בסופ"ש: נבחרת הנשים נגד יוון

אחרי שנעדרו מהמשחקים נגד בריטניה ופורטוגל חוזרות שי דורון וליעד סואץ קרני לנבחרת ישראל בהזדמנות, אולי האחרונה שלהן, להפעיל לאליפות אירופה. זו גם אולי ההזדמנות האחרונה שלנו לראות אותן יחד, על פרקט בישראל, משחקות עבור הנבחרת הלאומית. אם כל זה לא מספיק, תקשיבו לבקשה של דורון: "שאין אוויר והרגליים כבדות הקהל הוא זה שנתן לי את האנרגיות בדקות האחרונות לסגור את הניצחון. מקווה שיהיה לנו אולם מלא מול יוון" במוצ"ש לא נשארים בבית.


| safsal

בזמן שנבחרת ישראל נמצאת בעיצומן של ההכנות למשחקיה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, גם היריבות החלו בהכנות שלהן. יוון פתחה בהכנותיה באיחור של 3 ימים ביחס לנבחרת הישראלית וקיימה אימון ראשון בשבת אחר הצהריים. זמן קצר לאחר מכן, הנבחרת הישראלית קיימה משחק אימון ראשון נגד הפועל פתח תקווה וניצחה 73:70 (שי דורון 18 נק', נעמה שפיר ודניאל רבר 4 אס' כל אחת).

על פתיחת האימונים סיפרה אנה ספיירידופולאו: "אנחנו שמחות לחזור למדי הנבחרת הלאומית. אנחנו ננסה להתכונן הכי טוב שאנחנו יכולות למשחק החוץ בישראל, יש לנו רק כמה ימים אבל למדנו כנבחרת להתמודד עם הקשיים האלה ולשחק אחת עבור השני. אנחנו אוהבות את הנבחרת הלאומית ורוצות לתת את הכי טוב שלנו כדי להציג הופעה מוצלחת".

הסגל אותו זימן הצוות המקצועי היווני לפתיחת האימונים כולל את רוב השחקניות ששיחקו גם ב"חלון" המשחקים הקודם וביניהן, סגל הנבחרת היוונית: אבינה מאלטסי, אנג'ליקי ניקולופולואו, ארטמיס ספנאו, אנה ספיירידופולו, אווה סטאמטי, סטלה קאטסידו, אפרודיטה קוסמס, לוליטה ליימורה, אלנה צינקה, סטלה פאורקי, אולגה חאציניקולאו, מריאלה פאסולה. – סך הכל 14 שחקניות לסגל המורחב.

סגל הנבחרת הישראלית: קטיה לויצקי, שי דורון, אלישה קלארק, ליעד סואץ קרני, נעמה שפיר, דניאל דיאמנט, שירן צעירי, רוני בן נון, טל לב, נוף קדם, נופר שלום, יערה יצחקי, דניאל רבר, נוגה פלג פלץ, יעל גלילי. צוות מקצועי: עדן ענבר (מאמן), רועי איזנברג ושיקי פלח (ע. מאמן), אלונה חליוא (מנהלת נבחרת).

המשחק הקרוב: מוצ"ש, 10 בפברואר, בשעה 19:30. היכל קבוצת שלמה ת"א.
"חזרנו ואנחנו רוצות לנצח"
לליעד סואץ קרני ושי דורון יש יחד מעל 200 הופעות בנבחרת ויחד שיתפו פעולה ב-3 אליפויות אירופה. את הסיבוב הנוכחי במוקדמות הן לא פתחו, סואץ קרני בגלל פציעה ודורון החליטה לקחת הפסקה מכדורסל למשך מספר חודשים.


אתן כבר שנים חלק מנבחרת ישראל, אך ב"חלון" נובמבר לא לקחתן חלק ועכשיו כשחזרתן באיזה מצב מצאתן את הנבחרת?
סואץ קרני: האמת שלמרות שלא היינו בנבחרת בנובמבר השארנו את הנבחרת בידיים מצויינות ובאמת אני חושבת ששני המשחקים היו מצוינים .בבריטניה היכולת הייתה מעולה אבל לא התוצאה ובארץ נגד פורטוגל היה הפוך, אבל מה שחשוב שיש הרבה שחקניות טובות בנבחרת, כולל דור חדש שהזרים אנרגיות חדשות, והרוח של הנבחרת כמו שצריכה להיות בנבחרת ישראל חיה ונושמת בנבחרת הזו וכולן באות עם אנרגיות מטורפות ונתינה.

