א מהן הייתה קריטית. הראשונה גררה שוויון אחרי פיגור של 2/3 משחק, השנייה עשתה מהפך אחרי פיגור של 3/4 משחק וזו שהקפיצה לדו ספרתי בסיום וסגרה עניין. בצד האורח: עוד משחק מצוין לג'ונס שמתגלה כבינגו, 21 נק' ו-10 כ"ח. 

לא אהבנו: 24% ל-3 לחולון ו-18% מהטווח לת"א. האחרונה גם הוסיפה 50% מהקו. וככה אי אפשר לנצח קבוצה סבירה. מבין הבינוניות של 20 השחקנים שהתרוצצו באולם "בלט" יורק האורח, שעל תקן "קלעי" עשה 1/10 מ-3. אז או שיקלע או שיפסיק לזרוק. אחרת זה רק עושה נזק.