גביע הלאומית יוצא לדרך

טורניר גביע הליגה הלאומית המסורתי ייצא מחר (ה') לדרך. 14 קבוצות הלאומית חולקו ל-4 בתים לפי איזורים גיאוגרפיים וכבר מחר מחכים לנו כמה משחקים מעניינים, כשבמוקד: היורדת הטרייה מליגת העל מתארחת ברעננה ועפולה תארח את מחזיקת הגביע מאשתקד. (צילום: לימור מלינוף)


| יניב סהראי

 

125 יום לאחר שהניפה מכבי חיפה את צלחת האליפות, חוזרת הליגה הלאומית לפעולה. אמנם באופן חצי רשמי עם טורניר פתיחת העונה המסורתי, אך גם זה משהו עבור חובבי הליגה ששבעו מהפגרה הארוכה. אז מה מחכה לנו מחר? 5 משחקים מ-4 בתים שונים שחולקו לפי איזורים גיאוגרפיים (צפון, חיפה, שרון ומרכז-דרום). בשישי ישוחק המשחק המרכזי של מחזור שיפגיש את רעננה עם הרצליה

הפועל עפולה – עירוני קרית אתא (19:00, היכל הספורט העירוני עפולה עלית)
בבית הצפוני תארח הפועל עפולה את עירוני קרית אתא, שתשמח להשאיר את הגביע בקריות שנה נוספת. שתי הקבוצות בנו סגלים חזקים מאוד הקיץ ואמורות לדבר חזק מאוד בליגה, כך שהמשחק הזה יכול לתת אינדקציה ראשונה לאן מועדות פניה של כל קבוצה. בעפולה השאירו את רוב השלד המרכזי שהוביל את הקבוצה ולצד חיזוקים מליגת העל בדמות שון לבנובסקי ויחזקאל סקוורר, היא נראית חזקה מתמיד. בקרית אתא אמנם השאירו רק את צחי חיימוביץ הצעיר ודניאל דנינו, אך היא לא חסכה ברכש הישראלי כשהעיקריים הם: נאור שרון, רום גפן, רועי נציה ושגיב דוד.

הפועל חיפה – אליצור עירוני נתניה (19:00, היכל הספורט רוממה)
בבית חיפה תארח הפועל חיפה את אליצור נתניה. בצד המארחים עשו הכל בקיץ על מנת לבנות קבוצה חזקה שתגיע לראשונה מאז עלו לפלייאוף הליגה הלאומית. עד כמה חזקה? איגור נסטרנקו וג'ייק פמברטון ירדו מליגת העל, עומר טל, ג'ורדן לואיס וניב ברקוביץ שמכירים את הליגה נהדר הצטרפו גם כן. ולצד שני זרים מסקרנים, נראה כי בהפועל חיפה יגיעו לפלייאוף ואף יתמודדו חזק בצמרת הגבוהה. אצל הקבוצה מעיר היהלומים הלכו על קו צעיר מאוד כשהשחקן המרכזי אמור להיות רז אדם המקומי. לצד אדם, קמרון ניילור וברייס וושינגטון, צמד הזרים של הקבוצה, אמורים לתת את הטון ולהוביל את החבורה של רובן נייברגר.

מכבי הוד"ש – א.ס רמה"ש (20:00, עתידים)
המשחק שיפתח את בית שרון הוא הדרבי (טייק 1) בין הוד"ש לא.ס רמה"ש, שחוזרת ללאומית אחרי שנתיים של העדרות. את הקיץ של המקומיים אפשר לתאר כקיץ די מרשים יחסית לסטנדרטים של הוד"ש. השארתם של יונתן רבינוביץ` ועידו דוידי ולצד צירופם של יריב עמירם, עידן פז, מספר שחקנים צעירים ומוכשרים ושני זרים שמגיעים עם רזומה מרשים. כל אלה מעמידים את הוד"ש כקבוצה שיכולה לעשות הרבה צרות. רמה"ש מנגד החליטה לסמוך על מי שהעלה אותה ליגה כשהשאירה לא פחות מ-5 שחקנים לצד צירוף מספר שחקני בית. הסיפור המעניין מרמה"ש מגיע דווקא משני הזרים של הקבוצה כשכבר מכירים אחד את השני טוב מאוד לאחר ששיתפו פעולה בעונה שעברה בפינלנד.

