בנות "בן" אשדוד ואליצור רמלה

פינליסטיות העונה שעברה ערכו לא מעט שינויים בסגלים שלהן בקיץ האחרון. את אשדוד עזבו 2 שחקניות נבחרת (אולי 3) והצטרפו שחקניות WNBA, לרמלה הצטרפו 4 שלובשות את המדים הלאומיים. למרות הכל, הן עדיין מסומנות כפייבוריטיות של הליגה והן ככל הנראה ייפגשו שוב, באותו המעמד.


| ליאור חי צדקה

 

מכבי "בן" בנות אשדוד

סגל שחקניות: ויקטוריה ויויאנס, צ'לסי הופקינס, דניאל אדאמס, טיה פרסלי, אריאלה רוזנטל, ראם נונו, אנט סנואו, שרה האטיס, שני פרידמן, אלכס גיטצ'נקו.

מאמן: עדן ענבר.

בימים שאחרי קטיה לויצקי (רמת חן), טיפאני הייז (פולקוויץ) וטיפאני ג'קסון (פרשה), תצטרך מכבי אשדוד להשלים חוסרים עם השחקניות שהצטרפו ולנסות לזכות באליפות נוספת, אחרי ששלטה בליגה ללא עוררין בכל העונות האחרונות. לצורך כך, צ'לסי הופקינס חתמה לעונה נוספת, ויקטוריה ויויאנס הגיעה מעונת רוקי לא רעה ב"אינדיאנה פיבר" ודניאל אדאמס, שהביאה לאשדוד אליפות בגלגולה הקודם כמיני כוכבת WNBA, צורפה גם היא לקבוצה.

לכתן של הישראליות הבכירות של הקבוצה במקביל לחתימתן של שאר בכירות שחקניות ישראל בקבוצות אחרות בליגה, גרמו לקבוצה לעשות חריש עמוק ולחפש שחקניות יהודיות בניכר. בהתאם לכך, מצאו את עצמן בקבוצה אריאלה רוזנטל מהליגה השלישית במכללות ואנט סנואו ששיחקה בעבר בנבחרת הצעירה של ישראל. את סגל המתאזרחות הרחב ישלימו טיה פרסלי ושרה האטיס שממשיכות לעונה נוספת בקבוצה. בצוות המקצועי מקווים לראות את שי דורון מצטרפת בינואר והופכת את הקבוצה למתמודדת בכירה בקרב על הדאבל.

 

סימני השאלה:

דניאל אדאמס הוכיחה בעבר שהיא בלתי ניתנת לעצירה בליגה הישראלית. עם זאת, היא גם הוכיחה שלבד היא לא הצליחה להוביל אף קבוצה להישג משמעותי. את האליפות היחידה שלה בארץ היא לקחה כשלצידה טיפאני ג'קסון המצוינת, כשבמקביל רמלה עושה כל טעות אפשרית וכשהיא נמצאת בשיא כושרה, אחרי עונה של 14.5 נקודות למשחק בסאן אנטוניו סטארס מהליגה הטובה בעולם. מאז עברו הרבה מים בנהר ודניאל אדאמס התבגרה, עלתה במשקל וגם איבדה את מקומה בליגה האמריקאית. לצידה באשדוד לא תשחק העונה שחקנית סופר אתלטית שתכפר על הקשיים שלה בהגנה ובריבאונד, מה שידרוש מאדאמס להיות טובה אף יותר ממה שהייתה בקדנציה הקודמת.

קו החוץ: צ'לסי הופקינס נחשבת שנים לאחת מהגארדיות הטובות והיציבות בישראל, אך את האליפות היחידה שלה היא לקחה כשלצידה שיחקה אולי השחקנית הטובה בתולדות הליגה (הייז), מה שאיפשר לה להמשיך להיות לא יציבה בהתקפה ועדיין לקחת אליפות קלילה. ה"לוקסוס" של העונה שעברה לא יחזור גם בעונה הקרובה. לאשדוד אין גארדית זרה נוספת שתוריד עומס מהופקינס, טיה פרסלי הנהדרת היא לא מייצרת גדולה בהתקפה ועל יכולות ההתקפה של שאר שחקניות החוץ שחתמו באשדוד, עדיף לא לפרט. בשביל אליפות שנייה ברצף, צ'לסי תצטרך לשפר את כל האספקטים הבינוניים מהעונה שעברה ובראשם הקליעה מבחוץ ויכולת קבלת ההחלטות שהייתה נוראית בחלק הראשון של העונה.

