גביע האיגוד: שוהם וחדרה בגמר

מחזיקת הגביע מכבי שוהם חוזרת לגמר אחרי שרשמה ניצחון כפול בחצי הגמר על הפועל חבל איילות. שוהם תנסה להגן על התואר שלה מול מכבי חדרה שגם היא רשמה ניצחון כפול על הסינדרלה מליגה א' הפועל כפ"ס מאמנים. השתיים יפגו בשבוע בשבוע האחרון של מרץ לשני משחקים על הגביע (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

גמר הגביע:

24.3 מכבי חדרה - מכבי שוהם
27.3 מכבי שוהם - מכבי חדרה

 

הפועל כפ"ס מאמנים - מכבי חדרה 77:63

הסינדלרה של מפעל הגביע נעצרת בחצי הגמר. כשהיא עם הרכב חסר, כפ"ס לא הצליחה לשחזר את היכולת מרבע הגמר ונקלעה בשלב מוקדם לפיגור גבוה. חדרה שניצחה את המפגש הראשון ב-18 הפרש שלטה גם הפעם וסיימה את שבוע הגביע עם ניצחון כפול והעפלה לגמר.

 

הפועל חבל איילות - מכבי שוהם 77:58

אחרי ההפסד ב-13 הפרש במפגש הראשון חבל איילות חזרה הביתה אל המבצר ביוטבתה בו הפסידה רק פעם אחת העונה במסגרת הליגה. מכבי שוהם המשיכה את המומנטום מהמפגש הראשון בין הקבוצות וכבר בפתיחה העיפה שלשות בקצב גבוה (2 לעידו אלון). ולרי גנדלין בצד השני גם הוא דייק פעמיים מבחוץ והוסיף נקודות בצבע, אבל בסיום הרבע שוהם ברחה ליתרון 25:17. הקבוצות המשיכו להחליף בינהן סלים ברבע השני כשהיתרון הקל של שוהם נשמר בהובלת אלירן חדד ויובל חיים, 41:33 בהפסקה.

המגמה נמשכה גם ברבע השלישי כשאלון האורח החליף שלשות עם גור פנחס המקומי כשחבל איילות רודפת אבל לא מצליחה להוריד את ההפרש. בכניסה לרבע האחרון 56:48 לשוהם. ברבע האחרון שוהם לחצה על הגז כדי לסגור את הסיפור כשחדד ואלון קולעים היטב. איילות שנתקעה על 11 נקודות ברבע ראתה איך שוהם בורחת לניצחון ומשאירה אותה בלי הכרטיס לגמר.

קלעו לחבל איילות: ולרי גנדלין 17, ים סלמן 13, גור פנחס 8, דניאל ראובן 5, נתנאל יוסף 4, עידן שופן 3, מיכאל בראל 3, ינאי דבורקין 3, ליעד משען 2.

קלעו לשוהם: עידו אלון 25, אופק סייג 13, אלירן חדד 12, אורי חי 8, יובל חיים 8, תומר דרוקר 4, יהונתן לוי 3, עמית שדה 2, אלון ששון 2.