גביע האיגוד: ניצחונות לשוהם וחדרה

המפגש הראשון במסגרת חצי גמר האיגוד הסתיים בניצחונות דו ספרתיים והשתיים עם מקדמה גדולה לקראת הגומלין שיערך כבר ביום רביעי הקרוב. מכבי שוהם ברחה ברבע האחרון לניצחון 57:70 מול הפועל חבל איילות, מכבי חדרה הביסה בבית את הפועל כפ"ס מאמנים 77:96.


| safsal

 

מכבי חדרה - הפועל כפ"ס מאמנים 77:96

הסינדרלה מרבע הגמר לא הצליחה לשחזר את ההפתעה מהסיבוב הקודם, ורשמה הפסד גדול מול חדרה שיהיה לה קשה מאוד לסגור בגומלין. כבר מהפתיחה אבי פוגל השתלט על המשחק ועם 3 שלשות רצופות בתוספת נקודות בצבע פתח פער עבור המארחים. תומר שאולוב האורח עם 5 משלו ניסה לשמור את כפ"ס במשחק, אבל דן שפי עם 5 בצד השני נתן לחדרה יתרון 15:28 אחרי 10 דקות.

כפ"ס המשיכו לרדוף אחרי חדרה ברבע השני עם נקודות של דור אייל וטל ספיר, אבל ליאור קוויק, שי קליינמינץ ואדיר הרוש דאגו שהיתרון ישאר מקומי. 36:52 בירידה להפסקה. כפ"ס ממש לא ויתרה על המשחק והמשיכה לעבוד יפה בהתקפה ואף הצליחה להוריד את הפער, אבל לא מספיק כדי לאיים על חדרה. בסוף שלישי 58:72. ברבע האחרון כבר שיחקו על ההפרש כשהאורחים נואשים להקטין אותו כדי לשמור סיכוי למפגש ביום רביעי, אבל לא הצליחו לעצור את הקליעות מבחוץ של חדרה. ספיר ונדב וולפסון הצליחו לצמק קצת בסיום, אבל המשחק עדיין נגמר בהפרש גבוה 77:96 לזכות חדרה.

קלעו לחדרה: שי קליינמינץ 20, הראל קרני 19, אדיר הרוש 17, דן שפי 14, אבי פוגל 11, ליאור קוויק 9, טל יזרעאלי 3, מתן לבנטר 1.

קלעו לכפ"ס: דור אייל 21, יובל חזן 10, דור אלבוים ונדב לויטה 9 כ"א, טל ספיר ותומר שאולוב 8 כ"א, עידן אברהם 5, נדב וולפסון 4, שובל מלצר 2, נמרוד קרטיס 1.

 

מכבי שוהם - הפועל חבל איילות 57:70

-- שייקה גונן וענר חתואל --

מכבי שוהם השיגה מקדמה משמעותית בדרך לגמר גביע שני ברציפות, לאחר ניצחון בהפרש דו ספרתי על אותה יריבה אותה ניצחה בגמר הגביע בעונה שעברה. באיילות יכולים לבוא בטענות רק לעצמם, או להכריז על האולם בשוהם כנאחס הרשמי שלהם, כששוב הגיעו למשחק מכריע מול הקבוצה המקומית ושוב חזרו הביתה עם תבוסה כואבת.

הביתיים פתחו בסערה עם 3:15 כבר אחרי חמש דקות, אבל באיילות לא הרימו ידיים וחזרו עד ל-13:20 עם סיום הרבע הראשון. ההמשך היה דומה- שוהם בורחת, איילות מצמקת וחוזר חלילה, ולמחצית הקבוצות ירדו כששוהם ביתרון 31:39. הרבע השלישי שוב התנהל באותה מתכונת. שוהם פותחת חזק ועולה ליתרון דו ספרתי, ואיילות חוזרת מסיימת את הרבע בפיגור מינימלי, 46:49. חמש הדקות הראשונות של הרבע המכריע היו שחונות ועמוסות החטאות כשכל קבוצה מצליחה לרשום לזכותה רק סל שדה בודד. אך הפעם היה זה תורה של שוהם ללחוץ על הדוושה ברגע הנכון, ועם שלשות של אורי חי ועידו אלון הצליחה לפתוח פער דו ספרתי אותו שחקני איילות שקלעו רק שני סלי שדה (!) כל הרבע כבר לא הצליחו לסגור.

קלעו לשוהם: אורי חי 16, אלירן חדד 15, אלון ששון 11, יובל חיים 11, עידו אלון 6, תומר דרוקר 5, אופק סייג 4, יהונתן לוי 2.

קלעו לאיילות: גור פנחס 12, ליעד משען וים סלמן 10, נתנאל יוסף 9, דניאל ראובן 8, ינאי דובורקין 7, ולרי גנדלין 1.