השבוע - סיבוב ג' בגביע האיגוד

השבוע הליגה מפנה את מקומה לטובת סיבוב ג' של גביע האיגוד. כמות הקבוצות שנותרה במפעל סידרה לנו סיבוב ביניים לפני רבע הגמר, כששלוש קבוצות דילגו על השלב הזה מבלי לשחק: הפועל חבל איילות, מכבי רחובות והפועל כפר סבא. במשחק מקדים שכבר נערך, ניצחה הפועל צפת את הפועל מעלות 60-80 והעפילה אף היא. נציגה בודדת לליגה א' (אליצור שומרון) עדיין נותרה במפעל ותנסה להעפיל שלב נוסף.


| ענר חתואל

 

משחקי השבוע:

מכבי עירוני רמת גן – עירוני קרית אונו (19:00, תיכון חדש רמת גן)
אליצור נחל שורק – מכבי מעלה אדומים (20:00, יד בנימין)
מכבי חדרה – בית"ר כפר יונה (20:00, תיכון חדרה)
אליצור שומרון – הפועל נעם (יתקיים ביום ג' ב-19:30, כפר תפוח)

 

6.5 ק"מ בלבד מפרידים בין האולמות של מכבי ר"ג לזה של קרית אונו, ולמרות זאת שתיהן משחקות במחוזות שונים. זאת בעיקר לצערה של קרית אונו שצריכה לרוב לגמוע מרחקים עצומים מדי שבועיים כדי לשחק מול יריבותיה במחוז. הפעם יוני מורן וחבריו ייסעו את המרחק הקצר לצד המערבי של אלוף שדה וינסו להפתיע את מוליכת הדרום שטרם הפסידה העונה. קרית אונו שעומדת על מאזן חצוי (4-4) דילגה במשך שנים על השתתפות במפעל המשני, אך בעקבות שינוי החוקה והחובה לקחת בו חלק, מצאה עצמה בינתיים עוברת כבר שני סיבובים, אחרי שגברה על יריבות מליגה א'. ר"ג רק רוצה להמשיך בעונה הנהדרת שלה ולדלג עוד שלב, אולי אולי בדרך לאולי דאבל.

משחק נוסף על טהרת ארצית דרום יתקיים ביד בנימין כשנחל שורק המקומית תארח את מעלה אדומים במה שיהיה שחזור של התמודדות שנערכה בתחילת דצמבר בו ניצחה מעלה בביתה 79:85. בדומה לר"ג מעלה אדומים מציגה עונה מצוינת עד כה והפסידה רק פעם אחת בכל המסגרות וגם זה היה אי שם באוקטובר. נחל שורק העומדת על מאזן חצוי (4-4) תנסה לנצל את זה שהמשחק נערך בביתה כדי להפתיע ולעבור שלב.

ומהדרום לצפון - מפגש בין שתי נציגות של ארצית צפון יתקיים בחדרה. גם משחק זה הוא שחזור של משחק שכבר נערך בדצמבר, שבו המנצחת הבלתי מעוררת הייתה האורחת מכפר יונה שהביסה את יריבתה 93:73. חדרה, שהגיעה לגמר בעונה שעברה, בונה על הקסם של הגביע כדי להראות שההפסד ההוא בליגה היה מקרי. המשחק שיחתום את השלב הזה יתקיים ביום שלישי בכפר תפוח שם מוליכת ליגה א' שרון, אליצור שומרון, תנסה להדיח ארצית נוספת כשתארח את הפועל נעם מגדל העמק. השומרונים, הסינדרלה של המפעל, הדיחו כבר שתי ארציות בדרך לכאן (עמק חפר וגלבוע) וינסו להדהים בפעם השלישית, כל הדרך לרבע הגמר.