דורון: במשחק מול פורטוגל אני וליעד ישבו קרוב אחת לשניה ואמרתי לה בדקות האחרונות יאללה בא לי להתלבש ולהיכנס למשחק... אבל הנבחרת הסתדרה יפה בלעדינו ועכשיו חזרנו ורוצות לנצח את שני המשחקים הקרובים.


שליש מההכנה כבר מאחורינו, מה למדתן על הסגל החדש "מוצער" של הנבחרת? יש לנו מספיק זמן להתחבר?
סואץ-קרני: הנבחרת מאוד מחוברת. אנחנו פלוס מינוס אותה חבורה כבר קמפיין שני ויש אווירה מעולה וחיבור מצוין בין הבנות על המגרש וגם מחוץ למגרש.

דורון: אני חושבת שהאימונים שאנחנו עשינו בספטמבר, ויצא לי לקחת בהם חלק לפני שנסעתי, מאוד עזרו לחיבור. גם העובדה שהשחקניות הבוגרות יותר משחקות הרבה שנים ביחד בין אם בקבוצות ובין אם הנבחרת אז זה עוזר מאוד. השחקניות הצעירות הכניסו אנרגיות חדשות לנבחרת כולנו מסתדרות מעולה ורוצות את הצלחת הנבחרת מעל הכל.עכשיו, כשהן שוב כשירות ובכושר משחק טוב, שי דורון (32, 1.75) וליעד סואץ קרני (36, 1.85) ינסו להעפיל יחד לעוד אליפות אירופה אחת ואולי האחרונה שלהן. מבלי להספיד את הקריירה הנפלאה שלהן מוקדם מדי (מלטסי היווניה המצוינת תגיע לישראל כשחגגה לפני חודש יום הולדת 39), אבל כשהאליפות הבאה תתקיים רק בעוד 3 שנים, מוקדם להעריך אם ייקחו בה חלק. גם הן מודעות לכך ולמרות שלא יוצאות בהצהרות, העובדה בעד הקמפיין הבא לנבחרת ישראל לא יהיו משחקי בית נוספים, השבוע הקרוב הוא אולי הזדמנות נדירה לקהל הישראלי לראות אותן יחד על המגרש ב"לייב".


בקמפיין הקודם הן היו קרובות במיוחד להעפיל לאליפות אירופה עם הניצחונות הגדולים על תורכיה ובהמשך על רומניה (דורון עם 22 נקודות) ובוסניה (דורון סיימה עם 18 נקודות) - אך הנבחרת סיימה במקום השני ויחס סלים שלא איפשר להן להעפיל לאליפות אירופה האחרונה.


מה עושים אחרת כדי שהתרחיש של המוקדמות הקודמים לא יחזור על עצמו? איך עולים לאליפות אירופה?
סואץ קרני: אני חושבת שמה שלמדנו זה שצריך להמשיך לעשות את מה שעשינו בקמפיין הקודם, רק שאנחנו צריכות לעלות עוד איזה רמה למעלה כדי שנהיה תלויות בעצמנו.

דורון: אנחנו רוצות לסיים מקום ראשון בבית, זה כמובן יהיה מאוד קשה במיוחד אחרי ההפסד בבריטניה, אבל אנחנו מאמינות בעצמנו. זה לא רק לנצח אלא גם לנצח בהפרש הכי גדול שאנחנו יכולות.


עם כמה ניצחונות נהיה אחרי יוון ובריטניה?
אנחנו מאמינות שנהיה עם 2 ניצחונות בעזרת הדחיפה של הקהל הכל אפשרי.


שתיכן כבר שיחקתן מול אולמות מלאים (בעיקר בחו"ל) תעזרו לקהל בארץ להבין כמה חשוב לכן הדחיפה של 3,500 אוהדים בשבת הבאה.
סואץ קרני: אין כמו לשחק מול אולם מלא זה נותן אנרגיות, עוזר להפעיל לחץ על השופטים, להלחיץ את הקבוצה השניה, במשחק נבחרת זה הדבר הכי מרגש שיש.

דורון: אני בטוחה שהניצחון נגד טורקיה היה הרבה בזכות הקהל, כשאין אוויר והרגליים כבדות הקהל הוא זה שנתן לי את האנרגיות בדקות האחרונות לסגור את הניצחון. מקווה שיהיה לנו אולם מלא מול יוון