גביע האיגוד: מכבים רעות תמשיך להפתיע?

הליגה הארצית נחה השבוע, כשגביע האיגוד עולה עוד מדרגה. לא מעט קבוצות ליגה א' יחפשו להפתיע את קבוצות הארצית, וגם מפגש אחד מעניין במיוחד בשרון בין עמק חפר לג'ת.


| miriam

-- ענר חתואל --

אליצור גוש עציון- הפועל חבל איילות 72:71

הפועל מבועים מרחבים - מכבי מעלה אדומים 70:64

מכבי חדרה - הפועל לוד (20:00, תיכון חדרה)
בעונה שעברה שתי הקבוצות ירדו ליגה, אך בעוד לוד נהנתה מההפקר של ויתור העלייה של גבע"ש ונשארה, חדרה הייתה צריכה להתחיל הכל מהתחלה ולעשות את כל הדרך הארוכה בחזרה לארצית דרך ליגה א'.

בינתיים חדרה מוליכה את מחוז השרון ללא הפסדים ורואה בגביע בונוס. לוד שבינתיים חווה פתיחת עונה קשה מעדיפה להתרכז בליגה אבל תנסה לנצל את המשחק להתחבר עוד קצת לקראת הליגה. הראל קרני מחדרה שזכה בשניים משלושת הגביעים האחרונים ירצה להוסיף עוד אחד לאוסף.

מכבי בנץ הוד"ש - מכבי שוהם (20:00, עתידים, הוד"ש)
שוהם, המוליכה המפתיעה של הארצית תצא למשחק חוץ נגד הוד השרון החלשה המדורגת לפני אחרונה במחוז השרון של ליגה א' וטרם ניצחה העונה. הצעירים של שוהם לא אמורים להתקל כאן בבעיות בדרך לשלב הבא.

מכבי ת"א \ מכבים רעות - הפועל חבל מודיעין (20:00, תיכון מור, רעות)
משחק מרתק בין שתי השכנות. חבל מודיעין מהארצית אמנם פייבוריטית רק מעצם זה שהיא משחקת בליגה גבוהה יותר. אבל מכבים/רעות ממחוז המרכז של ליגה א' בנתה קבוצה לעלייה עם שחקנים ותיקים ומנוסים כמו אלעד אליהו, יואב דביר ומיכאל בדלוב, שהיו יכולים לשחק בכל קבוצה בארצית.

בינתיים זה עובד והקבוצה מובילה בצוותא את המחוז שלה ללא הפסדים ואף הוכיחה שיש לקחת אותה ברצינות כשהדיחה בסיבוב הקודם את גזר/נען מהארצית. האם יעשו זאת שוב וידיחו קבוצה נוספת מהארצית? יהיה מעניין לראות.

הפועל גליל תבור ירדן - בית"ר כפר יונה (20:30, בית בנדל, צמח)
עוד משחק מרתק שמצפה לנו. מוליכת המחוז הצפוני של ליגה א' תארח את כפר יונה מהמקום השמיני בארצית. למרות פער הליגות, לא נתפלא אם נראה כאן משחק צמוד ואולי אולי גם הפתעה.

הפועל עמק חפר - הפועל ג'ת (20:30, רופין)
המפגש היחידי הערב על טהרת הארצית ואולי המסקרן מכולם. למרות שמדובר במפגש קצוות בין השניה ל-לפני אחרונה, לגביע, כמו שנהוג לומר, חוקים משלו. עמק חפר אוהבת במיוחד את מפעל הגביע בו זכתה פעמיים בארבע השנים האחרונות ותרצה לעשות זאת שוב. הדרך לשם עוברת בניצחון על ג'ת, שמצידה תנסה לאתחל את העונה שלה דרך ניצחון מוראלי בגביע.

עצמה מודיעין - אליצור רמלה (20:30, צאלון 2, מודיעין)
המדורגת שנייה במחוז הדרומי של ליגה א' תפגוש את השנייה במחוז הדרומי של הארצית למשחק מעניין. הסיכויים אמנם נוטים בברור לרמלה, אך למודיעין בשורותיה משחקים יוסי סביה ורע סלטר שאשתקד עוד היו בארצית יש קבוצה לא רעה בכלל והיא תנסה לנצל את הביתיות כדי לנסות ולהפתיע.

אליצור פ"ת סטלמך - מכבי ר"ג (21:00, אולם מכבים, פ"ת)
מכבי ר"ג למרות פתיחת עונה מקרטעת משהו בארצית אמורה לעבור בקלות לשלב הבא כשתפגוש את נציגת ליגה א' ממחוז השרון. הפתח תקוואים טרם ניצחו העונה בליגה שלהם, וקשה להאמין שיפתיעו דווקא כאן.