גביע הנוער חוזר לת"א

באחד הגמרים החד צדדים שיצא לנו לראות בשנים האחרונות, מכבי טדי ת"א זכתה שוב בגביע המדינה לנוער אחרי ניצחון 50:77 על הפועל יורם חולון. כבר ברבע הראשון היתרון של ת"א טיפס לפלוס 20, כשחולון לא נראית בכלל בעניינים. דורי סהר נבחר לשחקן המצטיין עם 12 נקודות ו-17 כדורים חוזרים..


| לילך וייס

 

באווירה מנומנמת משהו, עם קצת אולטראס צהוב, יצא לדרך המשחק המרכזי בערב הגמרים. עוד לפני המשחק כולם הניחו שמכבי ת"א תזכה בגביע, ושהיא הפייבוריטית הברורה לגמר הזה. אבל אף אחד לא ציפה ששזה יקרה ככה. חולון קלעה 13 נקודות בלבד במחצית הראשונה, לא הצליחה למצוא פתרונות בהתקפה לגבוהים של ת"א ופשוט לא הייתה במשחק מההתחלה. מכבי ת"א מכניסה גביע נוסף לארון שלה, באחד הניצחונות החד צדדים ביותר שהיו לה.

 

סיקור המשחק

הפועל חולון הייתה הראשונה לעלות על הלוח, אבל מכאן והלאה זה היה בכיוון אחד. אחרי כמה דקות של החטאות, ת"א איפסה את היד ועם נקודות של עמית אהרוני ושלשה של דורי סהר ברחה ליתרון 2:10. פסק זמן של חולון לא באמת עזר להם, כשהם לא הצליחו למצוא פתרונות הגנתיים לגבוהים של ת"א שחגגו בצבע. חולון שנתקעה על 6 נקודות כמעט כל הרבע הראשון ראתה איך הפער כבר מטפס ל-20 אחרי 5 רצופות של אהרוני, כשהרבע הראשון הסתיים ב-9:27 ת"א. ברבע השני לא ראינו יותר מדי כדורסל, בעיקר לא מהצד של חולון שאיבדה הרבה כדורים ושום דבר לא עבד לה, אולי חוץ מהריבאונד בשני הצדדים. דורי סהר ודני אבדיה הובילו את ההתקפה של ת"א עד ליתרון 13:42 בהפסקה.

במחצית השניה חולון חזרה להיראות כמו קבוצת כדורסל, כשכבר באמצע הרבע היא מכפילה את כמות הנקודות שהייתה לה עד כה. קיבלנו כמה מהלכים יפים מדניאל ציצואשווילי, שגיא שטיינמן וגיא ברנס, אבל בשום שלב חולון לא הייתה קרובה לחזור למשחק. יניר גדות ושיר מוראידי עם נקודות משלהם שמרו את היתרון של ת"א סביב ה-30 הפרש עד לסיום.

 

קלעים

לחולון: שגיא שטינמן 13 (10 רב'), יונתן בן בסט 10, דניאל ציצואשוילי 9, נועם להט 7, גיא ברנס 3, אדי גיטמן 3, נועם יחזקאל 3, יוני אמינוב 2. כן שיחקו: עילאי ברגיל, טל זאובר, ניב מוריץ, אלמוג ניסמזון.

לת"א: עמית אהרוני 17, דורי סהר 12 (17 רב'), דני אבדיה 12 (13 רב'), יונתן אטיאס 9, רזיאל חיון 7, שיר מוראידי 6, הראל רינסקי 5, יניר גדות 5, נדב סהר 3, נדב ינקוביץ 1. כן שיחקו: נדב קושמירק, בן מאירי, יונתן אביטל.