גביע ילדים: יבנה וראשל"צ בגמר

הופעה ראשונה בהיסטוריה למחלקת הנוער של יבנה בערב הגמרים, אחרי שהדיחה את ראשל"צ דקל ובכך מנעה דרבי היסטורי בגמר. ראשל"צ אלון, מחזיקת הגביע משנה שעברה, גברה במשחק כפול על עירוני נהריה. ערב הגמרים יערך ב-25.3.


| safsal

אליצור יבנה (צילום: פרטי)

אחרי ההעפלה המדהימה של עירוני רעננה לגמר נערים א', אמש נקבעו גם העולות לגמר גביע המדינה לילדים. כמעט היה לנו דרבי ראשל"צי היסטורי בין, אבל לאליצור יבנה שמשון היו תכניות אחרות. קיבלנו היסטוריה אחרת, כאשר יבנה עלתה לגמר וזאת תיהיה הופעה ראשונה של מחלקת הנוער בערב הגמרים לנוער. לראשל"צ זאת הופעה שישית במעמד גמר הילדים (עם לא מעט הופעות גם בגילאים הצעירים יותר), כולל כאמור הזכיה בשנה שעברה.


הפועל נהריה - מכבי ראשל"צ אלון 77:38 (בראשון 69:92 לראשל"צ)


מכבי ראשל"צ דקל - אליצור יבנה שמשון 52:55 (בראשון 68:78 ליבנה)
הרבע הראשון היה צמוד כשההתקפות קצת מג'עג'עות ומרבית הנקודות הגיעו מהקו. אלעד ליאור עם 2 סלים בצבע הוביל את יבנה ליתרון 9:8 אחרי 10 דקות. המגמה נמשכה גם ברבע השני כשיבנה שומרת על פער קל. אלמוג דואני עם 4 אישיות שמר את המארחת במשחק, 20:16 ליבנה בהפסקה.

ראשל"צ יצאה בטירוף מחדרי ההלבשה, צלפה מכל בלטה ומהר מאוד את התוצאה. יאיר דברת, אורי יפת ויניב בן נניקא הובילו את ההתקפה המקומית עם נקודות בצבע בדרך ליתרון דו ספרתי 30:40 לקראת הרבע האחרון. ראשל"צ כבר הצליחה למחוק את הפער מהמשחק הראשון, אבל ים שפיר ואיתי סמילה בדקות אחרונות מצויינות הורידו את הפער חזרה לחד ספרתי. בסיום רק 3 לראשל"צ, ויבנה חוגגת עליה היסטוריה לגמר.

הרבו לראשל"צ: אורי יפת 15, יניב בן נניקא 12, אלמוג דואני 9
הרבו ליבנה: ים שפיר 14, אלמוג ליאור 12.