בלקנית: ראשל"צ בחצי הגמר

ירושלים שוב הובילה באזור ה-20 הפרש, ושוב סיימה את המשחק עם הפסד. ראשל"צ עם קאמבק במחצית השניה הצליחה לנצח בארנה את הירושלמים 79:73, סיימה במקום הראשון בבית ותשחק מול גלבוע גליל על המקום בשלב הבא של הליגה. (צילום: מנהלת הליגה)


| אדי מינץ

 

לא זאת הבכורה שלה ציפה אדומייטיס כשבחר להצטרף למושבת המאמנים הזרים שבארץ הקודש. שוב משחק קובע וקריטי, ושוב ירושלים מפסידה (פעם שניה תוך פחות משבוע) משחק שהיא הוליכה בו 18 הפרש כשהיא מקפידה להיעלם לחלוטין בשליש האחרון של המשחק.

זה דווקא נפתח טוב עבור המארחים שהכתיבו קצב גבוה והספיקו להרים 7 שלשות תוך 5 דקות, סוף ראשון 19:24 לי-ם. בריימו (-/+ 12+ הטוב בקבוצה) הקפיץ לדו ספרתי בחפירה יעילה כשגם בראון ותומאס סוף סוף עולים על הלוח ויורדים למחצית עם 32:44 ללבנים. מפה לשם, אמצע שלישי 37:53 וראשון נראית די ישנונית. את הפתרון שלו גודס מוצא דווקא בדמותו של פליישר שעם דקות טובות הוריד חזרה לחד ספרתי, אבל הרבע מסתיים מאוזן 18:18 והפער נשמר. סוף שלישי 50:62 ירושלמי.

ראשון, עם שני סלים, צימצמה ואדומייטיס בחר לחזור מפסק הזמן עם 3 ישראלים וראשון בתגובה משלימה ריצת 15-0. אמצע רביעי, שוויון 62:62. כהן סבן (במשחקו הטוב בקריירה?) השלים 3/4 ל-3 וריצת 0-7 מקומית, אבל לואיס החזיר בשלשה משלו ומיצ'ל בשני סלים השלים 9-0 לכתומים. דקה וחצי לסיום 71:69 לאורחים. כאן וילסון החטיא שלשה, עשה צעדים וגם עבירה מיותרת והניצחון כמו גם ההעפלה חצי הגמר המקומי של הליגה הבלקנית הלכו לגודס שכמו שכבר אמרנו בעבר - מתמחה במשחקי נוק אאוט.

אהבנו: בצד המארח: אנחנו באמת אוהבים את כהן סבן אבל אם הוא הוא הטופ סקורר של הקבוצה אזי אין לירושלמים מה להתלונן על ההפסד. איפה בדיוק היו כל האחרים? בצד האורח: מונרו ומיצ'ל באו לעבודה. יעילים, שקטים ויודעים את עבודת המאני טיים. הראשון עם 16 נק' והשני עם 14 נק' ו 12 כ"ח. 93% מהקו לראשון.  

לא אהבנו: קרמר ובלאט עם 3/17 ל-3. היווני הוציא מבלאט את המונופול על הריכוז ומכאן קיבלנו שכ"א מהם חצי רכז וחצי קלעי ובקיצור לא זה ולא זה.