במנהלת הודיעו - 12 קבוצות בעל

חילופי האשמות הבוקר בין מנהלת ליגת העל לבין איגוד הכדורסל, בסאגה המתמשכת לגבי כמות העולות העונה לליגה הבכירה. בשני הצדדים טוענים שהיתה חזרה מהסכמים ושינוי בנוסח, והשורה התחתונה - המנהלת הודיעה על 12 קבוצות בלבד, מה שמשאיר את הפועל חיפה בלאומית. מנהלת הלאומית בתגובה - "מנהלת ליגת העל איבדה את הבושה"


| safsal

 

כחודשיים לפני פתיחת עונת 20/21, לא שקט בהפועל חיפה. הם מבחינתם כבר הצהירו שישחקו בליגת העל, בנו קבוצה עם סגל מרשים, ומחכים כבר למשחק הראשון בחזרה בליגה הבכירה. אבל לאור הסאגה המתמשכת ואי ההסכמות בין מנהלת ליגת העל לאיגוד הכדורסל, יכול להיות שמי שיפסיד בסופו של דבר זה הם והם ישארו לעוד עונה בליגה הלאומית.

אחרי שנראה היה שהדברים כבר בדרך לפיתרון עם סיכום על 2 עולות העונה ושינוי מספר העולות בשנים הבאות, הבוקר הגיע פיצוץ כשבין היתר מנהלת הליגה הודיעה שבעונה הבאה יהיו רק 12 קבוצות בליגת העל. כלומר שבני הרצליה תתפוס את מקומה של אשדוד, והפועל חיפה בלאומית. כרגע יש חילופי האשמות בין הצדדים, כשכל צד טוען שהצד השני חזר בו מההסכמים.

כך פרסמו הבוקר באיגוד הכדורסל: "למרות החלטה חוזרת ונשנית, של הנהלת איגוד הכדורסל, על כך ששתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית לליגת העל, החלטה שהתקבלה ע"י כל חברי ההנהלה פה אחד, כולל אלו החברים גם בדירקטוריון מנהלת הליגה, הודיע יו"ר המנהלת מר שמואל פרנקל לאיגוד הכדורסל, כי בעונה הבאה ישחקו בליגת העל 12 קבוצות בלבד (עולה אחת בלבד).

ההחלטה הגיעה בניגוד גמור לסיכומים שהיו בין הצוותים משני הצדדים וכל כולה באה כדי לפגוע בקבוצת הליגה הלאומית, שחלק גדול מהן מגיע מהפריפריה. ההחלטה הזו באה להנציח מצב לפיו רק הקבוצות שנמצאת כעת בליגת העל יוכלו לשחק בתנאים מסוימים, בעוד הקבוצות שאמורות לעלות מהליגה הלאומית נדרשות לתנאים שונים."

מבחינת האיגוד זה עוד לא המילה האחרונה: " אנו קוראים למר פרנקל לחזור בו מהודעתו זו לטובת הכדורסל הישראלי כולו, בטח בימים אלו של משבר כלכלי וחברתי. הנהלת איגוד הכדורסל תתכנס בקרוב לדיון מיוחד בנושא זה ותנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה, אחרי הודעתו זו של מר פרנקל."

 

במנהלת מבחינתם מאשימים את האיגוד בכך ששינה דברים ברגע האחרון: "צוות מטעם מנהלת הליגה, שכלל את יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, המנכ"ל שלומי פרי ויו"ר הפועל תל אביב רמי כהן, הגיע לסיכום עם צוות של איגוד הכדורסל, מנכ"ל האיגוד יענק'לה בן שושן ויו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן. 

ההסכם בין שני הצדדים, שנשלח ע"י מנכ"ל האיגוד, התקבל ואושר על ידי המנהלת. לצערנו מספר אנשים באיגוד הכדורסל התערבו בהסכם ואתמול נשלח אלינו נוסח חדש, שאינו תואם את הסיכום הקודם, כשלמעשה האיגוד חזר בו מרוב ההסכמות.

ברצוננו להדגיש כי מנהלת הליגה, במסגרת ההסכם, קיבלה במלואה את הצעת האיגוד לגבי עולות יורדות, כשכבר השנה היו אמורות לעלות 2 קבוצות ולרדת קבוצה אחת, אך גם הצעה זו של האיגוד, שהתקבלה על ידינו, שונתה ברגע האחרון. אנו קוראים להנהלת איגוד הכדורסל להתעשת ולחתום על ההסכם שהצדדים סיכמו עליו."

 

באופן לא מפתיע, גם במנהלת הלאומית וגם בהפועל חיפה כועסים. בחיפה עוד לא הגיבו לדברים, אבל במנהלת כבר שיחררו הודעה חריפה:

״מנהלת ליגת העל בראשות שמואל פרנקל איבדה את הבושה.

לאחר החלטת איגוד הכדורסל, הגוף היחיד בעל סמכות להחליט בנושא העולות והיורדות, נראה שפרנקל וחבריו רוצים לסגור את ליגת העל ולהפוך אותה למועדון סגור ובכך להזיק לכדורסל הישראלי ולפגוע בערכי הספורט והשיוויון.

כנראה ששכרון הכח של פרנקל וחבריו גרם להם להתבלבל והם חושבים שהם יכולים לסחוט כספים שאינם מגיעים להם. הם שכחו שהמנדט לניהול הכדורסל שייך לאיגוד והגיעה העת ששמואל פרנקל ילך לעשות לביתו ואיגוד הכדורסל ייקח חזרה את המנדט לניהול ליגת העל ויחזיר אותה להיות תחת ניהול האיגוד.

הליגה הלאומית תתמוך בהפועל חיפה בכל דרך ותאבק בכלל האמצעים העומדים לרשותה עד אשר יהיו 2 עולות לליגת העל לצמיתות וללא תנאים.״