גביע האיגוד: קרב ענקיות ברבע

כשהן צמודות בצמרת המחוז הדרומי, רחובות ור"ג יפגשו מחר (ראשון) בשלב רבע גמר גביע האיגוד. חבל איילות תארח את נחל שורק ותנסה לרשום עליה ניצחון שני החודש, בגזרת הצפונית מחכה לנו משחק מסקרן במיוחד בין נעם לצפת וביום שלישי נדע מי העולה האחרונה לחצי הגמר כשכפ"ס תארח את חדרה.


| ענר חתואל

 

רבע הגמר:

מכבי רחובות – מכבי עירוני רמת גן (19:30, תיכון קציר, רחובות)
הפועל חבל איילות – אליצור נחל שורק (19:00, קיבוץ יטבתה)
הפועל נעם מגדל העמק – הפועל צפת/גליל (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל כפר סבא – מכבי חדרה (שלישי, 19:00, אולם היובל, כפ"ס)

 

הליגה בפגרה ומפנה את מקומה לסיבוב נוסף של גביע האיגוד שמתקדם באיטיות לעבר שלביו הסופיים. זה אמנם "רק" הגביע, אבל לפחות בצד הדרומי, מחכה לנו המשחק הכי טוב שאפשר לבקש. שתי המוליכות של המחוז יפגשו ראש בראש, כשמכבי רחובות השנייה תארח את עירוני ר"ג הראשונה. רחובות שניצחה השבוע בליגה את הצלע השלישית של הצמרת, מעלה אדומים, תשאף לנצל את הביתיות כדי לנצח גם את הקבוצה היחידה שניצחה אותה העונה. במפגש בליגה זה הלך הכי צמוד שאפשר ור"ג ניצחה בנקודה אחרי סיום דרמטי.

במשחק השני בצד הדרומי חבל איילות, שרגילה ללכת רחוק בגביע, תרצה לפחות לשחזר את ההישג של העונה שעברה (חצי גמר). לשם כך היא תצטרך לגבור על נחל שורק אותה כבר ניצחה בתחילת החודש. שורק, שרק עלתה ליגה העונה, נמצאת בשלב הגבוה בתולדותיה במפעל ותשאף לרשום היסטוריה קבוצתית ולהעפיל עוד שלב אחד קדימה. 

בצד הצפוני יתקיים מפגש מעניין בין מגדל העמק להפועל צפת שיפגשו פעמיים תוך שבוע, כשבשבוע הבא יפגשו השתיים באותו מקום ובאותה שעה במסגרת הליגה. בליגה המפגש הראשון הלך לטובת צפת אם כי שתי הקבוצות מחזיקות במאזן זהה וכל תוצאה אפשרית כאן. המשחק שיחתום את רבעי הגמר יפגיש בין הפועל כפר סבא למכבי חדרה. כפר סבא שדילגה לשלב הזה מבלי לשחק פייבוריטית ברורה, אבל גם זוכרת שאחד משני הפסדיה העונה הגיע מידיה של אותה חדרה. חדרה שהגיעה בעונה שעברה עד לגמר, בונה על הקסם של הגביע כדי לרשום הפתעה.