עירוני רעננה – בני הרצליה (שישי, 13:30, מטרווסט)
דרבי השרון טייק מספר 2. מלבד עצם היותו של המשחק דרבי בין קבוצות שפעם היו ישות אחת, מדובר גם באחד המשחקים המעניינים שיש לליגה הלאומית להציע. רעננה, שבילתה את העונות האחרונות בצמרת הליגה הלאומית ונראית נהדר עד כה בהכנה, תפגוש את הקבוצה שירדה מליגת העל לאחר 27 שנים. ברעננה נאלצו לבצע רענון שורות לאחר עזיבת הרביעייה לנגסטון-גאלי-בני-בריסקר. במקומם הוחתמו גיא לביא, יאיר קרביץ וצמד הזרים טיילר ווידמן וסטיבן גרין שנכנסים לנעליים הגדולות שהשאירו לנגסטון את גאלי. בהרצליה, מנגד, התקשו לקבל את הירידה ללאומית אך משהבינו כי את העונה הקרובה הם אכן יעבירו שם – התחילו לעבוד ועד כה זה נראה מרשים מאוד. אור לאומי, גייב לוין וניצן חנוכי ירדו מהעל, לזה תוסיפו את אלופי אירופה נועם אביבי ואופק מלכה וקבלן העליות אנטוני פישר ותקבלו קבוצה שאמורה להיות המועמדת מספר 1 לעלייה.

הפועל ר"ג/גבעתיים – הפועל חבל מודיעין (19:00, זיסמן)
קיץ לא פשוט עבר על שתי הקבוצות. מצד אחד, הפועל ר"ג התקשתה להעמיד תקציב ועד אמצע הקיץ לא היה ברור אם תעמיד קבוצה בלאומית. בסופו של דבר האורדונים הצליחו להעמיד תקציב ועד כה הסגל נראה לא רע בכלל. איתי לרר שעשה קפיצת מדרגה – נשאר, איגור מאיור, גל חלמיש ואור סולומון הצטרפו. מי שאמור לערוך הופעת בכורה הוא ג'ורדן ברנגרס שחתם לאחרונה בקבוצה, ומי שלא אמור להגיע בסופו של דבר הוא הזר שיין בהאנן. גם לחבל מודיעין לא היה קיץ פשוט ונראה כי הקבוצה נתנה את הטון בהחתמת צמד זרים מרשים – דיונדרה פארקס שמגיע אחרי עונה מצויינת בליגה הקפריסאית ואיוון אסקה שמזכיר בהכנה את היכולת שהציג אז בר"ג. בכל הקשור לישראלים החתימה הקבוצה את רובן רובינשטיין ועמית ביר כץ מליגת העל והשאירה את אלן סקוורר ורז ניסים כהן שהובילו את הקבוצה בעונה שעברה.

אליצור איתו אשקלון – אליצור יבנה (19:30, היכל הספורט אשקלון)
משחק נוסף בבית דרום-מרכז יפגיש את אליצור אשקלון ואליצור יבנה. כמו תמיד, אחרי שבעיות התקציב והעננה סביב העתיד של הקבוצה הוסר – החלו באשקלון לבנות את הקבוצה. רועי חגאי חוזר לדרום אחרי העונה בקרית גת והביא איתו את אלון ספיר, רוברט רותבארט (שבספק למשחק) ודודו שמריז שהובילו אותו לגמר יחד עם אותה קרית גת. אל השלושה מצטרפים צמד הזרים פול דילייני ואריזונה ריד. גם אצל יבנה בנו קבוצה לא רעה בכלל. שי סגלוביץ' נשאר על הקווים והשאיר יחד איתו את אפיק ניסים ואלעד הופמן הותיקים ולצד צירוף נטע סגל, מירון רוינה, דניאל מולינגס ובילי משקפרד (שחוזר לאולם בו שיחק עונה שעברה) צריכים להוביל את יבנה לעוד עונה בפלייאוף העליון ואף יותר מכך.