גביע היסטורי לספיבק ת"א

לעיני כ-500 צופים שמילאו את אולם בית הלוחם בת"א זכתה היריבה העירונית איל"ן ספיבק ת"א בגביע המדינה בכיסאות גלגלים אחרי 53:73. ספיבק הובילה לאורך כל המשחק ביתרון דו ספרתי גבוה, כשבית הלוחם רודפת אחרי אבל לא מצליחה להוריד את הפער. שי ברביבאי נבחר לשחקן המצטיין עם 21 נקודות.


| לילך וייס

 

אווירה פנטסטית של כדורסל קיבלנו הערב באולם בית הלוחם בת"א, עם כ-500 צופים שלא הפסיקו לעודד ולהרעיש לקראת גמר גביע המדינה בכיסאות גלגלים. בסיום הערב היתה זאת איל"ן ספיבק ת"א שזכתה בתואר אחרי משחק שהיה ברובו חד צדדי. אחרי שבחצי הגמר ת"א הדיחה את מחזיקת הגביע משנה שעברה (איל"ן ר"ג) ספיבק חגגה הערב בגדול עם תואר היסטורי וגביע ראשון עבורה.

ספיבק ת"א פתחה יותר טוב את המשחק כשהיא קולעת יפה מתחת לסל בדרך ליתרון 4:7 ובהמשך ל-6:13, כשבמקביל בית הלוחם ת"א מתקשה מול ההגנה בלבן. גם פסק זמן של טל רם לא עזר, כשספיבק המשיכה בקצב בהובלת עידן מימון שעם 6 רצופות תוך חצי דקה הובילה אותה ליתרון 8:21. ההתקפה של בית הלוחם עשתה קולות של התעוררות ובמשחק קבוצתי וחלוקת אסיסטים יפה פנימה הצליחה לייצר קצת נקודות, אבל לא מספיק כדי להשיג צמצום משמעותי של ההפרש. סוף רבע ראשון 12:26 ת"א.

הרבע השני כבר היה יותר שקול. הוא אומנם נפתח במיני בריחה של האורחים ל-14:33 מנקודות של ראדי דגמין, אבל בית הלוחם התעוררה בזמן והחלה להוריד את הפער. סלים של תומר בניסטי וכפיר ניימרק צימוק ל-23:35, אבל כאן ספיבק התעוררה וברחה שוב. 5 רצופות של שי ברביבאי שלחו את ספיבק להפסקה כשהם ביתרון 27:44.

הקצב נרגע ברבע השלישי כששתי ההגנות שמרו יותר חזק, והפער של ספיבק נשמר – 37:53. הלבנים ניצלו שליטה בריבאונד לנקודות בהזדמנות שניה, ובסיום הרבע השלישי 41:57 ספיבק. בית הלוחם הייתה הראשונה להשיג נקודות ברבע האחרון, אבל מהר מאוד ספיבק ברחה שוב ועלתה ל-42:63. כפיר ניימרק ודור און עוד ניסו להילחם עבור בית הלוחם ולהוריד את ההפרש, אבל בכל פעם שהתקרבו ספיבק ברחה שוב. סל ועבירה של ברביבאי העלו את הפער ל-51:71 כ-2 דקות לסיום ולמעשה סגרו את הסיפור. בסיום 53:73 לספיבק ת"א שרושמת הישג היסטורי עם זכיה ראשונה בגביע המדינה.