גביע האיגוד: מחפשים סינדרלות

האיגוד הבטיח, האיגוד קיים: שבעה משחקים על טהרת הליגה הארצית (ועוד אחד שהסתיים בניצחון טכני) מחכים לנו הערב ומחר בשלב שמינית הגמר של גביע האיגוד. מחזיקת הגביע מהשנתיים האחרונות, מכבי שוהם, לא תהיה שם, אבל בואו לראות מי כן. במוקד: צפת בעכו, חדרה בכפר קאסם.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

משחקי השבוע:

הפועל חבל איילות – מכבי שדרות 0-20 (ניצחון טכני לאיילות)
הפועל כפר סבא - הפועל לוד 78:83
מכבי עירוני רמת גן- מכבי אליצור פתח תקווה (19:00, תיכון חדש, ר"ג)
הפועל עכו – מ.ס. צפת (19:00, משה שרת, עכו)
בית"ר כפר יונה – מכבי קרית ביאליק (19:00, איש שלום, כפר יונה)
מכבי מעלה אדומים – אליצור רמלה (19:00, מעלה אדומים)
מכבי בקה – הפועל מעלות (19:30, אולם הפיס בקה אל גרביה)
הפועל כפר קאסם – מכבי חדרה (19:30, בי'ס מקיף כפר קאסם)
הפועל נצר סרני – מכבי רחובות (20:00, קיבוץ נצר סרני)
אליצור נחל שורק – מכבי מכבים / רעות (20:00, יד בנימין)
מכבי בית דגן – עירוני קרית אונו (20:30, בית דגן)
אליצור שומרון – הפועל עמק חפר (יתקיים ביום שלישי ב-20:00, כפר תפוח)

 

אחרי 4 מחזורים הליגה הארצית מתפנה השבוע לכמה מפגשי ראש בראש בשמינית גמר גביע האיגוד יחד עם נציגות ליגה א' שעדיין במפעל. עולה אחת לרבע הגמר כבר יש לנו, כשחבל איילות השיגה ניצחון טכני כשמכבי שדרות הנתונה בקשיים כלכליים העדיפה לחסוך את מחיר האוטובוס לערבה ולא התייצבה למשחק שנקבע לשבוע שעבר, וחבל. 

בהקשרים יותר ספורטיביים, לאור כמות קבוצות הארצית שנרשמו השנה למפעל מצפים לנו שבעה משחקים על טהרת הליגה השלישית: מוליכת הטבלה עירוני ר"ג תארח לקרב שכנות את מכבי פ"ת שעברה בקושי בסיבוב הראשון רמת גנית אחרת, אליצור מליגה א'. פ"ת תנסה להפתיע ולרשום וי כפול על נציגות העיר אם כי זה יהיה מאתגר מול עירוני שנראית כרגע כקבוצה בכושר הטוב בליגה. שתי היריבות הצפוניות הוותיקות מעכו ומצפת ישחזרו את משחק הליגה ביניהן מתחילת החודש שהיה חד צדדי לחלוטין בו עכו הביסה את צפת ב-33 הפרש. שתיהן במאזן 2-2 בליגה.

כפר קאסם החזקה (מאזן 1-3, טרם ברורה תוצאת ההפסד הטכני אחרי הפיצוץ מול ק.אונו) תשחזר גם היא את המשחק הבית מלפני שבועיים בו היא הביסה את חדרה (מאזן 2-2) ב-23 הפרש. האם טראומת הפיצוץ לפני שבוע תשפיע או שנחזור לשחק כדורסל? משחק בו כל תוצאה אפשרית בין שתי קבוצות מצוינות. כפ"ס (מאזן 1-2) חוזרת לביתה אחרי משחק נהדר בגלבוע והיא היחידה בצפון שמארחת קבוצה דרומית, את הפועל לוד (לה מאזן צנוע של 3-1) שמגיעה אחרי 3 הפסדי ליגה רצופים. על הנייר כפ"ס עדיפה.

השנייה בטבלה הדרומית, מעלה אדומים, תארח לקרב קצוות את הלפני אחרונה, אליצור רמלה, שטרם ניצחה העונה בליגה אבל תנסה לנצל את המסגרת של הגביע כדי לנסות ולהתניע את העונה שלה. במשחק נוסף על טהרת הדרום תארח נחל שורק את מכבים רעות. משחק קצוות יערך גם בצפון בכפר יונה בו המאחרת מהצמרת הגבוהה (מאזן 1-3) תארח את קבוצת התחתית מק. ביאליק (מאזן 4-0) שטרם טעמה השנה ניצחון. האם דווקא פה מלך הסלים הצפוני עומר פולג הצעיר יפתיע ויצליח להעלות את קבוצתו שלב בניגוד לכל הציפיות?

במשחקים בין נציגות ליגה א' שנותרו במפעל לנציגות הארצית, תפגוש מבכי בקה מהמקום החמישי בליגה א' שרון את הפועל מעלות המדורגת אחרונה בארצית צפון שתקווה מצידה לזריקת עידוד לעונה שלה עם ניצחון כאן. מכבי בית דגן מא' מרכז אמנם הובסה במשחקה האחרון בליגה בנען, אבל כבר הדיחה בסיבוב הראשון את גבעת שמואל מהארצית ותרצה לעשות זאת לארצית נוספת כשתארח את קרית אונו מהמחוז הצפוני.

מכבי רחובות החזקה לא אמורה להתקשות מול נצר סרני מהמקום האחרון בליגה א' מרכז, שאמנם טרם ניצחה העונה בליגה שלה אבל גם הדהימה את כולם בסיבוב הקודם כשהעיפה את מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות, מכבי שוהם, אחרי משחק דרמטי שהסתיים רק לאחר שתי הארכות. במשחק שיתחום את הסיבוב הנוכחי תארח ביום ג' אליצור שומרון, המוליכה את ליגה א' שרון ללא הפסדים, את עמק חפר מהמקום ה-9 בארצית צפון.

הסיבוב הבא שהוא בעצם מעין חצי סיבוב ויתקיימו בו 4 משחקים (4 ממנצחות הסיבוב הנוכחי יעפילו אוטומטית לרבע הגמר) יתקיים ב-29.12.