במוצ"ש: סוגרים מחזור בלאומית

שני משחקים בעלי השפעה רבה על הצמרת והתחתית הבוערות ייערכו במוצאי שבת וייסגרו את המחזור ה-20 בה תנליגה הלאומית. ברוממה - הפועל חיפסה לעשות צעד ענק בדרך לפסגה כשתארח את גליל עליון. במטרווסט – קרב תחתית לוהט בין רעננה לחבל מודיעין. (צילום: גלעד חזון)


| יניב סהראי

 

יופי של סיום אנחנו מקבלים למחזור ה-20 כששני משחקים בעלי משמעות רבה ייסגרו אותו ויסדרו קצת את העניינים בטבלת האיגוד לאור העובדה שלא לכל הקבוצות אותו מספר משחקים.

הפועל חיפה חיכתה וחיכתה בסבלנות והיא כעת מקבלת הזדמנות גדולה להשתוות למקום הראשון אחרי זמן רב שחניכיו של חסין נעו בין המקום ה-2 ל-3. האדומים מהכרמל מגיעים אחרי ניצחון דרמטי במוצקין, שהיה הראשון של הפועל חיפה באולם בגושן מאז שבה ללאומית ובכלל נראה כי העונה מצליחה קבוצת האוהדים לשבור כל מנחוס אפשרי. מהצד השני, מגיעה גליל עליון שממשיכה להיות לא יציבה. חניכיו של אבישי גורדון מגיעים אחרי ניצחון ביתי נאה על עירוני רעננה, אך יחד עם זאת מחפשים בקבוצה הצפונית בליגה להתחזק כששמו של אלון ספיר עלה כאופציה. בגליל מודעים לעובדה שניצחון לא רק ישאיר את הקבוצה בתמונת הרביעייה הראשונה, אלא גם יקרב מאוד את הקבוצה למקום בשמינייה הראשונה.

במשחק שיסגור את המחזור תארח עירוני רעננה המתדרדרת את הפועל חבל מודיעין המתקאמבקת למשחק בין שתי קבוצות במאזן זהה שישפיע רבות על התחתית הבוערת. ברעננה קיים לא מעט לחץ לקראת המשחק כשהם יודעים שהפסד ישווה את מאזנם לזה של הפועל ר"גבעתיים שנמצאת מתחת לקו האדום, בעוד שניצחון, שיהיה השני העונה מול חבלמו, יפתח פער של 2 משחקים בינם לבין יריבתם. בחבל מודיעין מגיעים למשחק במומנטום מצויין כשהם מחזיקים ברצף הנצחונות הארוך ביותר שלהם העונה (3 – כולם מול קבוצות מצמרת הטבלה). למרות היכולת הטובה מאז הגעתו של ג'אמר יאנג, בקבוצה החליטו להמשיך עם דיאנדרה פארקס עד לסיום העונה בתקווה שזה יעזור לקבוצה לשרוד בליגה ובכך לעמוד במטרה. מלבד המשחק הזה, לשתי הקבוצות נותרו עד לסיום העונה משחקים ישירים מול הקבוצות המתחרות איתם על ההשארות כשהם יפגשו את ר"ג, אשקלון ורמה"ש.

 

טריוויה:

- המפגש בין עירוני רעננה לחבל מודיעין יהיה מפגש בין קבוצת ההתקפה החלשה ביותר בליגה (רעננה עם 79.2 נק' למשחק) מול קבוצת ההגנה החלשה בליגה (חבל מודעין סופגת 90.1 נק' בליגה).

- הניצחון בסיבוב הראשון של רעננה על חבל מודיעין היה הניצחון בהפרש הגדול ביותר של רעננה העונה (22) והפעם הראשונה העונה שבה ניצחה פנינת השרון בהפרש הגבוה מ-20.

- שני השחקנים בעלי האחוזים הטובים ביותר מחוץ לקשת ייפגשו ברוממה כשאופק אביטל (מקום 2 עם 42.31% מ-3) יארח את די ג'יי שארפ (מקום 1 עם 43.21% מ-3). ולא רק זה, ווין לנגסטון שקולע באחוזים הגבוהים ביותר מ-2 עם 69.73% יפגוש את סגנו, איגור נסטרנקו שקולע מאותו הטווח באחוזים של 67.32%.