בקושי - נבחרת הנוער גברה על הולנד

פתיחה לא טובה לאליפות אירופה של נבחרת הנוער, אבל לפחות זה נגמר בניצחון. הנבחרת כבר הייתה בפיגור 18 במהלך הרבע השלישי, אבל רבע אחרון ביכולת הגנתית טובה ו-5 נקודות במאני טיים של אבדיה הפכו את התוצאה. מחר - לוקסמבורג. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס


לא ככה ציפינו לפתוח את מסע החזרה של הנוער לדרג א', אבל לפחות התוצאה לזכותנו. ולהזכירכם, גם העתודה פתחה את האליפות במשחק רע והפסד, אז אפשר לשכוח מהמשחק היום ולהסתכל הלאה. לנבחרת לקח לא מעט זמן להיכנס למשחק, ובזמן הזה ההולנדים כבר הספיקו לברוח ותוך 5 דקות היו ביתרון דו ספרתי. היתרון הזה נשמר כמעט כל המשחק, ובשיאו עמד על 18, ובעצם היתרון היחידי של ישראל הגיע בדקות הסיום. לא מעט דיברו על אבדיה, על כמה שתי אליפויות אחת אחרי השניה יכולה לפגוע בו והאם הוא בכלל יכול לתרום לנבחרת. אבל שלשת קלאצ' אדירה שלו קבעה שיוויון, לאחריה הגיעו סל ועבירה שהעלו את ישראל ליתרון, ואם להולנדים עוד נשאר זמן למהך אחרון, הגיעה חטיפה שהסתיימה בסל קל וסגרה את הסיפור. 75:80 לישראל.

מחר ב-17:00 תפגוש הנבחרת את לוקסמבורג, שחטפה היום תבוסה מצ'כיה. במשחק נוסף בבית גברה מקדוניה על איסלנד.

קלעו לישראל: ים מדר 20 (4 רב'), דני אבדיה 18 (9 רב', 3 חט'), אופק מלכה 13 (3/4 לשלוש, 2 חט'), תומר לוינסון 10 (5 רב'), דורי סהר 6 (4 רב', 2 חט'), אייל ננקין ועידן אלבר 4 כ"א, יונתן אטיאס ואלון דרוקר 2 כ"א, עמית אלון 1. כן שותף: גיא פלטין.