גביע: כמעט סנסציה גם בר"ג

הפועל ת"א נאלצה לעבוד קשה מאוד כדי לנצח בנקודה אחת את הפועל ר"ג גבעתיים, שהובילה כמעט כל המשחק כולל ביתרון דו ספרתי. שאר מפגשי העל - לאומית הערב היו פחות צמודים: הפועל חיפה הביסה את הפועל גליל עליון, הרצליה הביסה את השכנה מרעננה וגלבוע גליל חזרה מיבנה עם ניצחון ב-21 הפרש. (צילום: אסף ברגר)


| אסף ברגר, אדי מינץ, יניב סהראי

 

תוצאות הערב:

הפועל ר"ג/גבעתיים 74 - הפועל ת"א 75
הפועל גליל עליון 64 - הפועל חיפה 84
מכבי רעננה 58 - בני הרצליה 83
אליצור יבנה 66 - גלבוע/גליל 87

 

הפועל ר"ג/גבעתיים 74 - הפועל ת"א 75

וואו, עוד משחק בו נציגת ליגת העל בקושי מנצחת את נציגת הלאומית. ר"גבעתיים לא התרגשה מול היריבה, שלמרות שהגיעה בסגל חסר עדיין הייתה עדיפה על הנייר. האורדונים הובילו כמעט כל המשחק וגם הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי. האורחים עבדו קשה, בר טימור התעלה במאני טיים (למרות שתי החטאות לייאפים בסיום) וסל מריבאונד התקפה של יונתן מור סידר להם את המקום בשלב הבא (ומנע פדיחה).

אהבנו: משחק הלחימה של הפועל רמת גן גבעתיים ובפרט צמד ה-guys - גיא לביא וגיא פלטין. במפגש הקודם בין השתיים בגביע לפני שלוש שנים זה נגמר ב-40 הפרש להפועל ת"א אך הפעם הקבוצה המקומית הובילה רוב המשחק ולא היה ברור כלל מי הקבוצה בליגה הבכירה יותר. בסוף היתרון האיכותי ובעיקר בר טימור הכריע לטובת האדומה מתל אביב אבל חבורת הלוחמים של מתן חרוש שירדו מאוכזבים מאוד מהמגרש בהחלט יכולים להיות גאים בעצמם על משחק נהדר

לא אהבנו: משחק בין שתי קבוצות אוהדים היה בימים כתיקונם ממלא את אולם זיסמן והיינו מקבלים הצגה ענקית ביציעים. במקום זה השחקנים נאלצו לשחק מול אולם ריק ואוהדים נאלצו לצפות במשחק בבית. חבל.

 

אליצור יבנה 66 - גלבוע/גליל 87

גלבוע גליל תחזור צפונה מבינה עם המקום בסיבוב הבא אחרי שלא התקשתה יותר מדי מול המארחים. כבר ברבע הראשון לחץ על כל מגרש של האדומים עצרו את ההתקפה של יבנה שתקשתה מאוד לייצר נקודות, ומשם והלאה זה הלך לכיוון אחד. יבנה נראתה יותר טוב במחצית השניה, אבל הפער היה גדול מדי לסגירה.

אהבנו: חלוקת נקודות (ודקות) מרשימה של שחקני גלבוע גליל כאשר 11 מתוך 12 השחקנים ששיחקו גם עלו על הלוח. יבנה, על אף חוסר ההכנה, ציפתה להפתיע ואף ניצחה את גלבוע גליל בנקודות של החמישייה הראשונה (42:41), נתנה פייט לצבע המרשים של החבורה מגן נר עם 32 נקודות מתוך הצבע אל מול ה- 34 של הצפוניים ועשתה מספר נקודות זהה מאיבודי כדור, אך כשההבדלים בין הספסלים גדולים (46:24) ליבנה לא נותר באמת סיכוי להפתעה.

לא אהבנו: 17 עבירות של אליצור יבנה. כשההבדלים בין שתי הקבוצות ידועים יכול להיות שמשחק אגרסיבי יותר מצד חניכיו של שי סגלוביץ' היה מוביל למשחק טיפה יותר מעניין.

 

מכבי רעננה 58 - בני הרצליה 83

דרבי השרון אולי נפתח שקול, אבל מהר מאוד הפך להיות משחק חד צדדי לזכות האורחים מהרצליה, שהובילו בשיא ב-25 הפרש.

אהבנו: רום קורנליוס (15 נקודות, 9 רב') ותומר לוינסון (10 נקודות, 2 חט') סיימו כקלעים המובילים של רעננה. הם אומנם עשו את זה באחוזים לא משו, אבל נחמד לראות ששחקנים ישראלים לוקחים על עצמם יותר, בעיקר לוינסון הצעיר.

לא אהבנו: לא רק האחוזים של רעננה היו לא משהו, גם של הרצליה. שתי הקבוצות השאירו 21 נקודות על הקו, והאחוזים מחוץ לקשת גם נשארו מתחת ל-30. בצד של רעננה עוד אפשר להבין את החלודה מחוסר המשחקים, הרצליה צריכה להתאפס.

צילום: הראל שורצברג