ברקוביץ ביבנה, רוזנפלד באשדוד

ניב ברקוביץ ימשיך לעוד עונה בליגה הלאומית ויחזק את אליצור יבנה, אשדוד צירפה את ארתור רוזנפלד הצרפתי ואת נדב ינקוביץ בוגר מחלקת הנוער של מכבי ת"א. הוד"ש ממשיכה עם הקו הצעיר כשצירפה לשורותיה את אפי טיומקין ושיר מוריאדי ששיחקו העונה בליגת העל.


| safsal

 

הקבוצה של שי סגלוביץ' ממשיכה לאותת למעלה הטבלה, ואחרי שהשאירה את אלעד הופמן לעונה נוספת, החתימה היום את הרכז ניב ברקוביץ'. ברקוביץ' (34, 1.90) העביר את מרבית שנותיו בעשור האחרון בליגת העל, כשבשנים האחרונות נדד בין אילת בדרום לנהריה בצפון. לפני שנתיים חזר ללאומית, בצעד שהפתיע רבים, והוביל את אליצור "איתו" אשקלון לפלייאוף העליון. אשתקד נדד להפועל חיפה ועם ממוצעים של 10 נקודות, 6.1 אסיסטים (חמישי בליגה) ו- 4.6 ריבאונדים הוביל אותה למקום השני בסיום העונה שמוביל, בעייני מרבית הגורמים בכדורסל הישראלי, לליגת העל.

מכבי אשדוד התחזקה בפוינט גארד הצרפתי ארתור רוזנפלד (25, 1.76) ששיחק בעונה החולפת בויצ'י קלרמונט מהליגה הצרפתית השניה. בעונה החולפת תרם 7.8 נק' למשחק, ובעבר שיחק גם בליגה הצרפתית הראשונה בין היתר במדי וילרבאן. אשדוד תהיה התחנה הראשונה שלו מחוץ לצרפת. אגב ב-2015 רוזנפלד היה חלק מנבחרת העתודה של צרפת, שהביסה את ישראל במסגרת אליפות אירופה שנערכה באיטליה.

בנוסף אשדוד צירפה את הגארד נדב ינקוביץ (18, 1.84), בוגר מחלקת הנוער של מכבי ת"א. ינקוביץ זכה עם הקבוצה בדאבל בשנה שעברה, והיה חלק משמעותי מהרוטציה שלה גם העונה.

עוד שני צעירים שמצטרפים לליגה לעונה הבאה הם שיר מוראידי (20, 2.02) ואפי טיומקין (20, 1.88). מוראידי בוגר מחלקת הנוער של מכבי ת"א זכה בדאבל בליגת הנוער ב-18/19 והעונה היה חלק מהסגל של הפועל חולון בליגת העל. טיומקין בוגר מחלקת הנוער של הפועל כפ"ס איתה שיחק גם בליגה הלאומית שנתיים, והעונה היה חלק מהסגל של מכבי אשדוד.