בק-טו-בק - זהב שני ברציפות לעתודה!

מי היה מאמין. נבחרת העתודה של ישראל זכתה הערב באליפות אירופה עד גיל 20 בפעם השנייה ברציפות! אחרי מחצית ראשונה צמודה הגיע עידן אלבר, שינה את הקצב והשאיר את הגביע בארץ. קרביץ, אבדיה, אביבי, עמיר, מלכה, פורת, אדם, זיס, אלבר, מדר, חנוכי, לווינסון - תודה!


| איתמר יצחקי

 

היינו כחולמים: נבחרת העתודה של ישראל זוכה הערב באליפות אירופה לעתודה בפעם השנייה ברציפות. הלחץ וההתרגשות בתחילת המשחק הורגשו היטב, אבל דחיפה מדהימה של הקהל השאירה את הנבחרת שלנו במשחק. גם הרבע השלישי היה צמוד, עד שבא האייס-מן החדש של ישראל - עידן אלבר. לאחר שלא קלע כל המחצית הראשונה, את המחצית השנייה הוא סיים עם 18 נקודות גדולות שהשאירו את הגביע בבית. דני אבדיה נבחר ל-MVP של האליפות, ים מדר בחמישיה.

 

סיקור המשחק:

חמישיות: ספרד עלתה בחמישייה עם קרלוס אלוכן, אוסאס איגטור, מיגל גונזלס, סרג'י מרטינז ואיגנסיו רוסה; ישראל התחילה עם ים מדר, יאיר קרביץ, דני אבדיה, עמית זיס ונועם אביבי.

ים מדר פתח את המשחק נהדר. נקודות שלו בהתקפה הראשונה יחד עם אסיסט לאבדיה במעבר העלו את הנבחרת שלנו ל- 2:6, 7:42 לסיום הרבע. ההתקפה הישראלית עבדה נהדר. זיס ואביבי נכנסו לעניינים ואסיסט נוסף של מדר לאבדיה העלה את הנבחרת שלנו ל- 10:18, 4:43 לסיום הרבע. גם הספרדים יודעים לקלוע. דקות נהדרות של פאראדו וגונזלס השאירו את האדומים במשחק והורידו את ההפרש לנקודה בלבד, 17:18, 3:18 לסיום הרבע. סולה העלה את הספרדים ליתרון ראשון עם שלשה נוספת (הרביעית של האדומים ברבע הזה), מדר עם ארבע רצופות קבע שוויון, אבדיה החזיר את היתרון לישראל, בוסקטס הגיב מהקו וקבע שוויו 24:24 בסוף הרבע הראשון.

הספרדים פתחו טוב את הרבע השני. מרטינז ייצר את הנקודות והאדומים-צהובים עלו ליתרון ארבע, 30:26, 8:22 למחצית. ישראל נתקעה בהתקפה. מנגד, בוסקטס ופראדו הגדילו בעוד נקודה את היתרון הספרדי לחמש. אבדיה התעורר בדיוק בזמן. שלשה שלו עם יד על הפרצוף החזירה את הנבחרת שלנו למשחק וקבעה 34:32 ספרדי, קצת פחות מחמש דקות למחצית. ספרד עוד פעם עלתה ליתרון חמש וישראל נאלצה להמשיך ולרדוף. שלשה של תומר פורת, יחד עם נקודות מהקו של רז אדם החזירו את המשחק לשוויון וקבעו 39:39, 2:05 למחצית. גונזאלס העלה את ספרד שוב ליתרון, תומר פורת חתם את המחצית עם נקודות שקבעו שוויון 42:42.

דני אבדיה וים מדר פתחו טוב את המחצית השנייה עבור הנבחרת שלנו. שיתוף פעולה טוב ביניהם בהתקפה העלה את ישראל ליתרון שלוש. ספרד השתלטה על היתרון במהירות ורצה 5:0 בדרך ליתרון שתיים, 58:56, בדרך לפסק זמן של אריאל בית הלחמי, 4:08 לסיום הרבע. עידן אלבר, שעד לאותו זמן במשחק לא קלע ולא נקודה, נכנס לעניינים. נקודה מהקו, יחד עם שלשה מטווח ארבע העלו את הנבחרת שלנו ליתרון שיא וקבעו 58:64, 49.3 שניות לסיום הרבע. גלאן קירב את ספרד עם נקודה מהקו, ים מדר חתם את הרבע עם מיד-ריינג' שהעלה את הנבחרת שלנו ל- 59:66 בסוף הרבע השלישי.

מדר ואבדיה המשיכו להיות נהדרים גם בפתיחת הרבע הרביעי. זה התחיל עם אסיסט של אבדיה למדר ונמשך עם נקודות שלו ולפתע הנבחרת שלנו ביתרון דו ספרתי, 59:70. גונזאלס הגיב מיד. שלשה שלו יחד עם עבירה החזירה את ההפרש לחד ספרתי וקבעה 63:70. הפעם היה זה תורה של ישראל להגיב. שלשה נוספת של אלבר מאסיסט נהדר של מדר השלימה ריצת 0:5 שהעלתה את הנבחרת שלנו ל- 63:75, 6:55 לסיום. ישראל המשיכה להגדיל את הפער. שלוש מהקו של רז אדם יחד עם שלשה נוספת של אלבר העלו את הנבחרת שלנו ליתרון 17, 69:86, 4:55 לסיום. ספרד לא התכוונה לוותר כל כך מהר. שלשה של פוארטו, יחד עם נקודות של גלאן הורידו את ההפרש ל-13 ואריאל בית הלחמי לוקח פסק זמן כשלוח התוצאות מראה 76:89 לנבחרת שלנו, 3:05 לסיום. ספרד המשיכה להתקרב. נקודה מהקו של סולה הורידה את ההפרש לשבע אבל אז בא אחד - דני אבדיה. סל ועבירה שלו החזירו את היתרון לדו ספרתי וקבעו 82:92 לנבחרת שלנו. מכאן, ספרד כבר לא הצליחה לחזור. בסיום, טורניר מדהים ובלתי נשכח מסתיים באליפות אירופה נוספת לנבחרת העתודה שלנו!