בעונה הבאה: שתי עולות לעל

מנהלת הליגה הלאומית הודיעה היום בצהריים כי החל מהעונה הבאה שתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית לליגת העל. כבר הרבה זמן שבמנהלת הלאומית פועלים בנושא ואף פתחו את העונה הנוכחית בשביתה, ונראה שסוף סוף הגיעו הצדדים להסכמה. עדיין לא הוחלט כמה קבוצות ירדו מליגת העל ואם תהיה הרחבה או לא (צילום: גלעד חסון)


| לילך וייס

 

לראשונה מאז העשור הקודם, בליגה הלאומית עוברים למבנה של 2 קבוצות שעולות לליגת העל. אחרי זמן ארוך בו מנהלת הליגה הלאומית דרשה זאת, הפעילה לחצים רבים על איגוד הכדורסל ומנהלת ליגת העל ואפילו פתחה את העונה הנוכחית בשביתה, הגיע האישור המיוחד. מנהלת הליגה הלאומית הוציאה הודעה לתקשורת בו היא מברכת על המהלך. מאיגוד הכדורסל עוד לא יצאה הודעה רשמית, אבל כן יצא חוזר רשמי המעדכן כי בעונה הקבוצה 2 קבוצות יעלו לליגת העל עליו חתום יעקב בן שושן מנכ"ל האיגוד.

גם ממנהלת ליגת העל עוד לא יצאה הודעה רשמית, אבל נראה כי הם השלימו עם המהלך. עדיין לא הוחלטה אם יהיו 2 יורדות בסוף עונת 19/20 מליגת העל, או  שהליגה תורחב ל-14 קבוצות.

בעצם הפעם האחרונה בה שתי קבוצות זכו בכרטיסים לליגת העל הייתה בעונת 09/10, אז הפועל מגידו ומ.כ. הבקעה העפילו לגמר הפלייאוף בלאומית. שתי הקבוצות לא מימשו את העליה באותה העונה ונשארו עוד עונה בלאומית, ומי שקפצה על המציאה והכרטיס הפנוי הייתה מכבי אשדוד שהפסידה בחצי הגמר ומאז השתקעה בליגה הראשונה. בעונת 10/11 רק רק מ.כ. הבקעה זכתה בכרטיס לליגת העל (אחרי ניצחון בסדרת הגמר על הפועל ת"א), אז כן התקדמה לליגת העל ועברה כמה גלגולי שמות (כיום הפועל אילת).

יו"ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב: ”אנחנו מאושרים על ההישג האדיר הזה".