גביע הליגה: סוגרים את שלב הבתים

השלב הראשון של גביע הליגה יסתיים עם 3 קבוצות נוספות שיצטרפו לעפולה שכבר הבטיחה את מקומה בחצי הגמר. בבית הדרומי ביותר, אשקלון וחבלמו בקרב ישיר על המקום הראשון. בשאר הבתים – הקרב על המקום על הראשון מסובך יותר כשהרצליה ומוצקין תלויות בעצמן כדי לעלות לשלב הבא.


| יניב סהראי

 

מלבד 2 משחקים שייערכו לפרוטוקול בלבד, כל שאר משחקי גביע הליגה יקבעו בצורה זו או אחרת את זהות 4 העולות לשלב חצי הגמר. בבית דרום העניינים פשוטים ביותר – המנצחת בין אשקלון לחבלמו תסיים כמוליכה בית זה ותעלה לחצי הגמר. בבית חיפה ובבית שרון העניינים מסובכים יותר ובכל אחד מהבתים האלו שלוש קבוצות יתחרו על המקום הראשון. עושים סדר לקראת המחזור האחרון של גביע הליגה.
 
בית צפון: עירוני קרית אתא – הפועל גליל עליון (19:00, רמז)

אחד משני המשחקים שייערכו לפורטקול ויהווה משחק הכנה לקראת הדבר האמיתי, אחרי שעפולה כבר הבטיחה את מקומה בחצי הגמר. אחרי 2 נצחונות על נתניה ומוצקין במשחקי האימון, נכנעה בחמישי גליל עליון לעפולה ולמעשה סיימה את הסיפור בטורניר. גם קרית אתא תאלץ לצפות בשאר הטורניר מהבית עקב אותו הפסד לעפולה במחזור הראשון. באופן כללי, נראה כי הקבוצה של אברהמי עדיין לא מחוברת ותצטרך עוד קצת זמן להכנס לעניינים.בית חיפה: אליצור עירוני נתניה – מכבי קרית מוצקין (19:30, ישורון)

הבית החיפאי הוא הבית היחידי שלכל אחד מהקבוצות קיים סיכוי מעשי לעלות לשלב הבא. למעשה הניצחון של מוצקין על הפועל חיפה במחזור ה-2 השאיר סיכוי לכל אחת מהקבוצות לעלות. בנתניה, מנגד, ינסו גם הם להשיג ניצחון ראשון בהכנה ועל הדרך להציג יכולת התקפית טובה מזו שהציגה במחזור הראשון.

כיצד מוצקין תעלה? ניצחון של מוצקין והקבוצה מהקריות בשלב הבא. במקרה של הפסד, חניכיו של פרל ייאלצו  להפרד בשל יחס סלים שיהיה נחות מלפחות קבוצה אחת בבית.
כיצד נתניה תעלה? רק ניצחון בהפרש הגדול מ-14 יעלה את הקבוצה מעיר היהלומים לשלב הבא ויציב אותה עם יחס הסלים הטוב בבית.
כיצד הפועל חיפה תעלה? הקבוצה האדומה מהכרמל תקווה להפסד של מוצקין בהפרש של 14 ומטה שישאיר אותם כקבוצה בעלת יחס הסלים הטוב בבית.

 

בית שרון:

בני הרצליה – מכבי הוד"ש (18:00, היובל)

לאחר הניצחון מול רעננה, היורדת הטרייה עשתה את המצופה ממנה גם מול העולה החדשה מרמה"ש ונשארה במאזן מושלם. הניצחון מול רמה"ש מציב את הקבוצה של גורקה במצב הטוב בבית והיא תלויה בעצמה בכל הקשור למאבק על המקום הראשון. הוד"ש, מנגד, מגיעה לאחר שהציגה מחצית שנייה חלשה ורשמה הפסד נוסף מול חניכיו של אבנר יאור. להוד"ש עדיין נותר סיכוי לעלות במידה ותנצח והיא תהיה תלויה גם בתוצאת המשחק המקביל בבית.

עירוני רעננה – א.ס רמה"ש (19:30, מטרווסט)

הקבוצה הביתית מגיעה אחרי ניצחון מרשים מול השכנה מהוד"ש, ניצחון מרשים ביותר לאור העובדה שהוא הושג ללא סטיבן גרין ששוחרר מהקבוצה. ברעננה אמנם לא תלויים בעצמם בכל הקשור למאבק על העלייה לשלב הבא, אך ינסו לעשות את המוטל עליהם ולנצח משחק נוסף בהכנה. ברמה"ש, התסריט של המשחק מול הוד"ש חזר על עצמו גם מול הרצליה – אחרי מחצית ראשונה טובה הגיעה ההתפרקות בחצי השני והפסד בסיומו של משחק. לרמה"ש אין סיכוי לעלות, אך היא תנסה לסיים בטעם טוב את טורניר ההכנה.

כיצד הרצליה תעלה? ניצחון של הרצליה והיא זו שתעפיל מבית שרון. במקרה של הפסד ההרצליינים יישארו בחוץ.
כיצד הוד"ש תעלה? הוד"ש חייבת תחילה לנצח ואז לקוות להפסד רענני מול רמה"ש. במידה ורעננה תנצח הוד"ש עדיין תוכל להעפיל לשלב הבא במידה ותנצח בלפחות 19 הפרש יותר מההפרש שבו תנצח רעננה.
כיצד רעננה תעלה? על מנת להשאיר סיכוי לעלייה רעננה חייבת לעשות את העבודה מול רמה"ש ולנצח. במקביל, היא תקווה שבמשחק המוקדם של הבית הוד"ש תנצח, אך לא בהפרש שיהיה גדול מ-18 ההפרש מההפרש בו תנצח את רמה"ש.

 

בית דרום:

אליצור יבנה – הפועל ר"ג/גבעתיים (19:00, היכל רלף קליין)

שתי המאוכזבות של בית דרום ייפגשו למשחק לפרוטקול שייקבע מי תמנע מהמקום האחרון בבית. ביבנה שוב הגיעו למשחק צמוד בהכנה, אבל שוב לא הצליחו לצאת עם W לאחר הפסד נוסף, הפעם לחבלמו. נכון לעכשיו, הקבוצה של חנן הירשוביץ לא נראית מוכנה בכלל בליגה ולאחר ההפסד הצמוד לחבלמו, הגיעה תבוסה לאליצור אשקלון שהשאירה את האורדונים מחוץ לתמונת העלייה.

אליצור "איתו" אשקלון – הפועל חבל מודיעין (19:30, היכל הספורט העירוני)

ממפגש בין שתי המאוכזבות למפגש בין שתי המרשימות של הבית שהמנצחת בו גם תבטיח מקום בחצי. באשקלון המשיכו להרשים במשחקי ההכנה אחרי שהביסו את האורודנים כשמי ששוב הוביל הוא אריזונה ריד לצד יכולת טובה של השחקנים הצעירים יובל חיים וגיא נצר, וכן דודו שמריז שסיימו בספרות כפולות. את חבלמו, מנגד, ניתן להגדיר כהפתעה הנעימה של הטורניר, אחרי הניצחון הצמוד על האורדונים הגיע ניצחון צמוד נוסף על יבנה. באופן כללי נראה כי לשטיין יש לא מעט כלים התקפיים שיכולים להתפוצץ, כשבמשחק האחרון אלה היו רומן רובינשטיין, רז ניסים כהן ודיאנדרה פארקס. השניים האחרונים סיפקו משחק נוסף של 20+ בטור הנקודות.