 

שחקנית המפתח:

ויקטוריה ויויאנס היא ההבטחה הגדולה של אשדוד לקראת העונה הקרובה. הפורוורדית הכישרונית של מיסיסיפי סטייט, הובילה את המכללה שלה לשני גמרים רצופים בעזרת מנהיגות, חוכמת משחק, ניידות, יציבות ובעיקר בשל קליעה פנומנאלית מחוץ לקשת. אם היא תקבל את המפתחות מעדן ענבר והאגו של חברותיה לקבוצה לא יפריע לה להתפתח, ויויאנס צפויה להיות אחת מהשחקניות המלהיבות בליגה הישראלית ועל אף גילה הצעיר, להיות שחקנית המפתח באשדוד המתחדשת.

הופקינס. אחת הגארדיות הטובות בישראל

 

אליצור רמלה

סגל שחקניות: אלישה גריי, ג'יימי נארד, אליסון הייטאואר, שירן צעירי, דניאל דיאמנט, יעל גלילי, סהר דגן, גלי בן מרדכיי, דניאל רבר, יערה יצחקי.

מאמן: אלי רבי

עונת חזרה לליגת העל מבולבלת ומלאת תהפוכות עברה על אליצור רמלה, בסיומה הגיעה הקבוצה לגמר הפלייאוף בזכות חילופי זרות חכמים. אך למרות סיום עונה מוצלח, הקבוצה שינתה את כל סגל השחקניות שלה. אלכסיס ג'ונס (הטאי) ואדוט בולגאק (נדז'דה) עברו לקבוצות יורוליג עשירות והשחקניות הישראליות התפזרו ברחבי הליגה. לקבוצה הצטרפו אלישה גריי הנהדרת שצפויה להיות השחקנית הדומיננטית ביותר בליגה, ג'יימי נארד הכישרונית מלאס וגאס ואליסון הייטאואר שמיעטה לשחק בשנתיים האחרונות ותנסה לשחזר ימיה מקדם. אל שלישיית הזרות המבטיחה, צירפה הקבוצה את דניאל דיאמנט ואת שירן צעירי מרמת חן וחבורת צעירות מוכשרת שצפויה לעשות השנה עליית מדרגה מהספסל הרמלאי.

 

סימני השאלה:

לפני הפציעה המקוללת, אליסון הייטאואר הייתה הכוכבת הגדולה של הליגה. אליפות מפתיעה ברמלה, הובלה של אשדוד לחצי גמר גביע היורוקאפ וזימון למשחק ה"אול סטאר" היוקרתי היו רק חלק מההישגים המרשימים שלה. הייטאואר, שידועה בשל יכולות הגנה יוצאות דופן ויכולת מנהיגות פנומנאלית, מגיעה לעונה כשהכשירות שלה מוטלות בספק. בפעם הקודמת שזה קרה, היא נראתה נורא והוחלפה קצת אחרי פתיחת העונה, מה שהוביל את אשדוד לעונה מגומגמת ומבולבלת שהסתיימה בקושי בצלחת אליפות בסיומו של גמר הפלייאוף.

ניסיון: רמלה נכנסת לעונה כקבוצה המוכשרת ביותר בליגה, אך גם אחת הצעירות שבה. עבור אלישה גריי וג'יימי נארד תהיה זו עונה ראשונה מחוץ לארצות הברית, יערה יצחקי שיחקה בקבוצה שרק רצתה להישאר בליגה, יעל גלילי לא הרשימה במיוחד בליגת העל ודניאל רבר הייתה שחקנית למשימות מיוחדות. יחד עם חוסר היציבות של שירן צעירי בקליעה ועם היותה של דניאל דיאמנט כגבוהה יחידה לראשונה בישראל, הכישרון של רמלה עלול שלא להספיק למימוש הציפיות הגדולות בעת הרכבת הסגל ובתקופת ההכנה לליגה.

 

המפתח:

יציבות בקליעה. ערב פתיחת העונה, רמלה נראית כקבוצה המבטיחה ביותר בליגה. עם זאת, ידוע שההצלחה שלה תלויה לא מעט ביכולות הקליעה שלה. אלישה גריי תמשוך תשומת לב רבה מהגנות הליגה, מה שצפוי לתת מבט פנוי לסל לגארדיות הישראליות. אם הכדורים לא יכנסו מבחוץ, לרמלה צפויות להיות לא מעט בעיות במשחק ההתקפה.

 

 

 אליסון הייטאואר חוזרת לקדנציה נוספת בישראל